AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Mer 15 Oct - 3:14

Faruk Tasholli:KOSOVARĖT NGA ZVICRA NGRITĖN FLAMURIN KOMBĖTAR SHQIPTAR MBI STADIUMIN E BEOGRADIT
Mesazh nga Agim Gashi Today at 6:16 amExkluzive

KOSOVARĖT NGA ZVICRA NGRITĖN
FLAMURIN KOMBĖTAR SHQIPTAR MBI
STADIUMIN E BEOGRADIT


Nga Faruk TasholliPas mesnatės,pra rreth orės 1 e 30 minuta tė ditės sė sotme (15.10.2014) mora vesh pėr akterėt qė ngritėn flamurin kombėtar shqiptar mbi stadiumin e Partizanit ne Beograd, derisa po zhvillohej minuta e 42 e ndeshjes Serbi-Shqipėri. Me njėrin prej tyre qė e njihja, menjeherė rashė nė lidhje dhe bisedova shkurt pėr ngjarjen. Por, pėr momentin, ai deshi tė mbetet anonim pėr opinion. Gjithashtu mė luti qė edhe shokėt e tij tė mbeten anonimė pėr momentin, pasi u bie shpesh rruga nėpėr Serbi dhe mund tė ballafaqohen me pasoja. Kur hyra nė lidhje, ata veē ndodheshin ne Kroaci dhe nuk kishin mė ndonjė rrezik. Ja biseda e shkurtėr qė bėra me njėrin prej tyre:
Unė: Mora vesh se ti me disa shokė e ngritėt flamurin kombėtar shqiptar mbi Beograd?
Ai: Po. Ishim dhjetė shokė nga Zvicra dhe atje shkuam me pesė vetura me tabela zvicerane. Ta kalonim kufirin nuk patėm vėshtirėsi, pasi ne kishim pasaporta zvicerane. Por nė stadium, pasi e panė se i kemi emrat shqiptarė, nuk na lanė tė hymė.Atėherė thamė me vete: Pasi nuk na leni tė hymė, do tė hyjė flamuri ynė dhe do ta shihni edhe ju edhe ne.
Unė: Do tė thotė ju flamurin e lansuat nga pozicionet jashtė stadiumit?
Ai: Po ashtu bėmė. E pėrdorėm njė drohne (Mjet fluturimi pėr lojėra nė qiell), si e keni parė, e lėshuam dhe ai fluturoi me flamur i komanduar nga ne.Nė ndėrkohė i lėshuam edhe dy drohne vėzhguese. Prisnim edhe dy lansime t'i bėnim, por pėr shkaqe sigurie, pasi ndryshoi situata, u desh tė largohemi.
Unė: Tash ku ndodheni pėr momentin?
Ai: E kemi kaluar kufirin Serbi-Kroaci dhe po udhėtojmė drejt Zagrebit. Tash po ndalemi edhe pak tė pijmė nga njė kafe dhe vazhdojmė.
Unė: Por unė desha qė kėtė ngjarje ta bėj publike, a ju prish punė?
Ai: Nuk na prish punė, por nuk e bėmė tė lavdohemi ne, por veē deshėm tė tregojmė se me gjithė ndalesat, shqiptarėt nė njė mėnyrė i keni nė stadium. Ndėrsa, sa i pėrket vėrtetėsisė sė ngjarjes, ne i kemi bėrė edhe videoincizimet dhe i kemi me vete, por sonte ėshtė vonė dhe nesėr kah mesdita mbėrrijmė nė Zvicėr. Tė gjitha do t'i bėjmė publike. Disa gjėra i kemi dhėnė edhe nė Facebook, por me emra pėrkėdhelės.
Unė : Kėtė bisedė po e jap pėr publik, e pastaj flasim nesėr.
Ai: U bė, natėn e mirė!
Pas bisedės, shikova profilin e bashkėbiseduesit nė FB, prej nga kuptova se ai me disa familjarė vec kishte biseduar nga Beogradi pėr ngjarjen. Nga profili i tij i mora edhe fotot.Bashkėbiseduesi im ėshtė me prejardhje nga Lypjani dhe doktorant nė njėrin nga universitetet zvicerane.


Derničre édition par Perparimi le Mer 15 Oct - 3:21, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Mer 15 Oct - 3:20

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Mer 15 Oct - 3:40


A janė kėta tre shqiptarė nga Shkupi, ata qė projektuan valėvitjen e flamurit shqiptar nė Beograd?


Pas ngjarjeve dramatike qė ndodhėn nė Beograd I mbi tė gjitha pas valėvitjes sė famurit kuq e zi nė stadionin e Beogradit, tė gjithė shqiptarėt shtruan pyetjen: A thua kush janė ata trima qė projektuan kėtė flamur, pėrkatėsisht kėtė mekanizėm tė valėvtjes sė flamurit shqiptar.

Nė Facebook po qarkullon njė foto tė tre djemve tė cilėt mendohet se janė autorė tė kėtij projekti dirigjues tė valėvitjes sė flamurit shqiptar!


http://botapress.info/a-jane-keta-tre-shqiptare-nga-shkupi-ata-qe-projektuan-valevitjen-e-flamurit-shqiptar-ne-beograd/

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Mer 15 Oct - 3:42

Alban Mehės, pasardhėsit tė Tahir Mehės si trembet syri para huliganėve serbė
Botapress

Pasardhėsit tė Tahir Mehės nga Prekazi, Alban Mehės, ashtu sikur tė parėve tė tij nuk iu trembė syri para qindra mijėra serbėve nė mes tė Beogradit. Nė njė foto tė postuar nė faqen e tij nė facebook Meha shihet duke ecur sypatrembur pėrballė huliganėve serbė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Mer 15 Oct - 3:56

origjinali


Derničre édition par Perparimi le Mer 15 Oct - 5:25, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Mer 15 Oct - 4:17

Kako javlja Blic, Orfi Rama posjeduje američki pasoš.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Mer 15 Oct - 5:51


Agim Gashi
6 h · Düren ·
http://agim.poeticforum.com/t27093-faruk-tashollikosovaret-nga-zvicra-ngriten-flamurin-kombetar-shqiptar-mbi-stadiumin-e-beogradit#38531

Faruk Tasholli:KOSOVARĖT NGA ZVICRA NGRITĖN FLAMURIN KOMBĖTAR SHQIPTAR MBI STADIUMIN E BEOGRADIT
AKLLAPI.NET
J’aimeJ’aime · · Partager
35 personnes aiment ēa.
2 partages

Januz Beluli Jo tash thojn UFO ukan eka lshue ne stadion 90% mun USB. Me qen ejo Vali corleoni ete Zvicrres etj leni pallavrat
5 h · J’aime

Haxhi Kuēi I nderuari Agim Gashi a ka qen ky helikopter qe e ka ngrite flamurin qe e tregone edhe Faruk Tasholli?https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/.../1800190...
SCONTENT-A-FRA.XX.FBCDN.NET
2 h · J’aime · Supprimer l’aperēu

Agim Gashi Po mė duket se po. Sipas asaj qė po thuhet, po!
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Agim,nese ke mundesi,shikoje videon e gjalle,dhe ndale e bane nje dallim mes dyjave a perputhen,kjo eshte menyra ma e mire me nxene te verteten se do dalin ne ēdo minute duke thene une e une.Jane paraqitur shume patriota.Nese e kane bere keta pse si une nuk dalin me emra e mbiemra qe e kane mbrojte nderin e kombit?Sa per serb qe rrezikohen ne qafe i paq une.pos le ti ruhen qetyne qe po paraqiten patrota me bateria.
1 h · J’aime

Nazmije Nasi Schäfer Tani krejt trima po na dalin, deri me tani deri ne 20 persona dolen duke thene se jo ai e jo ne e ngritem flamurin ne Beograd. hajgarellek po bani, ai qe e ka ngritur bravo i qofte se ai isht patriaot !
1 h · Je n’aime plus · 1

Januz Beluli Pse more popull ja merrni dajm shkaut pergjexhsit veq tbami patriot Ban USB. Ja thuj kta na imi kan shipetart tuten se po idenojn UEFA serbt sy Hashimi me Editen mulu ti futmi serbt ne EU harrun tanat iban Thiun Djallin dash Melaqe
57 min · Je n’aime plus · 1

Januz Beluli Krenari serbt kan bae kosoven lara sy Nshumadi nmes kosove kudo ki flamura serb plus teritore qka ski nbot Tkishave me mija hekter nmes Mitrovice pram krisma kta Do tmyten tu than une edirigjova flamurin
54 min · Je n’aime plus · 1

Agim Gashi Duhet tė presim nėse nuk harrojmė.Kėtu ėshtė vetėm njė e vėrtetė.Cila do tė jetė, do ta shofim!
14 min · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Agim dosti im une qe disa ore te tera jam ka i beje dallimet e fluturakes se vertete dhe kesaj qe e kane lansue kinse keta e kane bere kete pune.Por motori qe gjindet tek keta nuk ka ngjajshmeri me te vertetin as pakes.Leshoje ngadale jou tyben dhe e sheh se motori ne jou tybe eshte shume ma i vogel dhe dritat perfundi bane dallimin e nxen se nuk kane fare ngjajshmeri.Pastaj rrethe kembeve tek i verteti gjindet nje e zeze katrore ne te ketyren,nuk ka fare.Ka shume dallime si hana me diellin.Provoje ndale disa here filimn dhe do bindeni ma mire.
10 min · J’aime

Agim Gashi Do ta shiqoj vlla i dashur, por per monetin smundem se me duhet tė iku dikund!
8 min · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Ani Agim,por une e kam perfundue analizen qe nuk po me perputhet fluturakja e vertete me kete qe e kane tregue se ne e kemi ngrite ne qiell.Ju deshiroje suksese,ne zbulimin e se vertetes.
5 min · J’aime

Haxhi Kuēi Po ta dergoje filimin dhe kur keni kohe ke mundesi me zbulue te verteten e gjalle
4 min · J’aime

Haxhi Kuēi http://mondo.rs/.../Albanska-provokacija-za-tucu-i-prekid...

Albanska provokacija, za tuču i prekid! (VIDEO)
Dron (mala letelica) nosila je albansku zastavu nad...
MONDO.RS
4 min · J’aime · Supprimer l’aperēu
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Mer 15 Oct - 7:12

Isak Luma: Nuk e ngrita unė flamurin, por i lumtė atij qė e bėri kėtė gjest nė Beograd


Mehmedali Jashari
3 h
http://botapress.info/ku-ta-gjej-nje-fluturake-me-flamur-e-cila-mbreme-e-bombardoi-beogradin/

Ku ta gjej njė fluturake me flamur e cila mbrėmė e “bombardoi” Beogradin?
Bota press 15 tetor Prej se nisi fluturimin e vet mbi qiellin e “zemrės” sė Serbisė, flturakja me flamur ėshtė shndėrruar pothuaja nė njė simbo...
BOTAPRESS.INFO
J’aimeJ’aime · · Partager
Arber Gashi et 15 autres personnes aiment ēa.

Haxhi Kuēi Nuk eshte me randesi kush ka qen ai patriot qe e ngriti flamurin ne qiellin e beogradit,qija nanen atij qe e ka ngrite flamurin kuq e zi me randesi ne duhet te krenohemi se flamuri erdhi nga qielli dhe e bombardoi serbin,bame bame bame.
3 h · J’aime

Haxhi Kuēi Histori e njejte me timen,shume patriota ne emer timin shiteshin kinse e kane mbrojtur flamurin kuq e zi nga serbet.Nje shqiptar buadalla e bene nje patriotizem,tane thojne edhe une e kam bere pa e bere nje pune te tille.Popull heroik jemi te gjithe Mik Sokola.
3 h · J’aime

Isuf Xhemaili ooo haxhi kuqi e paske gojen e flliqur ja shave nanen ati qe e ka ngrit flamurin mbi stadium te beogradit u dasht me than ja lumsha menqurin e trimnin e jo meja sha nanen asht sa turp metu xhet kjo fjal e ndyt ne goj
2 h · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Eh more shok,une e shajta me ua perkujtue rastin tim,se une kur ne vitin 1971 e mbrova flamurin kuq e zi nga mijera serb e sidomos nga Nikolla Lubiqiqi,me paten shpalle bandit te jugosllavise shqiptaret,dhe dojshin te me rrahin dhe ma shajshin nanen rrotem rrote.Dhe me thojnshin se jam me serb,pse e mbrojta flamurin.E shajta perpara se kane me ja ba si mue.
2 h · J’aime

Isuf Xhemaili ooo haxhi ather jan kan klysht e titos qe tkishin vra para shiptart para shkive se ikan pas xhet do budall e zemer kshi qe tjen besnik ndaj shkut bile edhe sod ka hala po jan ma pak
2 h · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Te lumt goja ishalla jane te paket asi dilingji,por po tutna mos ka shume.Nese dje ishin te friguar nga shkau,pse sot nuk deklarojne te verteten pesedhjete shqiptar jane deshmitar.Kete patriot sa e lavderojne ndoshta ma shume e kane shajte,vetem si te shpetojne nga serbet.
2 h · J’aime

Isuf Xhemaili ooo haxi tash jo qe nuk kallxojn per ather por jan patrijotat mate mdhej t
2 h · J’aime

Haxhi Kuēi Nuk eshte krenari kur nji shqipetar e mbrone qeshtjen kombetare me ja vjedhe mundin.Lehte eshte mu krenue nga kodra,kur nuk zihesh ne vorber.Si rasti im,edhe ketij po ja vjedhin meritat qe sa shqiptar pothojne une e kam bere kete gjest patriotike.Me hajna nuk shkohet perpara.
2 h · J’aime

Isuf Xhemaili ooo haxi mund te bahet manipulime por del e verteta ne shesh se thjn ni fjal popullore rrena i ka kamt e shkurta
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Rrena ka prosporitet tek shqipetaret.Sa vite ka qe nga viti 1971?Dhe sa gazetareve ju kam lutur qe ti bejne intervista deshmitareve,nuk ua mbane zuza me shkrue,tuten nga qeveria e kosoves me qite te verteten time.
1 h · J’aime

Isuf Xhemaili ooo haxhi pot trgoj ni thenje krejt kan qef me kan trma por njeni ja kish pas lakmi tirrqev te azem bejtes shkon i shkreti te rrobaqepsi e i thot prejmi ni par tirrqi si azem bejtes por aj ju perxhexhexh ani tirqit ti boj si te azemit por bythen sun ta boj site azemit
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Mire e ke,por nuk po te vesin,po thojne une e kam ba vepren patriotike jo Haxhia,se po rrene Haxhia.ēka mi ba ketyre?Po i veshin tirqit a i kan bythet si te miat a tuat po ta vjedhin mundin,dhe po te shpifen shpiun edhe ma zi po te mveshin njollen e zeze.
1 h · J’aime

Isuf Xhemaili ooo poe vertet asht e vret vllavin per me hyp vet ne karrik a kto i ban zemer prishti ei pa shkolluri qe si sod ku i kem punt
1 h · J’aime

Haxhi Kuēi Shume e vertete eshte kjo qe e tregoni,sa per ftyre edhe vellau te merr ne qafe vetem me perfitue.Na mungone ne shpirti e verteta,dhe patriotet kemi deshore ti shkelim nga inati,pse ky me qen ma i zoti se ne.Nuk eshte ne rregulle kjo smundje e poshter.
1 h · J’aime

Rexhep Nuhiu KUSHDO QE BERI KTE MREKULLI NE BEOGRAD ME TRIMERIN E TIJ HALLALL I QOFTE BUKA E SHQIPTARIT DHE DHEU QE E RRITI
6 min · J’aime

Haxhi Kuēi http://www.gazetaexpress.com/.../a-eshte-ky-djaloshi-qe.../

A ėshtė ky djaloshi qė e ngriti flamurin gjatė ndeshjes? (VIDEO)
Mbrėmė nė ndeshjen Serbi-Shqipėri, u shfaq njė...
GAZETAEXPRESS.COM|PAR GAZETAEXPRESS
5 min · J’aime · Supprimer l’aperēu
http://www.gazetaexpress.com/.../a-eshte-ky-djaloshi-qe.../

A ėshtė ky djaloshi qė e ngriti flamurin
Haxhi Kuēi Vetem fluturaken e kishte meshefur ne autobus,nuk e ka tregue mos me pa serbet.
4 min · J’aime

Haxhi Kuēi Jo ky,por do nga shkupi..http://agim.poeticforum.com/t27093-faruk...

Faruk Tasholli:KOSOVARĖT NGA ZVICRA NGRITĖN FLAMURIN...
AKLLAPI.NET
3 min · Modifié · J’aime · Supprimer l’aperēu


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Mer 15 Oct - 7:14

por i lumtė atij qė e bėri kėtė gjest nė Beograd
Njė lajm qė po qarkullon se djaloshi i cili ngriti flamurin me shqiponjėn kuq e zi nė mes tė Beogradit ėshtė tetovari Isak Luma, nuk ėshtė i vėrtetė. Pėrhapja e kėtij informacioni ka detyruar djaloshin qė tė reagojė duke thėnė se ai nuk ėshtė personi nė videon e cila po qarkullon nė internet.

Ky ėshtė postimi i plotė i Isakut nė Facebook:

Njė thashetheme e pa vėrtet po qarkullon nė facebook !

Deklaroj qė nuk isha un ai qė ngriti flamurin e shenjtė kombėtar te SHQIPRISE ETNIKE nė Beograd. Ka njė ngatėrresė pėr shkak tė ngjashmėrisė mes meje dhe personit qė paraqitet nė njė video.

Edhe pse nga ngjashmėria dhe nga shkrimi BALLIST ne video nuk do te thotė qe isha unė.

Mirėpo i lumtė atij qė e bėri kėtė gjest dhe e gjithė SHQIPTARIA mburret me kėtė gjest tė djaloshit,i cili u tregoi serbėve qė askush nuk mund tė na ndal pėrveē ZOTIT.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Ven 17 Oct - 5:07
Ismail Morina

Ballist Morina e pėrdori njė frazė tė veҫantė pasi pėrfundoi ‘misionin e tij’.
Ismail Morina apo siҫ njihet ndryshe Ballisti, pėrmendi njė frazė interesante pasi kreu fluturimin e flamurit me hartėn e Shqipėrisė sė Madhe mbi Beograd.

Ai shkroi nė rrjetin social Facebook: ‘Bac u kry’, duke u shprehur i gėzuar qė ‘misioni’ i tij pėrfundoi me sukses.

Ndryshe, Ballisti ėshtė tifozi i cili hipi lartė mbi rrjetė nė ndeshjen Slloveni-ShqipėriRevenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    Ven 17 Oct - 5:10

http://www.gazetaexpress.com/sport/tani-dirigjuesi-i-fluturakes-del-nga-kukesi-51436/


Tani dirigjuesi i fluturakes del nga Kukėsi...
Tani dirigjuesi i fluturakes del nga Kukėsi... 00GAZETAEXPRESS E enjte, 16 Tetor 2014 23:55 Kanė dalė prova tė reja pėr atė qė qėndron prapa dirigjimit tė fluturakes qė ‘kalli’ Beogradin’.
Emisioni Top Show ka dhėnė detaje tė reja rreth personit qė e ka dirigjuar fluturaken qė ‘dridhi’ njė Serbi.

Tenori shqiptar, Agim Hushi, ka thėnė se dikush tjetėr qėndron pas lėshimit tė fluturakes dhe jo Ballist Morina.

Ai ėshtė njė shqiptar qė jeton nė Milano dhe i cili ka kohė qė e ka pėrgatitur njė aksion tė tillė.

“Ai e ka lanėsuar atė prej kishės, qė gjendet 30 metra larg stadiumit. Kishte rritur mjekrrėn dhe flokėt pėr t’u dukur sa mė natyrshėm nė atė ambient. Gjatė natės ishte fshehur nė kambanore tė kishės. Nga aty kishte dalė rreth orės 2 pas mesnatės, ku po e priste njė mik i tij”, ka thėnė Hushi.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal    

Revenir en haut Aller en bas
 
Kush e ngriti flamurin ne stadiumin e beogradit,kane me dal
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: