AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Burgu s’ėshtė pėr burrat e PDK-sė

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Burgu s’ėshtė pėr burrat e PDK-sė    Mer 22 Oct - 12:09
Burgu s’ėshtė pėr burrat e PDK-sė
Bajrush Xhemajli, ish-kryetar i Ferizajit, nė kushte normale do tė duhej tė ishte nė burg, pėr ta vujatur denimin pėr aksidentin me pasoja fatale qė shkaktoi vite mė parė nė Prishtinė, mirėpo ai po vazhdon t’i shijoj rrezet e diellit tė vjeshtės nė maje tė Bjeshkėve tė Sharrit, nė Dragash.

Sė paku njė gjė e tillė shihet nė fotot e fundit tė postuara nga zyrtari i PDK-sė, Nait Hasani, ku ky i fundit shfaqet nė foto bashkė me Xhemajlin, gjykatėsin e Kushtetueses, Kadri Kryeziu, si dhe bashėpartiakun e tyre, Hajredin Hyseni.

Kryeziu nė vazhdimėsi ka qėndruar afėr zyrtarėve tė PDK-sė, duke e vėnė nė pikėpyetje objektivitetin e tij si gjykatės, pėr ēka ėshtė pėrjashtuar nga seancat e Gjykatės Kushtetuese nė lidhje me lėndėt qė dėrgohen nga partitė politike.

Thuhet se burgu ėshtė pėr burra, mirėpo kjo si duket nuk po vlen pėr burrat e PDK-sė. Edhe Xhabir Zharku, ish-kryetar i Kaēananikut, ka ikur nga drejtėsia kosovare, ku pėr disa vjet po qėndron si “kaēak” nė Suedi. /Zėr
i/

http://botapress.info/burgu-seshte-per-burrat-e-pdk-se/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Burgu s’ėshtė pėr burrat e PDK-sė
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: