AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Shqiptaret si vazal te amerikaneve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Shqiptaret si vazal te amerikaneve   Ven 17 Oct - 9:40

Shqipetaret ne pergjithesi jane vazal te CIAS amerikane


Serbia ne kosove eshte si rusi,ndersa ne jug greku si rusi.

Trojet shqipetare te coptuara e te sunduara ne formen perqa e sundo.

365 km 2 Sali Berisha bashk me Irir Meten i falin peshqesh detin jone greqise,kurse Thaqi serbise pjesen e veriut ne  Kosove.
Dua ti lidhi keto fjale sedo pakes qe ma se miri ti kuptone populli yne.
Te gjithe udheheqesit tone neper trojet tona jane pasardhes  te ish tradhetareve tone komuniste.
Bashk me keta edhe pasardhesit e tyre neper kuadro ma te rendesishme  te pushteteve,jo inegistuese.

Politiken shqipetare kurr nuk e udhehoqen njerezit bemires qe ja dojne te miren atdheut e sidomos popullit shqipetar,por nga kalkulimet e tyre per interesa te te huajve dhe  perfitimin e prestigjeve te ndyta,duke perdorue sllogani romako greke ;se ndryshe triumfi do te  ishte utopi.Kjo eshte tradheti si lloje e shahut,por ne dem te kombit tone.
Keshtu nderkombetaret kane te drejte te na quanin njerez te ardhur nga mali,sepse perhere kemi pasur epshe qe tjeret te na kryenin detyrat,apo ndryshe siq me tregue,ne ua çlirojm atdheun,por ju me administrim ta shtypni nacionalizmin shqipetar, bashk me serbo greket.
Enver Hoxhen sa e ndihmuan qarqet antishqiptare per ta fusur ne polirike duke fillue si pioner i Musolinit,e  ndihmen qe ja afruan serbet,siq dihet Milladini dhe Mugosha,aq e ndihmoi cia amerikane,dhe e rusise.Ma se shumti ketu ka faje amerika,ku kinse ne nje ane i afrone perkrahje,e ne anen e iracionales kinse Enveri eshte kundra boshtit te natos,dhe me qellim lidhet me paktin e lindjes.

Diplomacia amerikane ,apo CIA e saj i barte te gjitha te kqiat qe i barte populli yne.
Pra dua te theme se diplomacia amerikane eshte nje lloje xhandari me masken ne ftyre,ku ne vend qe te na perkrahe,ne anen e mbrapme,ndihmon armiqet me mjete te ndryshme qe te na masakron,bashk me pseodoçlirimtare.
Sa per perfundim,me shekuj te tere gjaku i atdhetareve shkoi ne dem te tyre e sidomos ne dem te popullit te vobekte dhe atij atdhetar.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Shqiptaret si vazal te amerikaneve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: