AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  deputeti i PDK-sė, Bedri Selmani dhe lidhjet e tij me SHIK

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: deputeti i PDK-sė, Bedri Selmani dhe lidhjet e tij me SHIK    Lun 3 Nov - 7:45

http://botasot.info/opinione/338883/ish-deputeti-i-pdk-se-bedri-selmani-dhe-lidhjet-e-tij-me-shik-un/

Ish deputeti i PDK-sė, Bedri Selmani dhe lidhjet e tij me SHIK-un

Bota Sot | 03.11.2014 11:12 • Naim Shala


Share on facebook Share on print Share on email Share on twitter More Sharing Services 0Ish deputeti i PDK-sė, Bedri Selmani dhe lidhjet e tij me SHIK-un

Shkas, pėr ta shkruar kėtė artikull ėshtė lajmi se Bedri Selmanit, ish deputet i Partisė nė pushtet, ( PDK-ja, vitet e fundit, nė bashkėqeverisje me partitė e mėdha ose mė tė vogla, e ka sjellur Kosovėn buzė greminės, buzė kolapsit tė pėrgjithshėm shtetėror – shoqėror - ekonomik), AKP-ja pas 15 vjet veprimtarie tė paligjshme( edhe gjatė kohės sa ka qenė deputet-"i deleguar" i popullit) ia ka marrė pompat e benzinės, dhe ia ka lėshuar me qira ... dikujt tjetėr!, dhe gjithashtu Dosja EULEX!

Krimet ekonomike qė janė bėrė dhe vazhdojnė tė bėhen nė Kosovė nga mafia "ekonomiko-biznesore" e lidhur ngusht me mafinė politike tė vendit (gjithashtu, krimet politike, nė fushėn e drejtėsisė, shėndetsisė dhe tė arsimit) dhe atė ndėrkombėtare ( Prokurorja Bamieh ka filluar tė flasė!), pėr popullin nė pėrgjithėsi, dhe rininė e Kosovės nė veēanti, kanė pasoja afatgjata. Shoqėria e Kosovės, veēanėrisht RINIA e saj, ėshtė, dėmtuar shumė rėndė, duke u plandosur pėrdhe pėrspektiva e saj, si pasojė e livadhisjes bashkėrisht, tė kėtyre strukturave kriminale!
Si tė fillojė tė ndalet kjo rrokullisje shumė e rrezikshme, me pasoja katastrofale, tė pariparueshme, e cila ne tė gjithėve ( familjet e dėshmorėve, invalidėt e luftės, fėmijėt, tė rinjtė, punėtorėt, tė papunėt, pensionistėt, tė sėmurėt, artistėt, sportistėt,... me njė fjalė: tė gjitha shtresat e shoqerisė sonė, pėrpos kastės mafioze - politike dhe bashkėpunėtorėt e saj, e cila nė kurriz tė popullit, ka bėrė pasuri tė paligjshme dhe pa djersė!) do na shpjerė nė humnerė?!

Institucioni i pėrgjegjesisė, i llogaridhėnies, nė shoqėrinė tonė, fatkeqsisht, ende nuk ka filluar tė funksionojė. Presidenti(tja),kuvendi, kryeminstri, ministrat, prokuroria, gjyqet, policia, doganat,... aktualisht nė Kosovė, nuk funksionojnė nė bazė tė Kushtetutės dhe ligjeve ( sado tė mangta qė janė ato) dhe paanshėm pėr tu ndėrtuar shteti i sė drejtės. Kėto institucione vitale pėr shtetin, janė shumė tė brishta. dhe bartėsit e tyre janė,( bėjnė luftė tė ndyrė pėr pushtet) pothuajse plotėsisht tė dėshtuar. Korrupcioni galopant kancerogjen nė shoqėrinė tonė, gjithandej, po bėn kėrdi! Krimi i organizuar e stihik ėshtė nė rritje dhe kap shifra tė frikshme. Privatizimi jotransparent dhe i dyshimtė i shumė ndėrmarrjve publike dhe shoqėrore, dhe ndryshimi i destinimit tė prodhimit tė tyre, po vazhdon me ritme tė njejta. dhe si rrjedhojė, shtimi i madh i papunėsisė( veēanėrisht ndėr tė rinj)pothuajse kap pėrqinjde marramendėse. Ikja e tė rinjve jashtė (papėrspektiva) vendit nė rrugė dhe mėnyra tė vėshtira, fatkeqsisht nuk po ndalet. Pra, numri i dukurive negative nė shoqėrinė tonė ėshtė i madh.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
deputeti i PDK-sė, Bedri Selmani dhe lidhjet e tij me SHIK
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: