AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14664
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon   Dim 19 Oct - 15:54
E njohe shume mire Azizin .,.Edhe ky ka qen kur me provokojshin,çka ke ba ti qe nuk te kendon Dervish Shaqa ,a policet serb ishin mbeshtetur per telat e INES dhe na ndiqeshin mbrapa qe mua te me burgosin,por tja thoja kete fjale, Azizit ja kisha  frige mos ma nderpret telefonin.Nja 10 minuta para kesaj ngjarjes,une me Avdiun isha ndare pra disa diteve ,shkaku qe  i shajti tane taxistat duke u thene lypni tan shqiptaret qi nanen,se ma te mire jane magjupt se ju.Sepse magjupi Bades nga Terrna i kishte sherbye me taxi falas siq e shetisesha une gratuis.Ka mendue se te gjithe taxistat i sherbejne si une falas..E kishte que Avdiu, Azizin qe te me lutet mu pajtue me Avdi Ibrahimin pase shume lutjeve pranova se e pash qe Azizi nuk me leshon pa e pranue pajtimin,mendova se diçka nuk eshte ne rregille dhe ma mire thash po pajtona.Ishin kane duke pire raki ne nje kafiq te Berisheve ne qender zejtare.Ne tavoline ishte Osman Gega, Veli Kuqi.Larg tyre ishin duke pire tre polic keta qe ti permenda qe na pergjojshin duke me thene Osman Gega ,Azizi e Veliu pse Dervish Shaqa nuk te kendon ne qifteli?Si jam ulur ne tavolin Aziz Morina me tha;Haxhi Lata me ta dhene nje bombe atomike a kishe guxue me ja leshue beogradit?Jam pi,nuk e dijsha koken ku e kam.Policet ne keto momente  gotat  i cakrronin.Me erdhi nje fuqi e vetedies,dhe ja prita;Po ku hamamin ke mundesi me posedue ti more mute bomben atomike?A per kete me ftuat mu pajtue me Avdiun?Ma jep ate bombe e se pa ja qie nanen serbise nuk e la.A pasha zotin e dim qe ty nuk ta nin.Jam ngrite ne kembe   duke i shajte te gjithe dhe kam dale perjashta.Jane que mbas meje duke me ndjekur,dhe ne fushen e stacionit te autobusave me ndalen duke me marr me te mire se barem hajgare me ty na falish Haxhi Pashe zotin.Mbas neve edhe ata polic jane que e jane   mbeshtetur per telat e INES,duke na pergjue çka po folim.Ja ka nise se pari Osman Gega te me provokon;Haxhi Lata,mua Dervish Shaqa ma kendon kengen qe e kam ngrite flamurin ne vitin 1968 ne suhareke .Pse ty nuk te kendon Dervish Shaqa?Ti nuk ke bere kurgja per Kosove!Hajde na trego pash zotin a ke ba najsend per qeshtjen e Kosoves?Ja nisi edhe Kuqi po me te njejtat provokime,pastaj edhe Azizi,i shikojsha policet duke na pergjue,ua kam prite, lesh kam vnur,mute kam bere per shqiptar bre pisa bre muta,dhe jam largue nga ata e kam shkue ne taxin tim.Per Avdi Ibrahimin nuk me kujtohet qe me ka provokue,nuk i shpifem,me duket se nuk me ka thene a si dhelper rrinte duke i shique policet dhe mua.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14664
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rasti i konfliktit ne Kumanove tope sekret   Lun 18 Mai - 3:56

Kujtim Kurti
13 mai, 22:54 · 

TOP SECRET
Agjentet sekret të AKI-SHISH-DSK...rralizuan kamuflazhin politikë në Kumanovë...
Që nga viti 2002...nuk ekziston UÇK zyrtare,por vetem agjent te sherbimeve sekrete qe rralizojne interesat strategjike te partive politike....per te mashtruar opinionin me patriotizem folkflorik per Shqiperi Etnike...me qellim te mbajtjes se pushtetit kriminel...
Agjentet sekret te AKI-SHISH-DSK...qe kan rralizuar kamuflazhin politik ne Kumanove...nga dt.8-9 maj 2015,jane te financuara nga sherbimet sekrete te Serbis dhe Rusis....me qellim te destabilizimit politik te faktorit perendimore qe siguron shtetin e Maqedonis...
Agjentet qe kan rralizuar aksionin ne Kumanove...jane militant partiak te Ramush Haradinajt,Hashim Thaqit,Edi Rames,Ali Ahmetit dhe Saso Mijkllovit...te cilet jane financuar me 11.000.000 euro...per te rralizuar kete plan sekrete per destabilizimin e Maqedonis...
1.Agjenti sekret i AKI...XHafer Zymberi,ish luftetar i UÇK zona e dugagjinit,kandidat per deputet nga AAK,truproje e Ramush Hardinajt..autor i kamuflazhit ne Kumanove.
2.Agjenti sekret i DSK.... Abaz Salihu,militant i Ali Ahmetit, ish luftetar i UÇK...autor i kamuflazhit ne Kumanove.
3.Agjenti sekret i DSK...Sulejman Osmani-Syla...militant i BDI....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
4.Agjenti i sekret i DSK....Dem Shehu(komomdan Juniku),militant i BDI...agjent i DSK qe nga viti 2006...autor i kamuflazhit ne Kumanove.
5.Agjenti sekret i DSK....Nexhmetin Lika,militant i BDI...i denuar me 12 vite burg ne vitin 2004...i liruar ne vitin 2006 si i "pafajshem"....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
6.Agjenti sekret i SHISH....Genc Sefa,epror i larte i ushtris shqiptare,ish oficer i TMK,vetaren i UÇK 1999-2001....njesia speciale anti-terrorrizem....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
7.Agjenti sekret i SHISH....Enver Klein,njesia speciale anti-terrorrizem,pjesmarres i luftrave ne Afganistan dhe Irak....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
8.Agjenti sekret i AKI....Mirsad Ndrecaj,militant i AAK,ish luftetar i UÇK 1999-2001...ish-truproje i Ramush Hardinjat....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
9.Agjenti sekret i AKI....Shefqet Hallaqi,militant i PDK....i arratisur nga burgu...autor i kamuflazhit ne Kumanove.
10.Agjenti sekret i AKI....Muhamet Krasniqi (komondant Malisheva)...militant i PDK,ish luftetar i UÇK....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
11.Agjenti sekret i AAK....Beg Rizaj (komomdant Begu)...militant i AAK,ish luftetar i UÇK 1999-2001...ish truproje e Ramush Haradinajt....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
12.Agjenti sekret i AKI....Sami Ukshin Sokoli (komondant Sokoli)...militant i AAK,luftar i UÇK 1999-2001...ish truproje e Ramush Haradinajt.....autor i kamuflazhit ne Kumanove.
Te gjithe keta agjent sekrete te AKI-SHISH-DSK....kan rralizuar edhe aksionin sekrete me dt.23 prill 2015 ne piken kufitare te Gushices...dhe "shpetuan" nga policia maqedone dhe sherbimet sekrete perendimore....pa therr ne kembë...
PRAPASKENAT....
Agjentet sekrete te BIA-FSB....Edi Rama,Hashim Thaqi,Baton Haxhiu....u takuan me dt.4 prill 2015 ne Ulçin,per te rralizuar kamuflazhin e Gushtices dhe Kumanoves....me qellim qe te justifikojne viziten e Alksander Vuçicit me 27 maj 2015 ne Shqiperi....duke i mashtruar shqiptaret me Shqiperin Etnike....qe te mbulohen gjurmet e prapaskenave te Rusis dhe Serbis....
Po ashtu.....agjenti i BIA-DSK Ali Ahmeti....me 27 prill 2015....vizitoj Kosoven me urdher te Sasa Mijllkov....dhe AKI per te rralizuar kamuflazhin politik ne Kumanove....
Agjentet sekrete...
Ali Ahmeti,Xhezair Shaqiri,Ibrahim Kelmendi,Baton Haxhiu,Blendi Fevziu,Milaim Zeka....kan rralizuar 239 biseda telefonike...nga dt.7-9 maj 2015....me autoret e kamuflazhit te Kumanoves....te gjitha keto biseda jane te pergjuara nga MOSSAD,CIA,BND,MI6....te cilat kan kordinuar fijet....nga distanca....
Dorheqjet e 3 ministrave te kabinetit te Gruevskit....jane vetem show medial,per te shpetuar Edi Ramen,Hashim Thaqin,Ramush Haradinaj,dhe Ali Ahmetin.....nga kamuflazhi i Shqiperis Etnike me 17 maj 2015....sepse keshtu bashksia nderkombetarve manovron me mire....per interesat e tyre gjeo-strtegjike....
Je n’aime plus · Commenter · 
Partager


 • Vous, Milazim Shala, Abdyl Mahmudi et 35 autres personnes aimez ça.

 • 4 partages


 • Voir les commentaires précédents


 • Kujtim Kurti Sabrit Gashi...!?
  J’aime · Répondre · 14 mai, 10:31 • Kujtim Kurti Rexhep Lecaj...
  J’aime · Répondre · 14 mai, 10:31 • Kujtim Kurti Agron A. Maxharri

  Faktet po flasin vet..  J’aime · Répondre · 14 mai, 10:34
  • Fadil Sherifi a répondu · 1 réponse

 • Kujtim Kurti Sali Rexhaj...!?
  J’aime · Répondre · 14 mai, 10:36 • Sali Rexhaj Kujto, asnje nga akteret e kesaj ngjarje ne Kumanove nuk e njoh as nuk e kam takuar kurre ne jete.
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 10:42 · Modifié • Kujtim KurtiSali Rexhaj

  Trimat nuk shiten me pare...trimat luftojn per ideal...dhe jo per interesat sekrete te Serbis......Voir plus
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 10:41 • Kujtim Kurti Sinan Telaku...!?
  J’aime · Répondre · 14 mai, 10:43 • Kujtim Kurti Buqa Ibrahim Rugova...!?
  J’aime · Répondre · 14 mai, 10:44 • SHakal SHakali Per sa kohe te kemi nji popull tru tredhun tradhtit nuk do te na ndalen. Pse tru tredhun ? Se ne tradhtaret i shpallim qlirimtare e atedhetaret i vrasim vet. Nji gjysh i imi ndjes past thonte: ne Shqiptaret kur skemi humb lufte , po paria.( keret e politikes) na kane shit.Lexone historin nga koha e Skenderbeut e deri sot ne Kumanove e do te bindeni vete.
  J’aime · Répondre · 2 · 14 mai, 10:49 · Modifié • Sabrit Gashi Kujtim Kurti ,Shqiptaret ne Maqedoni eshte e vertet qe jane te anashkaluar dhe padrejtesisht diskriminohen nga sllavo-Maqedonet ,por kjo nuk don te thote qe edhe shqiptaret nuk kan pushtet per ti kerkuar te drejtat e tyre elementare ,per kete fajtoret kryesore jane BDI e Ali Ahmetit,por edhe Menduh Thaqi qe jane bere paterica te pushtetit
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 10:47 • Kujtim KurtiSabrit Gashi

  Shqiptaret e Maqedonis...qe 50 vite jetojne ne GETO...nuk eshte interesuar askush per ata...te gjithe po emigrojne jashte...per te kerkuar jete me te sigurte......Voir plus
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 10:55 • Kujtim Kurti SHakal SHakali

  13 agjentet sekrete te AKI-SHISH-DSK...duke u rrezitur me pare te Sasa Mijllkovit...  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 10:58 • Sabrit Gashi Kujtim Kurti ,Kjo u pa hapur Nikolla Grueski te gjithe politikanet shqiptare i ka futur nen komandan e vete duke manipuluar me ta ,dhe te gjithe i ka futur ne pune te pista duke bere miliona per vete ,dhe tash te gjithe jane te shantazhuar ,dhe ketu viktime eshte popullata shqiptare duke ju besuar ketyne njerezve
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 11:03 • Kujtim KurtiSabrit Gashi

  Prandaj...Hashim Thaqi,Ali Ahmeti,Edi Rama...nuk po guxojne qe ta vizitojne Kumanoven...se ju zbulohen gjurmet e pjesmarrjes se tyre direkte ne sulmin e Goshices dhe Kumanoves......Voir plus
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 11:05 • Kujtim Kurti Besnik Ismajli-klaiqi...!?
  J’aime · Répondre · 14 mai, 11:08 • Kujtim Kurti Naser Xhylani..!?
  J’aime · Répondre · 14 mai, 11:10 • Kujtim KurtiAgjenti sekret i SHISH...Enver Klein...njesia speciale anti-terrorre ne Afganistan dhe Irak....autor i sulmit kamuflazh ne Kumanove...tani i arrestuar nga policia maqedone...

  Po shifet haptas....se Sasa Mijllkove..i ka paguar mire keta MERCENAR....qe te vriten shqiptaret e pa fajshem...qe te vritet populli...per interesat strategjike te Serbis......Voir plus  J’aime · Répondre · 14 mai, 11:29 • Kujtim KurtiFadil Sherifi

  Para pak minutave....kuvendi i AKI te Kosoves...votoj kunder debatit per Kumanoven.....Voir plus
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 11:39 • Kujtim KurtiSot ne oren 14.00 ne Shkup....takohen sherbimet intelegjente nderkombetare...me partit politike te Maqedonis...

  Mbas takimit....Serbia do te publikoje pergjimet telefonike ne mes liderve Shqiptare...qe organizuan sulmin kamuflazh ne Gushic dhe Kumanove......Voir plus
  J’aime · Répondre · 14 mai, 11:50 • Kujtim Kurti Ardjan Causholli

  Faktet po flasin vet...  J’aime · Répondre · 14 mai, 11:55 • Kujtim Kurti Selami Hajrullaga

  I kam publikuar te gjitha sekretet....te lutem lexoje me vemendje postimin dhe komentet!
  J’aime · Répondre · 14 mai, 12:07 • Kujtim KurtiSelami Hajrullaga

  Shqiptaret e Maqedonis...qe 50 vite jetojne ne GETO...nuk eshte interesuar askush per ata...te gjithe po emigrojne jashte...per te kerkuar jete me te sigurte......Voir plus
  J’aime · Répondre · 14 mai, 12:10 • Kujtim KurtiSelami Hajrullaga

  Para pak minutave....kuvendi i AKI te Kosoves...votoj kunder debatit per Kumanoven.....Voir plus
  J’aime · Répondre · 14 mai, 12:15 • Sabrit GashiKujtimKurti ,kete informacion e kam dhene para 5 ose 6 muajve ,ne qoftese mi ke percjell postimet e mija ,kampi ne nje vende afer F,Kosoves per refugjat vetem eshte para pefundimit,une ketu shofe nje Maqedoni te shperbeme kjo eshte e sigurt ,ku pjesen ...Voir plus
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 12:20 • Kujtim KurtiSabrit Gashi

  Sot ne oren 14.00 ne Shkup....takohen sherbimet intelegjente nderkombetare...me partit politike te Maqedonis......Voir plus
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 12:30 • Sabrit Gashi Kujtim Kurti keta jane njerez te shantazhum ,Ali Ahmeti eshte fajtori kryesore
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 12:36 • SHakal SHakali Selami Hajrullaga pasi permende emrin e S. Hysenit , po te tregoj se aij dine shume ma shume se rastin e Kumanoves , nuk eshte pahiri sot minister i puneve te mbrendshme te Kosoves. Ketu eshte defekti i neve tru tredhunve qe lejojme njerez te shitun te na instalohen ne organe kyqe te shtetit.
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 12:40 • Kujtim KurtiSabrit Gashi

  Te gjithe lideret shqiptare jane agjente te sherbimeve sekrete te Serbis......Voir plus
  J’aime · Répondre · 2 · 14 mai, 12:40 • Sabrit Gashi Kujtim Kurti ketu me dhimsen popullata e pa fajshme ,tash po ndegjoje qe edhe Mendu Thaqi eshte i gateshem per te hyre ne koalicion me Grueskin ,kjo po te jep me kuptuar qe krejt klasa politike jane te shantazhuar
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 12:45 • Kujtim KurtiSabrit Gashi

  Ky eshte i gjithe qellimi ime...qe populli i pafajshem te mos mashtrohet me keta 13 agjent sekret te AKI-SHISH-DSK...qe rralizuan sulmin ne Gushic dhe Kumanove...per interesa strategjike te Serbis......Voir plus
  J’aime · Répondre · 2 · 14 mai, 12:48 • SHakal SHakali Jo o mik Selami Hajrullaga , S.Hyseni duket keshtu si po thua ti nji pianec , kamufllazh e ka . Aij din shume dhe ka punuar shume ne dam te qeshtjes sone kombetare prandaj sot e shantazhon shik-u qysh ti duhet.
  J’aime · Répondre · 14 mai, 12:49 • Kujtim KurtiSHakal SHakali

  Ali Ahmeti u takua me Skender Hysenin...prandaj ky nuk po guxon me fol...per sulmin kamuflazh te Gushices dhe Komanoves...sepse ju zbulohen gjurmet......Voir plus  J’aime · Répondre · 14 mai, 12:52 • Haxhi Kuçi Po vetem bashkpuntoret e shkaut nuk e pranojne kete realitet te hidhur.Gjarperit po i shifen kembet,por servilat e shkaut ja mshefin.
  J’aime · Répondre · 2 · 14 mai, 12:53 • Kujtim KurtiSelami Hajrullaga

  Te lutem komento vetem per temen qe po diskutojme...ndryshe do ti largoje komentet qe jane jashte temes ne fjale......Voir plus
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 12:54 • Kujtim Kurti Faktet po flasin vet...  J’aime · Répondre · 14 mai, 12:59 • Betim Kelmendi Kujtim Kurti, interesant edhe shkrimi por edhe komentet e te gjithve !
  J’aime · Répondre · 1 · 14 mai, 13:19 • Abedin Blerina Idrizaj E paske diqka albin kurtin?
  J’aime · Répondre · 14 mai, 18:36 • Abdullah Etemi Kujtim Kurti ,ne statusin qe e ke shpernda nje dite me heret ke fol per trimat e UÇK-se qe i tradhtuan nga ..., ndersa ne kete status,keta trima i paraqet si njerz te sherbimeve sekrete.Kunderthenese ndermjet vete keto dy statuse.Po dyshoj mos ta ka thy kush pasin e njerin prej statuseve se ke shenu ti.
  J’aime · Répondre · 15 mai, 01:36 • Abdullah Etemi E sa i perket temes qe ke ngrit ,keta trima une mendoj qe jane tradhtu.I
  J’aime · Répondre · 15 mai, 01:41 • Haxhi KuçiTrimi edhe kur tradhetohet nuk i dorezohet armikut,por bene vetvrasje.Mos na shitni misrin per pasul.Mos i thuani derrit qingj.Me kete loje u pa e tere lufta e vertete e uçk es prej fillimit e gjere me tani.Gjarperit ju shpaluan kembet.Por mbane mend s...Voir plus
  J’aime · Répondre · 15 mai, 13:26 • Abdullah Etemi Haxhi Kuçi ,shumica e pjesmaresve ne betejen e Kumanoves ishin pjestare te Ushtirise Çlirimitare te Kosoves,Ushtrise Çlirimtare Kombtare dhe UÇPMB-se, e ti ende vazhdon me kontestu a ishin trima a jo.
  J’aime · Répondre · 15 mai, 16:10 • Ali Shqiperia Tash sa e lexova kete shkrim e pom ben pershtypje se si ka mundesi qe keta te gjithe paskin qene agjente te mshefte ene paskan dale ne fotografi te tan bashke e plus e kan hedh edhe ne facebook. Hajde histori hajde, me pas qene e vertet qkjo nuk hidhesh ne internet e kjo po mduket vec pjelle e fantazise se dicka e vertete
  J’aime · Répondre · 18 hRevenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 14664
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon   Lun 18 Mai - 3:58

https://www.facebook.com/kujtim.kurti.9
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon   

Revenir en haut Aller en bas
 
Aziz Morina me Haxhi Kuçin dialog ne telefon
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: