AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Sinan Jashari deshmitar,Adem Demaqi ka qen sekretar i LKJ ne

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sinan Jashari deshmitar,Adem Demaqi ka qen sekretar i LKJ ne   Dim 2 Nov - 12:33Dėshmitarėt e gjallė e ftojnė Adem Demaēin nė debat televiziv: Me cilin serb u shoqėrove nė...


Sinan Jashari sė bashku me dėshmitarėt e tjere J.S. I. K,e Sh. K., Z. H., H. T., E. P., S A. tė cilėt kanė kryer sė bashku shėrbimin ushtarak me......


botapress.info

Je n’aime plusJe n’aime plus · · Partager

Vous, Mehmedali Jashari, Arber Gashi, Avni Avi Mula et 26 autres personnes aimez ēa..

Afficher 6 autres commentaires..

Pėrkthime Multilinguale Eshte demode dhe stil Titist i nderuar te akuzosh ne qiell te hapur dhe te fyesh cdo gje qe eshte simbol rezistence dhe bashkimi. Nese ti dhe keto qe ftojne ne debat z. Adem Demaci kane fakte, atehere pse nuk ngrejne procedure per t'ia hequr te gjithe ato tituj nderi qe ka???? Kosova sot eshte shtet me institucione dhe me prokurore dhe gjykimi duhet bere nga institucionet dhe jo nga rruga. Fundja, Ademi eshte institucion ne vete dhe duhet vleresuar nga ato dhe jo nga njerez qe s'dine c'te bejne me kohen e tepert qe kane

Hier, ą 19:47 · J’aime

Arber Gashi Askush nuk po kerkon heqjen e titujve tė Adem Demaēit! Kėtu bėhet fjalė pėr njė ballafaqim tė bacės Adem me ata qė ai i njeh shumė mirė! As unė e as ju nuk keni tė drejtė tė paragjykoni askend. Baca Adem ėshtė gjallė e i fortė dhe ka mundėsi tė ulet pėrballė atyre qė i ka njohur qysh nė vitin 1965, nė kazermen ushtarake Dellnicė tė Kroacisė. Prandaj, mos u mundoni kot se, baca nuk ka frikė nga ballafaqimi me askend.

Hier, ą 19:58 · J’aime · 3
..

Mehmedali Jashari demoda dhe stili titist separi eshte huazuar nga enveri dhe enveristat, vetem, komunistat bejen nderrime simbas koheve dhe situatatave, te shqyptaret e vetedijeshem mso kerko izma te huaja sllaviste,

20 h · J’aime · 1

............................................................................................................................................................


Dėshmitarėt e gjallė e ftojnė Adem Demaēin nė debat televiziv: Me cilin serb u shoqėrove nė kohėn e shėrbimit nė APJ mė vitin 1965?


Sinan Jashari sė bashku me dėshmitarėt e tjere J.S. I. K,e Sh. K., Z. H., H. T., E. P., S A. tė cilėt kanė kryer sė bashku shėrbimin ushtarak me Adem Demaēin nė kazermėn ushtarake nė Delnie tė Kroacisė e ftojnė nė debat televiziv Adem Demaēin qė tė flasin pėr sjelljet e tij gjatė kėsaj kohe tė shėrbimit tė pėrbashkėt ushtarak.Bota press 11 tetor
Njė grup I bashkėmoshatarėve tė Adem Demaēit tė cilėt e kanė kryer shėrimbin ushtarak sė bashku mė vitin 1965 nė kazermėn ushtarake tė Armatės jugosllave nė Dellnice tė Kroacisė I kanė nisur njė letėr Adem Demaēit prej tė cilin kėrkojnė njė ballafaqim tė hapur pėr kėtė periudhė tė shėrbimit tė pėrbashkėt nė armatėn jugosllave.

Kėta dėshmitarė tė gjallė, siē shkruajnė nė letrėn e tyre, “…po presin me padurim tė ulen dhe ballafaqohen me ju! ”

Sipas njė letre, e cila ka ardhė edhe nė adresėn e redaksisė sė gazetės Bota press, kėta bashkėmoshatarė tė cilėt e kanė kryer shėribimin ushtarak ne Delnice tė Kroacisė duan qė tė ballafaqohen me veprimtarinė e Adem Demaēit gjatė kėsaj kohe. Madje bashkė me letrėn e tyre tė postuar edhe nė Facebook por tė ciliėn ia kanė dėrguar edhe Adem Demaēit ata kanė pyetur kolegun ushtar tė asaj kohe se a keni qenė anėtar I PKJ-sė dhe mik I madh I Nikolla Shoshkiqit?

Mė poshtė po e botojmė tė plotė letrėn e njė grupi dėshmitarėsh tė gjallė tė cilėt kanė kryer shėrbimin ushtarak sė bashku me Adem Demaēin nė Delnice tė Kroacisė mė vitin 1965.


“Fol, o baca Adem Demaēi, se nuk t’u ka marrė goja!

Baca Adem, nė adresėn tande kemi botue nji lajm, qė ne e besojmė pėr tė vėrtetė, sepse dėshmitarėt e gjallė po dėshmojnė dhe po presin me padurim tė ulen dhe ballafaqohen me ju. Ne ju kemi lutur pėrmes kolegėve Tuaj t’a zgjidhni formatin, se si dhe ku e doni ballafaqimin. Deri mė sot, pėrpos sharjeve, kėrcėnimeve dhe etiketimeve nga disa eksponentė tė mirėkamufluar tė idelologjisė sllavokomuniste, nė adresėn tonė, nuk kemi marrė pėrgjigje zyrtare nga ana e Juaj. Prandaj, duke e ditur randėsinė e ballafaqimit tė fakteve, ju lusim edhe njėherė pėrzemėrsisht, qė mundėsisht ballafaqimin ta bėjmė nė njė studio televizive, aty ku ju ta deshironi. Jemi tė gatshėm qė edhe tė burgosurve politik dhe shoqatės sė tyre t’ju japim rastin e organizimit tė kėtij ballafaqimi shumė domethėnės.

P.S. Emrat e plote te dėshmitarėve tė gjallė qė kanė drejtuar kėtė letėr nė adresė tė Adem Demaēit janė tė njohur pėr redaksinė,

Posted by: Bota Press


http://botapress.info/deshmitaret-e-gjalle-e-ftojne-adem-demacin-ne-debat-televiziv-me-cilin-serb-u-shoqerove-ne-kohen-e-sherbimit-ne-apj-me-vitin-1965/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Sinan Jashari deshmitar,Adem Demaqi ka qen sekretar i LKJ ne
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: