AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nje popull qe perkrah tradhetaret ska gje te mire nga ai pop

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nje popull qe perkrah tradhetaret ska gje te mire nga ai pop   Ven 14 Nov - 2:31

Haxhi Kuçi

À l’instant ·

Nje popull qe perkrah tradhetaret ska gje te mire nga ai popull;
.


Te gjithe shqiptaret kikirisin kinse i adhurojne atdhetaret,e ne anen tjeter ja shajne nane e etiketojne zi e ma zi.Te gjithe mirren me te kaluaren,sidomos me te vdekurit,qe nuk ja dijne as rrenjet,as veprat e tyre.

Po more turreca shqiptar,ja mua me keni histori te vertete i ngjarjeve qe vete jam ai qe ja kam luajt rrenjet e tere jugosllavise dhe nuk ju hane pallazuzska,pos mirren me llafet e qajtoreve,duke u besue shpiunave serb qe si keni pare e njohur kurr.Nje kesi popull kurr driten e lirise mos e pafte.E mallkofte mundi im kete popull te poshter qe i ndihmova pa dredhira.Tani po e shoh se pa qen shpiun e tradhetar,per shqiptar nuk paske buke ne mesin e tyre.


Rrofshin tradhetaret dhe shpiunat!
Atdhetarizmin peshurrne se sherrin keni per tja pare siq ja kam pare une vete.
Drejtoresha e azilantave ne Roitlingen me pate thene,shqiptareve ja japim nga 10 marka ne dite shpionojne per te gjithe shqiptaret se çka po flasin.Mu lute qe edhe familja ime ti merr nga 10 marka ne dite dhe me tha vetem ju keni mbete pa shpionue per njeri tjetrin.Eu shqiptar patriota,me fjale.Gjenerali amerikan Fizel ,perfaqesues i OSCES pa dallim keto fjale mi ka thene ne kohen e luftes.Poashtu kesi fjale Herc nga gjermania,Ihsan Aksay nga turqia,si dhe serbet Millan Shipka,ke mbete i vetmi ti si qyqja pa u ba shpiuni yne.Kete Millan e njifka edhe Hamdi Ndrecaj,paska hek nga ky Millani.E njifka edhe Avdi Ibrahimin si shok te luftes.Po kush guxon me fole keq per Millan Shipken?As Haga nuk e kerkone as ndonje shqip_tar,se i njeh Millani te gjithe dhe ua qet per ledine te gjitha te zezat e tyre.Ish te burgosurit politik qe sot krenohen kinse kane organizue demostrata e luften per çlirim,pa ndihmen e serbise,as qe kishin pasur mundesi me organizue as mu armatos me arme..Nje popull qe nuk mirret me te verteten e tij,ai eshte ne humbje.Nje popull qe mirret e mburet me mitet e tij prrallore,nuk ka gje ne drejtim te avancimit si popujt e tjere.Nje popull qe rrene duke thene une mburem me atdhetar,ska gje nga ai popull.Nje popull qe ka dhe kerkone lemosh çdo dite ai eshte shfrutezues i tjereve si parazite.Nje popull qe ja vjedhe veprimtarin e tjereve dhe i pervetsone meritat per vete,ska gje te mire nga ai popull.Nje popull qe kundershtone armikun e mbrapa shpines bene biznes me armiq,ska gje te mire nga ai popull.Nje popull qe tradhetine e shendrrone ne patriotizem dhe i besojne tradhetise per patriotizem,ska gje nga ai popull.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nje popull qe perkrah tradhetaret ska gje te mire nga ai pop
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: