AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Deshmitari,me ka rrahur Sabit Geci,pse nuk isha shpiun

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Deshmitari,me ka rrahur Sabit Geci,pse nuk isha shpiun   Mer 15 Oct - 7:26

http://botapress.info/rrefet-deshmitari-kur-u-mora-ne-pyetje-rexhep-selimit-i-tregova-qe-nuk-jam-spiun/

Rrėfehet dėshmitari: Kur u mora nė pyetje Rexhep Selimit i tregova qė nuk jam spiun
Gjatė dėshmisė, Dėshmitari “B”, tha se Rexhep Selimit i ka treguar qė nuk ėshtė spiun i Serbisė. Ai u ankua se ėshtė rrahur nga Sabit Geci nė gushtin e vitit 1998.

Duke iu pėrgjigjur pyetjeve tė prokurorit Michalczuk, “Dėshmitari B” tregoi se ēfarė i ndodhi nė vitin 1998.

“Nė gusht tė vitit 1998 nė shtėpinė time kanė ardhur dy ushtarė tė UĒK-sė, sė bashku me ‘Dėshmitarin A’ dhe mė kanė thėnė se duhet me ardhė nė Likovc”, tha dėshmitari.

Ai mė pas tregoi se ku u dėrgua.

“Mė kanė dėrguar nė ish-stacionin e policisė, i cili ka qenė i djegur, mirėpo UĒK-ja ia pat vendosur pėrsėri kulmin”, deklaroi B-ja.

Gjatė dėshmisė ai akuzoi Sabit Gecin pėr rrahje.

“Aty ka ardhur Sabit Geci dhe mė ka rrahur me njė pendrek. Ai ka qenė i shoqėruar nga njė ushtar si truproje e tij”, deklaroi dėshmitari, duke pėrshkruar objektin.

Sipas tij, objekti kishte dy dhoma tė vogla dhe njė sallė tė madhe.

Nė aktakuzė thuhet se disa nga tė akuzuarit e “Grupit Drenica” detyruan dėshmitarėt A dhe B tė rrihen mes vete.

Dėshmitari bėri me dije se u mor nė pyetje nga Rexhep Selimi, njėri nga komandantėt e UĒK-sė dhe tash deputet i “Vetėvendosjes”.

“I kam shpjeguar atij se nuk jam spiun i Serbisė. Pas njė interviste prej rreth dy orėsh edhe bisede tė lirė qė kam bė me tė, ai mė ka liruar”, tha dėshmitari.

Dėshmitari “B”, tha se pranon si tė tijėn vetėm gjysmėn e dėshmisė sė dhėnė mė herėt para prokurorėve tė EULEX-it, pasi sipas tij ish-prokurori Salustro dhe dėshmitari “A” ia ndėrruan dėshminė.

Ai tregoi se pėrveē rrahjes nga Sabit Geci, nuk ėshtė maltretuar nga pjesėtarė tjerė tė UĒK-sė.

“B”-ja u pyet nga prokurori Michalczuk nėse ka parė dikė tjetėr, kur ėshtė liruar pas marrjes nė pyetje nga Rexhep Selimi.

Dėshmitari tregoi se jashtė rrethojave tė objektit ku u mor nė pyetje, e qė ishte njė qebaptore, ka parė Jahir Demakun, Muharrem Xhemajlin, Hysni Thaēin dhe persona tjerė.

Seanca e radhės ku “B”-ja do tė merret nė pyetje nga avokatėt mbrojtės tė tė akuzuarve ėshtė paraparė tė zhvillohet mė 28 tetor.

Kurse, gjatė seanės, Sabit Geci, njėri nga tė akuzuarit e “Grupit Drenica” ėshtė dėrguar nė spitalin e jugut tė Mitrovicės, pasi i ėshtė rritur sheqeri nė gjak. Geci u kthye pėrsėri nė seancė, pasi mori trajtimin mjekėsor. /kallxo.com
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Deshmitari,me ka rrahur Sabit Geci,pse nuk isha shpiun   Mer 15 Oct - 12:22

Krenohunu shqipetar krenohunu

Krenohunu shqipetar,krenohunu
na erdhi nje dite e bardhe
se shqiponja dy krenare
Fluturoi ne qiellin ame.

Zbriti nga fluturakja
Isamil Qemajli
dhe serbine e shpalli,
si toke armberore.

Pastaj me kobur,
Isa serbt i deboje
iken per karpate ,
vendin na ēliroje.

Oj serbi o trolli jone
dje beligradi ishte toke e jone
ku begleret e pashallaret
kishin qendren kryesore.

Dheu yne i t'parve
na fton ti bashkojme
qe nana toke e jona
mos t'na mallkone.

Haxhi Kuēi


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Deshmitari,me ka rrahur Sabit Geci,pse nuk isha shpiun
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: