AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Antikrishti(Iluminati)

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Antikrishti(Iluminati)   Mar 11 Nov - 16:59

Kjo ėshtė, nė qoftė se tė paktėn nė mėnyrė hipotetike pranojnė se metodat shkencore magjike kryer me sukses
 Ringjalljen e Akhenatonit,permes  klonimit te tij, ose diēka tė tillė, pėr mė tepėr,
 se ringjallja rrjedh tek gjithė familja faraonit, atėherė papritmas antikristovshtit janė me tė forta se mesazhi i  mundshem propagandistike:
Ju nuk keni nevojė pėr ringjalljen e Jezusit, ne gjithashtu mund tė kryejnė edhe ringjalljen e tė vdekurve. Kjo do tė jetė kulmi i te okultizmi masonike si kulmi i projektit nėn Formasonerisė sė re, njeriu i pėrsosur pėr tė cilin asgjė nuk ėshtė e paarritshme pėr shkak se ajo ėshtė e pėrshkuar me problemin e vdekshmėrisė. Sigurisht, kjo ėshtė vetėm kulmi i mashtrimit dhe qėndron se masoneria e lirė e ndėrtuar nė mėnyrė sistematike qė nga koha e Babilonisė dhe Egjiptit deri nė ditėt e sotme, tė gjithė janė dakord se vetėm njerėzit me dėshirė tė kthejnė kurrizin e tyre kundra Zotit dhe e adhurojnė djallin dhe engjėjt e tij tė rėnė.

Cila ėshtė alternativa e Masonėve dhe gėnjeshtrat e tyre?Thjeshtė dhe i pathyeshėm pavarėsisht nga tė gjitha intrigat masonike dhe truket: nuk ėshtė vetėm njė mėnyrė, e vėrteta dhe jeta, dhe se ėshtė Jezu Krishti, Perėndi tė vėrtetė dhe tė vėrtetė njeriu. Ne besojmė tek Ai si fėmijė dhe nuk ndalemi nga ky spasorim , pavarėsisht nga ndonjė gjykim qė do tė paraqiten, dhe emri ynė do tė gjendet e shkruar nė librin e jetės.
.............
Fytyra e Masoneve" njė gur nė kėshtjellėn e ndėrtuar nga shėrbėtorėt besnikė tė Perėndisė tė njerezve te derjte, nė mėnyrė qė, nėse njerėzit ne mėnyra te padukshme,qe ta ndihmojne nė shpėtimin e qenjes se njeriut nė njė mėnyrė qė te  realizon gėnjeshtra dhe mashtrimi i ketyre shoqerive te sataneve,qe jane te shperndare  ne tere boten njerezore. Nė qoftė edhe njė shpirt njerėzor shpėtohet nga kjo pune, ėshtė njė punė e madhe e kryer me sukses te secilit qe ka mundesi ti luftoje keto formacione djallezore. Nė qoftė se edhe njė komb i mbetet Perėndisė, eshte festė edhe mė i madh e nje fitores se shpetimit te races njerezore.Radhen e ruajtjes se races njerezore e kane ne radhe shqiptaret,si njerėzit e Perėndisė . Apelojme ne emer te Perendise qė sa mė shumė individė dhe kombe tė tjera tė rreshtohen nė anėn e Zotit,pa marr parasysh se ciles fej,apo race i takojne.

Ne lutemi qė shqipetaret e Plotfuqishėm te justifikojnė kuptimin e ekzistencės sė tyre tė lavdėrimit dhe lavdinė e Tyre.
Perendia i bekofte ata qe e mbrojne racen njerezore qe e krijoi i madhi Perendi.
Amin

H.L.K.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Antikrishti(Iluminati)
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: