AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ismail Qemaili e shpalli serbin troll te shqiperise

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ismail Qemaili e shpalli serbin troll te shqiperise   Mer 15 Oct - 14:47

Krenohunu shqipetar krenohunu

Krenohunu shqipetar,krenohunu
na erdhi nje dite e bardhe
se shqiponja dy krenare
Fluturoi ne qiellin ame.

Zbriti nga fluturakja
Isamil Qemajli
dhe serbine e shpalli,
si toke armberore.

Pastaj me kobur,
Isa serbt i deboje
iken per karpate ,
vendin na çliroje.

Oj serbi o trolli jone
dje beligradi ishte toke e jone
ku begleret e pashallaret
kishin qendren kryesore.

Dheu yne i t'parve
na fton ti bashkojme
qe nana toke e jona
mos t'na mallkone.

Haxhi Kuçi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ismail Qemaili e shpalli serbin troll te shqiperise
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: