AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vaksina "Polio"krijon;leokimin dhe kancerin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vaksina "Polio"krijon;leokimin dhe kancerin   Jeu 6 Nov - 16:20

Ju do tė mėsojnė se ata morėn viruset majmun qė ishin humanizėm beninje, rikombinohen me ADN, ARN, dhe enzimat nga viruset e tjera tė kafshėve qė shkaktojnė leukeminė, limfomat, dhe sarkomėn, dhe pastaj pėr tė marrė ato pėr tė kėrcejnė specie, ata kulturuar kėto viruse tė reja mutant nė qelizat e bardha tė gjakut tė njeriut nė disa studime, dhe qelizat e njeriut indeve fetale nė studime tė tjera, pėr tė prodhuar imunitar-sistem-shkatėrrimtar, viruset kancerit, duke bėrė qė tė mund tė hyjnė njerėzit dhe pėr tė prodhuar efekte praktikisht identike me atė qėthe virusi AIDS ėshtė duke bėrė nė njerėzit pėrreththebota. Nė tė vėrtetė, ajo ishte kontaminuar vaksina tė gjalla virale qė pėrhap kėtė sėmundje dhe tė mundshme tė tjerėt, duke pėrfshirė lodhje kronike, leuēemive tė caktuara, dhe ndoshta Gjirit Sindromi Luftės, si dhe, nė popullsinė e gjerė.Nė fakt, vaksinat e gjalla virale e sotme, duke pėrfshirė vaksinėn polio gojė kėrkohet me ligj t'i dhėnė fėmijėve tanė, janė ende tė ndotura me ndotesve Simian (majmun) virus pasi qė ato janė zhvilluar nė qelizat e veshkave majmun, dhe SHBA Food and Drug Administrationthe kthehet a sy tė verbėr pėr tė sa mė shumė si 100 gjalla ndotesve virus monkey nė doza tė vaksinės, dhe ėshtė e ndaluar tė treguar profesionistėt e shėndetit dhe madje edhe shkencėtarė tė shėndetit kjo e vėrtetė pėr shkak tė industrisė farmaceutike diktuar ligje tė pronarit dhe marrėveshjet jo-shpalosjes.Nė fund,the pyetja kėrkimore I pyetur,


"A kėto viruse, AIDS dhe Ebola, zhvillohet natyrisht, janė ata prodhuan aksidentalisht, apo ata krijuan qėllimisht dhe shpėrndahen?"

I pėrfunduar, pa dyshim, ata nuk janė tė natyrshme. Unė ju lė lexuesin, dhe qytetarėt e shqetėsuar e Amerikės dhe botės, pėr tė vendosur nėse kjo ishte njė aksident i tmerrshėm apo tradhtar i fshehtė eksperiment tė kontrollit tė popullsisė. Unė nuk kėrkoj tė gjithė ju tė marrin nė konsideratė dhimbjen dhe koston e plagėt e tanishme dhe tė ardhshme, duke pėrfshirė normat e shkallėzuar e kancerit virusit tė lidhura tė tilla si prostatės dhe kancerit tė gjirit, i sigurt leukemia sė dhe limfomat dhe sėmundje tė tjera papastėrti Vaksina lidhura, duke pėrfshirė ērregullime hyperactivity nė fėmijėt dhe tė shkallėzuara normat e papritur e vdekjes sė foshnjave.
Vaksina Polio,per femi zhvillon leokiminhttp://www.tetrahedron.org./
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Vaksina "Polio"krijon;leokimin dhe kancerin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: bota-
Sauter vers: