AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ismail Morina nga Kugesi ngriti flamurin,rrene

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ismail Morina nga Kugesi ngriti flamurin,rrene   Ven 17 Oct - 16:02
Ballist ėshtė vetėm pseudonimi i personit qė lėshoi mbi Beograd fluturaken me flamurin e Shqipėrisė sė Madhe.

Ballist Morina, djaloshi shqiptar qė ‘kalli’ njė Serbi tė martėn mbrėma, ka njė emėr tė veēantė.
Ismail ėshtė emri i vėrtet i kėtij djaloshi, i cili nga shoqėria njihet si njė patriot i madh.

Pikėrisht Ismail Qemaili ishte i vendosur nė flamurin qė ai e fluturoi mbi Beograd.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Thirrje per protyesta   Sam 18 Oct - 11:11

Thirrje per protesta paqesore para 182 ambasadave te serbise ne tere boten.

Lusim mbare diasporen shqiptare  qe te ngiteni ne protesta paqesore kundra dhunes raciste serbe,qe e beri  ndaje skuadres shqipetare ne stadiumin futbolistike ne Beograd.Serbet ishin ata qe treguan ndjenjat e tyre jo civilizuese duke perbuzur qe ne fillim hymnin tone Kombetar njekohesishte fyerje raciste duke kerkue vdekjen e shqiptareve dhe perbuzjen e flamurit tone.Me ane te ketyre protestave qellimi jone ka per qellim qe ta njoftojm opinjonin boteror,se serbet jane ata qe provokuan dhe fajet ja mbeshtesin shqipetareve para botes.Serbet ishin ata qe gjate ter lojes e penguan zhvillimin e lojes,ata se pari hodhen  ne fushen e sportit mjete eksploduese dhe shishe mbi lojtaret shqiptar.Qeveria e serbise ne syte e botes ,ne nje loje nderkombetare ,shqiperise ja ndaloi ardhjen e simpatizueseve te skuadres se shqiperise pa iu permbajtur nderimit te perdorimit te flamurit tone qe shqiperia nderkombetarishte eshte e njohur si shtet me te  drejtat e njejta si serbia dhe shtete e tjera siq jane 180 shtete me sovranitet te plote,duke ja respektue rregullat e secit.Serbia edhe kur na mbante ne roberi ne duhej ti rrinim si nuse e tyre,te na dhunoi mbi 25 mi femra  shqiptare,te na masakron mbi 16 mi shqiptar te pa fajshem,te na djeg me qindra mijera shtepi,te na deboi mbi nje milion shqiptar nga Kosova dhe para botes se civilizuar mos te pergjigjet per demet e bera,kjo eshte padrejtesi qe i behet nje popullit te pafajshem.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ismail Morina nga Kugesi ngriti flamurin,rrene
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: