AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rendi i r shoqeror

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rendi i r shoqeror   Ven 31 Oct - 14:25

DISA STATISTIKA PER PRANINE E HELIKOPTEREVE TE ZINJ::::

“Helikopteret e Zinj. Ka mbi 64 mije helikoptere te zinj ne Shtetet e Bashkuara. Per cdo ore qe kalon, prodhohet nje i ri. Kjo eshte menyra e drejte sesi shpenzohen parate? Per cfare i duhen qeverise sone federale 64 mije helikoptere taktik, vetem ne rast se perpiqen te na skllaverojne. Sma ha mendja se komplet ushtrite ne bote kane nevoje per 64 mije helikoptere. Ka 157 avione stealth F-117A te pajisur me LIDAR dhe radar me zmadhim kompjuterik te pamjes. Ata mund te shikojne ju kur ecni nga njera dhome e shtepise ne dhomen tjeter nese fluturojne mbi shtepine tuaj. Ata shikojne objektet qe keni ne shtepi nga nje lartesi me nje variacion prej 1 inch ne 30 mijie milje. Ja pra sa perfekte jane keto aparatura. Kam punuar per qeverine federale per nje kohe te mjaftueshme dhe e di shume mire sesi i perballojne ata punet e tyre.

::::APARATURA E QEVERISE PER TERMETET, AIDS SI NJE ARME BIOLOGJIKE E BAZUAR NE EKSTREKSIONET ALIENE::::

“Qeveria Federale tashme ka shpikur dhe nje aparature apo mekanizem per termetet. Jam nje gjeolog dhe e di mire se per cfare po flas. Ne termetin Kobe ne Japoni nuk kishte vale pulsuese qe eshte karakteristike per nje termet. Asgje. Ne vitin 1989 pati nje termet ne San Francisco. Edhe tek ky termet nuk pati vale pulsuese. Kane shpikur nje aparature Tesla qe po perdoret per qellime djallezore. Programet e Buxhetit te Zi e kane tejkaluar me hapa gjigande shkencen qe njohim ne. Shikoni Aids, i shpikur nga Laboratori Kombetar Dekretues i Chicagos, Illinois ne vitin 1972. Ishte nje arme biologjike per tu perdorur kunder popullit te Shteteve te Bashkuara. Arsyeja eshte e tille sepse kam pare me syte e mij dokumentat ne Zyren e Sherbimeve Strategjike i cili meqe ra fjala eshte akoma operativ nepermjet CDC ne Atlanta. Ata perdoren gjendrat sekretive te kafsheve, njeriut dhe humanoideve aliene per te krijuar virusin. Keta humanoide aliene me te cilet qeveria jone po bashkepunon jane lajmi me i keq. Ne menyre absolute ska asnje lloj mbrojtje ndaj mikrobeve te tyre. Asnje. Ata jane nje arme biologjike me pasoja te temerrshme. Cdo alien ne kete planet duhet te izolohet menjehere.
Me nje arme te tille te ngjashme, Sadam Husein vrau 3.5 milion kurde. Po a e meritojme kete gje, ne, njerezit e ketij planeti? Jo, nuk e meritojme por ne spo bejme asgje kunder kesaj. Per cdo moment qe kalon dhe qe humbasim, ne i bejme sherbimin me te keq njerezve ne kete planet. Ne kete moment jam duke vdekur nga kanceri qe mu shkaktua duke punuar per qeverine federale. Me kane mbetur te jetoj mbase 6 muaj. Mbase jo. Po dua tju them dicka. Nese vazhdoj te flas ne kete menyre sic po flas perpara jush mbase zoti do me japi jete me shume qe te vazhdoj misionin tim. 11 prej shokeve te mij me te mire gjate ketyre 22 vjeteve te fundit jane vrare. 8 nga vrasjet u konsideruan si “vetvrasje”. Perpara se te shkoja ne Las Vegas per nje mbremje te tille si kjo me ju, cova nje shokun tim ne Joshua Tree afer 29 Palms. E ngava makinen neper rruget malore qe te arrija ne Needles, California dhe gjate gjithe kohes me ndiqnin dy furgona te qeverise E-350 me targa G-14 dhe ne seicilin prej tyre kishte pasagjere me arme automatike Uzi. E dija me saktesi se kush ishin. Kam mbajtur 19 lektura dhe kam arritur nje audience prej 45 mije vetash. Ngava makinen perpara tyre dhe ndalova ne mes te rruges duke ju prere kalimin. Ata u shmangen dhe perfunduan te gjithe ne gremine. Pra kjo eshte ajo qe une duhet te bej? E preva karten time te aksesit te sigurise dhe ja ktheva mbrapsht qeverise dhe i thashe atyre se nese do vazhdoja te kercenohesha sic jam kercenuar atehere do ngarkoja 140 mije faqe dokumentash ne interenet qe flasin per strukturen e qeverise dhe te gjithe planin. Sapo e kam filluar ate mision.
“Faleminderit shume.”

Fundi i Lektures se Majit 1995.


fjala quhet “Holli i Madh” dhe ky eshte termi te cilit masonet i referohen vendit te tyre te takimit. Dhe ne kete vend eshte permendur “Komisioni i Aeroportit te Botes Se Re”. Skam degjuar ndonjehere per nje komision te tille. Ke degjuar ti?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Materiali ne vazhdim eshte marre nga faqja e Arkivit Patriot:

AGJENSIA FEDERALE E MENAXHIMIT TE KRIZAVE

Megjithese ishte nje artikulli mrekullueshem ai i postuar ne janar te vitin 1995 ne revfisten Morning Times, ai permbante vetem nje pejse te vogel te asaj se me cfare eshte ngarkuar FEMA te kryeje, me nje urdher ekzekutiv. FEMA [Agjensia Federale e Menaxhimit te Krizave ose The Federal Emergency Management Agency] u krijua nga nje urdher presidencial ose URDHER EKZEKUTIV. [Kjo ndodhi mbas vrasjes se J.F Kennedy!!!. Shumica e fushatave presidenciale te atyre qe erdhen me pas u financuan nga Rocefeller dhe promovuan nga agjensite e mediave qe financiohen nga Rockefellers. Presidentet te cilen kane pushtetin per te caktuar stafin e tyre te pazgjedhur, krijuar Urdhera Ekzekutive per hesap te tij dhe krijuar agjensi sekrete ushtarake-industriale-inteligjence te cilat nuk jane subjekt i kontrollit te Kongresit!]


Krizat ne bote
Materiali qe kam per FEMA eshte si me poshte:Federal Emergency Management Agency [F.E.M.A.] dhe agjensi te tjera emergjencie:

F.E.M.A.[ Federal Emergency Management Agency] ne 15 vitet e fundit eshte autorizuar nga nje urdher ekzekutiv presidencial qe te konfiskoje TE GJITHE PASURITE e shtetasve amerikane, te ndaje familjet ne 43 kampe aktuale perqendrimi [tashme te ndertuara dhe operative. Meqe ra fjala 5 prej tyre gjendjen ne Georgia. Me i madhi mund te mbaje deri ne 100 mije veta]te cilet quhen si kampe grumbullimi nga “qeveria” per tu shperndare me pas ne kampe pune, te deklaroje gjendjen e jashtezakonshme dhe te SHMANGI TOTALISHT KUSHTETUTEN e USA. Urdherat Ekzekutiv Presidencial qe jane te lidhur me apo kontrollojne kete agjensi do jepen ne fund. Dy nga burgjet shtetore ketu ne Georgia jane te boshatisur nga te burgosurit por mirembahen nga nje staf minimal te krijuar enkas per te suportuar kete aksion politik.
Kampet e Perqendrimit. Nje Urdher Ekzekutiv i firmosur nga Presidenti Bush ne vitini 1989 autorizon FEMA te ndertoje 43 kampe primare [me nje kapacitet nga 35 mije ne 45 mije te burgosur sejcili] dhe po ashtu autorizoi me qindra qendra te sekondare. Eshte me interes te nenvizohet qe keto qendra ndonese sekondare mund te marrin deri n e 100 mije te burgosur. Keto qendra jane te kompletuara dhe shume prej tyre jane tashme operative ndonese nuk kane te burgosur. Ne jug te Georgias ka disa burgje shteterore qe pervec disa rojeve, jane komplet bosh pa te burgosur.
Nen drejtimin e FEMA, Urdherat Ekzekutiv te cilet jane shkruar tashme si ligje aktuale te vendit mund te pezullojne KOMPLET KUSHTETUTEN E SHBA-se, te gjitha te drejtat dhe lirite sic jane te njohura nga te gjithe. Per te gjithe ata qe duan nje kopje, Urdherat e meposhtem Ekzekutiv jane ne Rregjistrat Federale i lokalizuar ne Washington DC, mund te merrni ne telefon dhe te pyesni per bllokimin e te gjitha te drejtave civile dhe lirive dhe per masat e jashtezakonshme qe duhet te merren sic e specifikojne shume nga urdherat “cdo situate emergjencie per sigurine kombetare qe mund te konfrontoje weverine.” Kur FEMA te marri kontrollin urdherat ekzekutiv te me poshtem do jene menjehere te detyrueshem:
U.E. 12148 – FEMA emergjence e sigurise kombetare, si: fatkeqesi kombetare, turbullira sociale, rebelim ose krize financiare kombetare.

U.E. 10995 – Ka te drejte te konfiskoje te gjitha mediat komunikative ne Shtetet e Bashkuara.

U.E.10997 – Ka te drejte te konfiskoje te gjitha burimet energjitike, gazin natyror, mineralet, publike dhe private.

U.E. 10998 – Ka te drejte te konfiskoje cdo rezerve ushqimore dhe burime te saj, publike dhe private dhe cdo farme, toke dhe pajisje.

U.E. 10999 – Ka te drejte te konfiskoje cdo mjet transporti, perfshi makinat personale, kamionat apo automjetet e cdo lloji, KONTROLL TOTAL mbi autostradat, portet dhe kalimet ujore.

U.E. 11000 – Ka te drejte detyrimin e te gjithe shtetaseve amerikane per te punuar nen kontrollin federal te detyruar duke perfshire ndarjen e familjes nese gjykohet e nevojshme nga qeveria.

U.E. 11001 – Ka te drejten e konfiskimit nga ana e qeverise te te gjithe funksioneve mjeksore, edukative dhe sociale.

U.E. 11002 – Merr persiper hartimin e nje RREGJISTRI kombetar per te gjithe shtetasit [Sipas ketij urdheri sejcili duhet te raportoje ne zyren e postes lokale per tu rregjistruar dhe caktuar ne nje zone tjeter. Ky eshte momenti kur familjet do te ndahen.]

U.E. 11003 – I jep te drejte qeverise te konfiskoje cdo aeroport dhe aeroplan komercial, publik dhe privat.

U.E. 11004 – Ka te drejte per llogari te autoriteteve financiare dhe te strehimit qe te shpernguli komunitete, te hartoje plane per braktisje zonash te banuara dhe te caktoje vende te reja per popullaten.

U.E. 11005 – I jep te drejte qeverise te marri nen kontroll hekurudhen, ujesjellsat dhe godinat publike.

U.E. 11051 – Zyra e Planifikimit te Emergjiencise ka autoritet te plote te beje efektiv urdherat e mesiperm ne periudha kur ka tensione nderkombetare apo kriza financiare dhe ekonomike.:

(Po ne rastet e nje “krize financiare” te fabrikuar apo sajuar gje qe e cila mund te kthehet ne nje “turbullire sociale”? Cdo gje varet nga vendimi i Presidentit qe eshte ne fuqi. Por ne nje rast te tille atehere ne duhet te pyesim veten sesa legale eshte Presidenca e SHBA-se? Shume veta ne brendesi te Kongresit Kontinental jane te trembur nga ideja e ringjalljes se Monarkise dhe kundershtuan fillimisht krijimin e pozicionit te Shefit Ekzekutiv, i njejte me ate qe u zgjodh gjenerali George Washington. Por ata u qetesuan me shpejgimin qe ata qe ndoqen Washingtonin paten shembullin e tij te integritetit ku mund te bazonin presidencen e tyre. Kam nje sugjerim: beni tutje me Presidencen e USA-s dhe te gjithe krahut ekzekutiv te qeverise, sidomos tani qe sipas burimeve te mija eshte nen kontrollin e nje grupi te pazgjedhur industrialo-ushtarak qe nga puci i 1963 dhe jepini mbrapsht kontrollin e qeverise, Kongresit sic ka qene ne fillim. )
Te gjithe urdherat ekzekutiv te mesiperm jane hartuar nga presidenti Nixon dhe kaluar me URDHERIN EKZEKUTIV 11490 i cili lejon gjithe paketen e mesiperme te behet efektive ne momentin kur Presidenti deklaron gjendje te jashtezakonshme. Psh rasti i revoltave dhe ceshtja e Rodney King ne Los Angeles mund te kishte shkaktuar ekzekutimin (pjeserisht u be) te ketiji URDHERI EKZEKUTUES.
Urdheri Ekzekutiv 12919: “Gadishmeria e Burimeve Industriale te Mbrojtjes Kombetare” firmosur nga presidenti Bill Clinton ne 3 qershor 1994 i delegon FEMA-s autoritetin, pergjegjesine dhe shperndarjen. Urdheri Ekzekutiv per te konfiskuar CDO PRONE te shtetasve amerikane dhe zhvendosjen e tyre neper kampe “pune”. Gjithashtu, Urdheri Ekzekutiv parakalon apo shvelfteson 11 urdherat e meparshem nga 1039 deri ne 1991 dhe kompeson Urdherin Ekzekutiv 10789 dhe 11790. Ky urdher ekzekutiv eshte DEKLARATA E LUFTES KUNDER SHTETASVE AMERIKANE nga Qeveria [sekrete] E Shteteve Te Bashkuara ne marrveshje me Kombet e Bashkuara.


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


DA: Kush eshte Al Bielek?

AC: Ai deklaron se eshte njeri prej atyre qe u hodhen nga bordi i Eldridge kur shkoi ne hyperspace gjate Eksperimentit te Filadelfias. Ai, aktualisht udhetori perpara ne kohe dhe pyeti njerezit qe takoi se cfare ndodh me te ne te ardhmen. Si pergjigje atij i dhane informacionin per Rendin e Ri Boteror dhe qe Denver ishte qendra e Rendit Te Ri Boteror per sektorin Perendimor ndersa Atlanta duhet te ishte qendra per sektorin Lindor. A hyn ketu fakti qe Atlanta u caktua per lojrat olimpike? A eshte ajo pjese e skenarit? Cdo autostrade ne zonen e Atlantas ka kamera monitoruese te sigurise se larte te njejtat me ato qe jane ne disa zona ne aeroportin e Denverit. Keto kamera jane kudo ne autostrade si dhe ne disa nga rruget e qytetit. Flisja njehere me dike qe po punonte ne projektin e Olimpiades tek stadiumi i madh dhe ai me tha qe ata ishin ne gjendje alarmi per akte terrorriste. A dine ata ndonje gje qe ne se dime?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i r shoqeror   Ven 31 Oct - 14:26

Ne te njejtin mural eshte pikturuar shkaterrimi i nje qyteti dhe i nje pylli dhe po aty eshte nje vajze e vogel qe mban ne dore nje tabele nga ato te Majave te Lashte dhe qe flet per shkaterrimin e nje qyteti. Ne njerin prej muraleve eshte i pikturuar nje “dicka” qe qendron siper nje qyteti dhe qe duket si nje qenie monstruoze me nje shpate ne dore dhe qe ka shkaterruar qytetin. Kjo figure eshte madheshtore si permasa dhe po aty ka nje si rruge te pikturuar ku ecin gra me femije te vdekur ne krahe. I njejti mural, vazhdon tek nje tjeter ku eshte nje pikture qe paraqet te gjithe femijet e botes qe rrembejne armet nga te gjitha kombet e tokes dhe ja japin ato nje figure qendrore qe eshte nje femije Gjerman i cili ka nje grusht te hekurt dhe nje kudher te permasave te medhaja qe kontroston me ato te trupit te tij. Mendova me vete kur e pashe, kjo eshte shume e cuditshme te pikturosh nje femije gjerman qe ben dicka te tille. Ajo qe do te percoje e gjitha kjo simbolike murale eshte qe jo vetem ka nje shoqeri sekrete mbrapa gjithe kesaj por qe eshte nje shoqeri sekrete Gjermane [Bavareze] mbrapa gjithe ketij plani dhe qe punon ne afersi te kesaj Qendre Kontrolli te Botes Se Re.

DA: Eshte interesante kur merr ne konsiderate Operacionin Paperclip nepermjet te cilit gjithe ata naziste u sollen ne Amerike dhe u futen neper korporatat financiare dhe teknologjike etj, me nje fjale u sollen prape ne fuqi.

(Shenim: Kjo eshte realizuar me ndihmen e kartelit te Rockefeller qe ka furnizuar Gjermanine Naziste me nafte dhe materiale te nevojshme per te mbajtur ne pune makinen ushtarake nepermjet kompanive te naftes te lidhura me Rocekfeller si EXXON, ARCO, ZAPATA etj. Eshte bere e ditur se keto korporata strehuan dhe punesuan rreth 3 mije naziste SS, te gjithe kriminele lufte dhe ju dhane atyre imunitet, identitete te reja dhe pozicione brenda perandorise se korporatave Bavareze te mbeshtetura nga Rockefeller. Po ashtu ata infiltruan dhe CIA-n me ndihmen e agjenteve bavarez sic ishte Alen Dulles, Otto Scorzeny, Reinhard Gehlen dhe i ndjeri ish zvpresidenti Nelson Rockefeller. Keta u perdoren ne ate kohe si nje force e fshehte per te shkaterruar pavaresine e Amerikes dhe shnderrimin e saj ne nje subjekt te Rendit te Ri Boteror te mbeshtetur nga Bavarezet. Mos harroni qe edhe perbrenda Bilderbergers konsiston nje “martese me marrveshje” midis Masoneve Wicca Londineze, Fisnikerise se Zeze Basiliane dhe Maltezeve Roman Jezuit... kontrolluesit supreme te vete kultit Bilderberger jane kultet sekrete gnostike te zeza Bavareze te cilet si ne rastin e Illuminatit ose “Kulti i Gjarperit” mund tja u gjesh gjurmet ne Egjyptin dhe Babilonine e Lashte. Keto projekte Nazi-Rockefeller kane vazhduar ne menyre te parreshtur dhe te cojne te pakten deri ne vitin 1975, periudhe gjate te ciles me mijera naziste “te nendheshem” jane sjelle ne Amerike nga Europa. Nese duhet te besojme shume raporte, disa nga keta gjermane jane sjelle qe nga baza New Berlin qe ndodhet poshte maleve te Neu Schwabenland, Antarktike e cila eshte krijuar gjate luftes se dyte boterore kur nazistet pushtuan Afriken e Jugut. A eshte Neu Schwabenland fuqia e VERTETE mbrapa kesaj agjende te perbashket Bavareze-Aliene-Rendi i Ri Boteror? Fakti qe masonet amerikane dhe ata britanike mund te shtyhen drejt nje konspiracie per Rendin e Ri Boteror te mbeshtetur nga Bavarezet dhe e drejtuar nga nazistet anti-britanike dhe jesuitet anti-masonik, ne vazhdimesi te luftrave boterore, e ben kete gje kontrodiktore.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i r shoqeror   Ven 31 Oct - 14:37

Clermo Feront,gjindet sela e rrezikshme
Neu Schwabenland

Nese duhet te besojme shume raporte, disa nga keta gjermane jane sjelle qe nga baza New Berlin qe ndodhet poshte maleve te Neu Schwabenland, Antarktike e cila eshte krijuar gjate luftes se dyte boterore kur nazistet pushtuan Afriken e Jugut. A eshte Neu Schwabenland fuqia e VERTETE mbrapa kesaj agjende te perbashket Bavareze-Aliene-Rendi i Ri Boteror? Fakti qe masonet amerikane dhe ata britanike mund te shtyhen drejt nje konspiracie per Rendin e Ri Boteror te mbeshtetur nga Bavarezet dhe e drejtuar nga nazistet anti-britanike dhe jesuitet anti-masonik, ne vazhdimesi te luftrave boterore, e ben kete gje kontrodiktore. Sidoqofte kjo nuk ndodh nese marrim ne konsiderate faktin qe Jezuitet Romane ne menyre sekrete kane krijuar Scottish Rite of Masonry ne Kolegjin Jezuit Clermont ne France dhe po ashtu Bavarian Illuminati nepermjet jezuitit Adam Weishaupt. Te dyja palet, Illuminati dhe Scottish Rite kane punuar sebashku per te INFILTRUAR masonerine dhe nenshtruar tradicionalen Judeo-Christian York Rite. Masonet elitare ne Amerike dhe Britanine e Madhe si rezultat i ketij infiltrimi jane bere subjekt i influences se dominimit te grades 33 te Scottish Rite duke i lene te besoje se masoneria vazhdon te jete nje armike e jezuiteve sic ka ndodhur ne kohet e vjetra kur konflikti midis dy paleve ka qene i dukshem. Ata mund te jene mashtruar nga ideja qe Masoneria Britanike do vihet ne krye te Rendit Te Ri Boteror por ne fakt jane Roma dhe Bavaria, dy fuqite kryesore qendrore te Perandorise se [pa] Shenjte Romake te vjeter ato qe kane fuqine e vertete. Te verbuar nga diluzionet dhe madheshtia e tyre, elita britanike ka deshtuar ne te kuptuarin e faktit se lozhet e tyre masonike jane infiltruar dhe manipuluar nga armiqte e tyre me te betuar. –Branton)
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Rendi i r shoqeror   

Revenir en haut Aller en bas
 
Rendi i r shoqeror
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: kulture-
Sauter vers: