AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Adem Demaēi: “Pankarta” e trojeve shqiptare, vepėr e serbeve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Adem Demaēi: “Pankarta” e trojeve shqiptare, vepėr e serbeve   Jeu 23 Oct - 7:03

Adem Demaēi: “Pankarta” e trojeve shqiptare, vepėr e vetė serbėve
Veprimtari Adem Demaēi ka theksuar se pankarta me hartėn e trojeve shqiptare qė fluturoi mbi stadiumin e Partizanit nė Beograd ėshtė vepėr e vetė serbėve.
Deklaratat e presidentit serb, Tomisllav Nikolic se Shqipėria kurrė nuk do tė bėhet shtet normal,Demaēi i ka quajtur ēetnike. Duke folur pėr ndeshjen e zhvilluar ndėrmjet Serbisė dhe Shqipėrisė, Demaēi tha se pankarta me hartėn e trojeve shqiptare, ėshtė vepėr e vetė Serbisė.
“Kjo ėshtė njė pėrpjekje e Serbisė pėr ta kthyer situatėn nė favor tė saj dhe pėr t’i pėrlyer shqiptarėt, pėr t’i njollosur shqiptarėt. Vetėm Serbia ka mundur tė bėjė kėtė punė, kurrkush tjetėr”, ka thėnė Demaēi.
Demaēi ka theksuar se kryeministri shqiptar, Edi Rama nuk duhet ta anuloj vizitėn e tij tė paralajmėruar nė Tiranė. Ai thekson se edhe presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga duhet tė shkoj me 1 nėntor nė Beograd.
“Ajo duhet tė shkoj atje dhe duhet ta flas tė vėrtetėn. Duhet tė ju thotė serbėve se ju jeni luftėnxitės. Ju jeni paqeprishės. Ju nuk dėshironi tė bashkėpunoni me popujt tjerė. Mos e shitni edhe mė tutje hegjemonizmin tuaj. Sepse ata janė mėsuar ta shesin hegjemonizmin, por mė nuk po ju shkon andaj po bėjnė edhe provokime tė tilla si rasti nė ndeshjen e futbollit”, ka deklaruar Demaēi poėr Radio Dukagjinin.
Demaēi nuk ka dashur tė komentoj shumė situatėn politike nė Kosovė duke thėnė se situata e krijuar nuk mund tė zgjidhet me njė formulė por sipas tij ndėrhyrja e ndėrkombėtarėve ėshtė shumė e nevojshme.http://www.thealbanian.co.uk/adem-demaci-pankarta-e-trojeve-shqiptare-veper-e-vete-serbeve.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Adem Demaēi: “Pankarta” e trojeve shqiptare, vepėr e serbeve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: