AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   Ven 31 Oct - 16:56


DA: Kush eshte Al Bielek?

AC: Ai deklaron se eshte njeri prej atyre qe u hodhen nga bordi i Eldridge kur shkoi ne hyperspace gjate Eksperimentit te Filadelfias. Ai, aktualisht udhetori perpara ne kohe dhe pyeti njerezit qe takoi se cfare ndodh me te ne te ardhmen. Si pergjigje atij i dhane informacionin per Rendin e Ri Boteror dhe qe Denver ishte qendra e Rendit Te Ri Boteror per sektorin Perendimor ndersa Atlanta duhet te ishte qendra per sektorin Lindor. A hyn ketu fakti qe Atlanta u caktua per lojrat olimpike? A eshte ajo pjese e skenarit? Cdo autostrade ne zonen e Atlantas ka kamera monitoruese te sigurise se larte te njejtat me ato qe jane ne disa zona ne aeroportin e Denverit. Keto kamera jane kudo ne autostrade si dhe ne disa nga rruget e qytetit. Flisja njehere me dike qe po punonte ne projektin e Olimpiades tek stadiumi i madh dhe ai me tha qe ata ishin ne gjendje alarmi per akte terrorriste. A dine ata ndonje gje qe ne se dime?


Sipas disa te kontaktuareve jane disa realitete paralele qe ekzistojne ne te njejten kohe. Dimensioni i 3-te apo dendesia e 3-te si realitet eshte “themeli” mbi te cilin jane ndertuar ekzistencat e te gjitha te tjerave. Realitete te tjera ekzistojne ne dimensionin e katert, ate te peste dhe me tej, ku ne nje fare menyre objektet dhe eventet jane me fluide sesa ne realitetin e dimensionit te 3-te. Shume nga ata qe deklarojne se kane udhetuar ne kohe thone se gjate kesaj gjeje ata jane si te thuash te shkronizuar qe do te thote qe jane te pafuqishem qe te nderhyjne per te ndryshuar ngjarjet qe ndodhin ne dimensionin e 3-te.
Te tjere qe jane perfshire ne projektin Montauk deklarojne se “e ardhmja” qe ata kane observuar ishte e nje lloji si gjysem realitet apo gjendje endrre si dicka qe ishte akoma e paformuar dhe qe nuk ishte kthyer ende ne nje realitet konkret. Pra nese ky eshte rasti atehere Denver jo domosdoshmerit duhet te jete qender kontrolli per Rendin e Ri Boteror ndonese “format e mendimit” ose ate qe ne mund ta quajme skemen e realitetit po krijohen nga qeveria sekrete dhe jane ne proces qe te behet me “solide” sa me shume qe afron koha. Megjithate cdo forme mendimi mund te shkaterrohet dhe te zevendesohet perpara se te marri karakter te ngurte ne dimensionin e 3-te. Ata qe jetojne ne kete dimension kane fuqine per te determinuar ndodhine e ngjarjeve nepermjet lidhjes se tyre me eternalen Rendin e Ri Boteror, ne te njejten menyre sic ka prioritet nje lum per te qendruar ne shtratin e tij duke marre me vete te gjithe perrenjte e vegjel qe gjen rruges. Pra ne atehere jetojme ne nje Rend Te Ri Boteror eternal i cili eshte ne proces te vazhdueshem per tu kthyer nga nje fluid mendimesh ne nje gjendje KONKRETE. Ne momentin qe ngjarja programohet, ajo nuk mund te anullohet me. –Branton)

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   Ven 31 Oct - 17:05

Eshte aventura e fundit e madhe per te kontrolluar hapesiren midis vesheve tona dhe eventualisht per te marre kontrollin e shpirtit tone. Po ashtu mendoj se shum enjerez te cilet na kane shitur dhe qe jane te perfshire ne te gjithe kete skenar, se kane idene fare se kush eshte pamja e plote e situates sepse ata jane shume te kompartamentalizuar. Eshte nje skenar me te vertete shume demoniak.

nese ne nuk e ndalojme kete gje sidomos tani qe ka dale kaq hapur,dot vije gjere te zhdukja e qenjes shqiptare
Ne duhet me çdo kuste qe ta kerkojna ndihmen,duke fillue nga vetdija jone e gjere ka kemi mundes duke mos u ndalur se ndihmen e kem per rrethe nesh!
Fatmiresisht jane prane nesh qenie te gatshme te na ndihmojne nese ne ja u kerkojme. Duhet bere masivisht, te gjithe sebashku por duhet te jemi ne qe ta kerkojme kete gje. Ata nuk nderhyjne sepse respektojne te drejten e vetvendosjes. Jane qenie JoNderhyrese. Vetem nese ne i therrasim per ndihme ata jane gati.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   Ven 31 Oct - 17:23

laboratori i nivelit te gjashte ne Dulce qe quhet Holli i Maktheve ku thuhet se mbahen vaskat e medhaja dhe enet me embrionet aliene dhe humane.

Ne po ashtu mesuam se Rraca Reptiliane eshte RIKTHYER ne Toke dhe Grite te cilet jane thjesht mercenare, po perdoreshin per tu perballur dhe manipuluar rracen njerezore. Agjenda e tyre Demoniake ishte ajo qe te mbante njeriun ne siperfaqe te Tokes te konfuzuar dhe te pandergjegjshem per natyren e tij te vertete apo potencialin e tij mendor si dhe te fshihte njohurine per ekzistencen e nje numri te madh Civilizimesh te cilat ndodhen nentoke.

E verteta fantastike u shfaq ne nje menyre qe te dukej si nje fantazi, mit apo legjende apo dhe me keq, si nje iluzion. Reptoidet po kthehen ne Toke per ta perdorur si nje trampoline per KONFLIKTIN E TYRE ANTIK me Elohim, forcat engjellore te KRIJUESIT TE PLOTEFUQISHEM dhe po ashtu dhe me Nefilimet te cilet nuk jane engjej sic besojne disa por qenie aktuale njerezore me shtat te larte dhe qe ne kohet e vjetra gabimisht jane trajtuar si "perendi". Rraca ADAMIKE ka baza te nendheshme ne Mars dhe jane nje kulture KULTI LUFTARAK.
"...Ka nje rrjet te dendur lidhjesh me mjete transporti ne sistem tubash nen Shtetet e Bashkuara qe zgjatohet ne nje SISTEM GLOBAL TUNELESH DHE NENQYTETESH...Reptilianet se konsiderojne veten e tyre aline... ata shprehen se Toka [planeti i 3 i Diellit] ka qene shtepia e tyre shume me perpara se te "arrinte" njeriu.
"...Si qenie, vazhdon TAL, reptilianet ku pershihen Grite, Reptoidet, Drakot me krahe dhe me brire [stereotipi klasik i djallit] jane shume analitike dhe te orientuara teknologjikisht. Ata jane shume te avancuar ne shkencat e robotikes, ate kompjuterike dhe bio inxhinierike ku perfshihet edhe gjenetika. Dhe persosja e ketyre shkencave ka treguar nje moskokcarje te plote per etiken apo standartet morale kur ka ardhur puna per qeniet njerezore. Eshte e vertete se ka plot nga QENIET NJEREZORE QE PUNOJNE ME ATA!"

E verteta fantastike u shfaq ne nje menyre qe te dukej si nje fantazi, mit apo legjende apo dhe me keq, si nje iluzion. Reptoidet po kthehen ne Toke per ta perdorur si nje trampoline per KONFLIKTIN E TYRE ANTIK me Elohim, forcat engjellore te KRIJUESIT TE PLOTEFUQISHEM dhe po ashtu dhe me Nefilimet te cilet nuk jane engjej sic besojne disa por qenie aktuale njerezore me shtat te larte dhe qe ne kohet e vjetra gabimisht jane trajtuar si "perendi". Rraca ADAMIKE ka baza te nendheshme ne Mars dhe jane nje kulture KULTI LUFTARAK.
"...Ka nje rrjet te dendur lidhjesh me mjete transporti ne sistem tubash nen Shtetet e Bashkuara qe zgjatohet ne nje SISTEM GLOBAL TUNELESH DHE NENQYTETESH...Reptilianet se konsiderojne veten e tyre aline... ata shprehen se Toka [planeti i 3 i Diellit] ka qene shtepia e tyre shume me perpara se te "arrinte" njeriu.
"...Si qenie, vazhdon TAL, reptilianet ku pershihen Grite, Reptoidet, Drakot me krahe dhe me brire [stereotipi klasik i djallit] jane shume analitike dhe te orientuara teknologjikisht. Ata jane shume te avancuar ne shkencat e robotikes, ate kompjuterike dhe bio inxhinierike ku perfshihet edhe gjenetika. Dhe persosja e ketyre shkencave ka treguar nje moskokcarje te plote per etiken apo standartet morale kur ka ardhur puna per qeniet njerezore. Eshte e vertete se ka plot nga QENIET NJEREZORE QE PUNOJNE ME ATA!"

familja gjermane Krupp e cila ndertoi impiantet e armatimit per Adolf Hitlerin dhe qe jo vetem mban nje perqindje te larte te kontrollit mbi ITT por qe ka ndihmuar edhe ne financimin e projektit "Montauk" mbi kohe-hapesire-kontrolli i mendjes per shoqerine Bavareze Thule te cilet kane dhe qendren e tyre europiane M.A.L.T.A. ose Montauk-Alsace-Loraine-Time-Archives afer kufirit franko-gjerman. Rrajoni i Alzases dhe Lorenes
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   Ven 31 Oct - 17:26

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   Ven 31 Oct - 17:30

ata shkenctare qe ne mendojme se punojne per ne, ne fakt jane te kontrolluar nga alienet.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   Ven 31 Oct - 17:32

disa shkenctare zbuluan te verteten e temerrshme qe me mijera humane te rrembyer ndodheshin ne depozita te ftohta ose te burgosur neper kafaze sikur te ishin kafshe ne thellesi te bazes, ne sektoret e ashtuquajtur vetem aliene dhe qe u kapen edhe ata nga alienet. Ata ishin disa nga shkenctaret me mendje ndritur qe kishte Amerika ne ate kohe. Por sic do shohim me tej ne kete liber, arsyet kane qene edhe me komplekse se kaq. -Branton)
"Kjo beteje, vazhdon Lear na la ne pa disa nga bazat tona nentokesore me te persosura si dhe me humbjen e disa nga shkenctareve me te mire. Qe prej asaj kohe jemi perpjekur disa here te marrim kontrollin por pa sukses.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   Ven 31 Oct - 17:37

Nje nga forcat me te medhaja te nendheshme humane te cilet jane shume te zemeruar me shkeljen e marrveshjes nga ana e Grive, dhunimeve territoriale dhe abuzimeve ndaj humaneve jo vetem ne Toke por edhe ne planin interplanetar, eshte aleanca Agharti-Telosianet si dhe disa nga aleatet e tyre te Siriusit qe jane kunder Grive.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   Ven 31 Oct - 17:42

keta qenie parazitare me gjak jeshil, qafa si laps, kokat si pjeper dhe gjakpires te cilet shkelin marrveshje, dhunojne vullnetin e humaneve, rrembejne ne menyre permanente madje edhe vrasin qenie njerezore per qellime shkencore apo thjesht substanciale, genjejne dhe mashtrojne, nuk respektojne rregullat e mosnderhyrjes, shkaterrojne kafshet dhe pronat, manipulojne mendimet e masave dhe lidereve te tyre kunder dijenise se tyre te ndergjegjshme, shkaterrojne jetet njerezore ne nivel mendor, fizik dhe material, madje dhe ushqehen me jete njerezore perfshi ate te femijeve - SKANE ASGJE TJETER SE CFARE TE THONE PERVEC JUSTIFIKIMEVE !
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   Ven 31 Oct - 18:05

nje mekanizem GERMUES me fuqi berthamore i cili ka aftesine te germoje nje tunel ne brendesi te tokes me nje shpejtesi prej 10-15 milje ne ore duke therrmuar guret rrethues dhe duke krijuar nje nxehtesi qe shkrin token dhe guret duke i kthyer ato ne nje lende te lengshme inkandeshente duke perdorur kone super te nxehta dhe lasera pulsues, si dhe metoda te tjera.

bashkepunimi dy palesh Drakonian dhe Ashtar si dhe nga forcat e tyre qe sipas disa burimeve jane duke operuar ne bashkepunim dhe me fraksionin e fshehur ne te ashtuquajturen Kometen Hale-Bop. Duke qene se pirgu origjinal i dokumentave ne te cilen paraqitet dhe Raporti i Dulces permban mbi 140 kb materiale, ka nje perpjekje te qarte per te njollosur vertetesine e tij. Qyteti i Dulces ndodhet ne veri te New Mexicos, afer kufirit me Colorado. Dulce eshte e lokalizuar 83 milje ne verilindje te Farmington, New Mexico ne rrugen nacionale 64.
Ka nje popullate prej 1,648 vetash dhe shtrihet ne nje lugine.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist   

Revenir en haut Aller en bas
 
Rendi i ri bot; ne deniver e atllanta(lindje) paraq terorist
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: kulture-
Sauter vers: