AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Maria Bamieh,eulexi bashkpunone me mafien e Kosoves

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Maria Bamieh,eulexi bashkpunone me mafien e Kosoves   Mar 4 Nov - 6:13

http://www.gazetaexpress.com/lajme/maria-godet-serish-eulex-bashkepunon-me-mafiane-e-kosoves-dhe-politikanet-e-korruptuar-56665/

Prokurorja e pezulluar e EULEX-it, Maria Bamieh, ka pohuar se ėshtė nėn hetime "nė vend tė EULEX-it", ndėrsa thotė se udhėheqėsit e kėtij misioni, bashkėpunojnė me mafinė dhe politikanėt nė Kosovė.

Bamieh pohoi se gjendet nėn hetime “nė vend tė EULEX-it”, pasi u pėrpoq qė tė korrigjoj gabimet e brendshme tė kėtij institucioni".

"Kam folur publikisht vetėm kur mė janė shteruar tė gjitha mundėsitė", tha Bamieh pėr tė pėrditshmen sarajevase “Avaz”.

Ajo shprehu pakėnaqėsinė se ndodhet nėn hetime, edhe pse ajo kėrkoi qė tė hetohen akuzat e saja, ndėrsa theksoi se udhėheqėsit e EULEX-it, kanė bashkėpunim me mafinė dhe politikanėt e fuqishėm tė Kosovės, transmeton Telegrafi.

Siē vuri nė dukje Bamieh, kėtė e mundėsoi shefi i Departamentit Special tė EULEX-it, Jonathan Rathel, i cili "nuk ishte i interesuar tė kryej hetime rreth krimeve financiare dhe ka shkatėrruar plotėsisht kėtė njėsi hetuese tė EULEX-it".

"Kur mė suspendoi Rathel, askush mė nuk merret me krimet financiare tė EULEX-it", shtoi Bamieh.

Ajo pohon se ka zbuluar parregullsi tė shumta nė punėn e EULEX-it, mė konkretisht disa pėrgjime, tė cilat kanė konfirmuar dyshimet e saja, dhe se kreu i Departamentit Ligjor duhej tė hetonte aktivitetet e prokurorit, Jaroslav Novotny, dhe gjyqtarit, Francesco Florit.

Por, sipas saj, kjo nuk ka ndodhur.

Bamieh ka thėnė ka zbuluar dėshmi se kriminelėt i kanė dhėnė tė holla gjykatėsit italian, Flori, pėr lirimin e tyre nė rastin e hedhjes sė bombės nė kafenenė Sekiraēa nė bulevardin "Bill Klinton" tė Prishtinės, “por, as kėtė rast EULEX-i nuk ka dėshiruar tė hetoj".
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Maria Bamieh,eulexi bashkpunone me mafien e Kosoves
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: