AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fatos Klosi:Berisha e Enveri jane nje

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fatos Klosi:Berisha e Enveri jane nje   Dim 16 Nov - 18:26

Fatos Klosi:Berisha pėr 3 ditė nga komunist nė antikomunist / Enver Hoxha dhe Sali Berisha janė njė

Added by E Verteta on November 16, 2014.
Saved under Opinione
klosiPas akuzave dhe pėrbaltjes sė Luftės Antifashiste Nacionalēlirimtare nga ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar ish-kreu i Shėrbimit Informativ Shtetėror, Fatos Klosi. Nė njė prononcim pėr gazetėn “Sot”, ish-kreu i SHISH, ndėrsa i ka cilėsuar si broēkulla akuzat e Berishės, deklaroi se ish-kryeministri ka qėnė njė komunist i cili tre ditė mė vonė u shndėrrua nė lider tė antikomunizmit. Klosi theksoi se LANĒ e renditi Shqipėrinė nė krahun e fituesve. Sipas tij, nėse nuk do tė ishte bėrė lufta, Shqipėria nuk do tė ekzistonte. “Janė broēkulla. Ėshtė normale qė Berisha t’i thotė ato gjėra pasi ka qėnė vetė komunist dhe vetėm tre ditė mė pas zgjodhi detyrėn e antikomunizmin. Pėr mua, lufta ēoi nė ēlirimin e vendit dhe na renditi nė krahun e fituesve. Nėqoftėse nuk do e bėnin luftėn, nuk jam i sigurt nėse do tė ishte Shqipėria sot. Ajo ishte njė luftė e lavdishme. Se si pėrfundoi mė pas, ėshtė tjetėr gjė. Ata fituan luftėn, u bėnė udhėheqės tė njė diktature, dhe ne mbetėm nė Lindje, dhe kėtė gjė nuk e zgjodhėm ne. Aty do pėrfundonte, donin apo jo ata”, deklaroi Klosi. Ish-kreu i SHISH, theksoi mė tej se Berisha nuk duhet tė hedhė baltė mbi LANĒ. Sipas Klosit, akuzat e Berishės se Rama po rehabiliton figurėn e Enver Hoxhės janė absurditete. Ai tha se kryeministri aktual e ka treguar veten se ka qėnė kundėr regjimit komunist dhe kreut tė atij regjimi. Ish-kreu i SHISH theksoi se Edi Rama nuk ka asnjė lidhje me Enver Hoxhėn. “Berisha nuk ka tė drejtė qė tė krahasojė luftėn me atė ēfarė ndodhi pas saj. Sa i pėrket asaj qė ka thėnė, se Rama po rehabiliton figurėn e Enver Hoxhės, unė kam pėrshtypjen se Rama e ka treguar veten qė ka qėnė kundėr atij regjimi para Berishės dhe kundėr liderit tė atij regjimi. Kjo, ėshtė njė pėrpjekje pėr tė baltosur Ramėn. Edi Rama nuk ka asnjė lidhje me Enver Hoxhėn”, theksoi ish-kreu i Shėrbimit Informativ Shtetėror.

Deputeti i Partisė Socialiste, Namik Kopliku, i ka cilėsuar akuzat e Sali Berishės si insinuata tė njė personi tė lodhur, qė i ka mbetur vetėm pėr tė luajtur nė rrjete sociale. Sipas Koplikut, aq sa do rehabilitojė Edi Rama Sali Berishėn, aq do rehabilitojė dhe Enver Hoxhėn. Deputeti socialist theksoi se Sali Berisha sot, ėshtė si Enver Hoxha dje. “Berishės i duket sikur po rehabilitojmė Enver Hoxhėn. Por, aq sa do rehabilitojmė Sali Berishėn, aq po rehabilitojmė edhe Enver Hoxhėn. Janė akuza tė njė personi tė lodhur qė i ka mbetur vetėm tė shkruajė nė Facebook. Enver Hoxha dhe Sali Berisha, janė njė. Ne nuk kemi nostalgji pėr Enver Hoxhėn”, deklaroi deputeti Kopliku. Ndėrsa deputeti Fatmir Toēi, ka hedhur poshtė akuzat e Sali Berishės, duke deklaruar se vetėm ish-kryeministri mund ta rehabilitojė figurėn e Enver Hoxhės. Deputeti Toēi, ndėrsa e ka konsideruar Berishėn si njė plak tė rrjedhur, siguroi se Partia Socialiste nuk do rehabilitojė kurrė figurėn e Enver Hoxhės.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Fatos Klosi:Berisha e Enveri jane nje   Dim 16 Nov - 18:31

Fatos Kloso si kameleoni eshte bere,nje kriminel qe si zihet bese sa nje qenit.Ky nje here me enverin pastaj me berishen si kriminel,e tani me edin.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fatos Klosi:Berisha e Enveri jane nje
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: