AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sabri Novosella;Ibrahim K e vrau Husuf Gervallen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sabri Novosella;Ibrahim K e vrau Husuf Gervallen   Lun 13 Oct - 14:05

Sabri Maxhuni -Novosella: Jusufin, Bardhoshin dhe Kadriun i vrau Ibrahim Kelmendi? (Video)
Sabri Maxhuni -Novosella,nė emisionin “Katror”nė televizionin First Channel gjatė bisedės nė studio lidhje me vrasjen e Vėllezėrve Gėrvalla dhe Kadri Zekės ai ka thėn se vetė fakti se Ibrahim Kelmendi dhe Kadri Zeka shkuan tek Jususf Gėrvalla,dhe 2 orė para vrasjės Ibrahim Kelmendi ike nga aty,dhe po ate natė vritėn ,kjo nuk don koment tha Novosella,ai gjithashtu gjatė emisionit pėrmendi edhe shum ngjarje tė tjerė qė ai akuzon Ibrahim Kelmendi si njė njeri i porositur dhe njeri i konspiracionit anti shqiptar greko sllavė,ai nuk u ndal me kaq,Novosella gjithashtu akuzon Ibrahim Kadriun edhe si njė njeri i cili kishte gishtė edhe nė trazirat e vitit 1997 nė Shqipėri me bandat greke!..Nje deklarate e Ibrahim Kelmendit
Na mbeshtjelle oret vrasja ka ndodhe ne oren 22h,kurse thote,se vrasesit kane ardhe ne oren 11h,diēka e dyshimt kjo deklarate.

Nuk po kuptoj pse i kanė mbajt tė fshehura shkresat pėr Bashkimin, qė duhet tė kenė qenė mbi tavolinė tė punės tė Jusufit, sepse duke bėrė ato i lash, kur me caktuan tė shkoj nė Dyzeldorf, rreth orės 15.30 (vrasja e kobshme ka ndodhur rreth orės 22.00).
Nė vendin e pusisė njėri nga doraset ka pirė, me sa mbaj mend, 47 cigare (siē me ka informuar kryehetuesi) dhe sipas analizave tė duqave tė cigareve, ju rezultonte se dorasit duhet tė kenė shkuar nė atė vend-pritė rreth orės 11.00 (sepse ishte dimėr i rėndė, me shumė mjegull).
Uroj tė ndihesh i mjaftuar me kėtė pėrgjigje.
(Fragmentet e letrės qė ke publikuar Ti nuk janė tė 15 jarit 1982, por duhet tė jenė tė korespondencės mė tė hershme, ndoshta mund ta gjesh edhe datėn, aty ku e ke huazuar letrėn. Fragmentin hyrės tė letrės se 15 janarit po e afishoj nė vazhdim, meqė gjithė letrėn nuk e kam pėr momentin.)


***
Fragment i letrės qė Jusufi me ka dėrguar me 15 janar 1982:

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Sabri Novosella;Ibrahim K e vrau Husuf Gervallen   Lun 13 Oct - 14:26Bedri Zenel Islami Njeri nder librat me interesante qe kam lexuar, jo vetem me temen e siperme, por edhe me shtjellimin e shume shkueshmerine e fakteve dhe te historise.
24 septembre, 16:18 · 6

Ibrahim Kelmendi Tė falėnderoj, Mik shumė i ēmuar!
24 septembre, 16:55 · 4
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Sabri Novosella;Ibrahim K e vrau Husuf Gervallen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: shoqeria-
Sauter vers: