AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bisede me Edon De dhe mua

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15045
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bisede me Edon De dhe mua   Lun 17 Nov - 4:20

Conversation dÚmarrÚe aujourdĺhui
Edon De
00:03

Edon De

MirŰmbrema z Kuši desha te bŰj nje pytje nese mŰ lejohet edhe pse nuk kam mujur ta kuptoj ende nga shkrimet e tuaja aje ti pro bashkimit KOMB╦TARE apo jo e kshtu z. Kuqi desha te te pys se qfar mendon dhe besoj qe kie perjetue vet ndoshta per LDK-nŰ dhe Ibrahim RugovŰn a kan veprue kta pro kombit shqiptarė apo jon tradhtare qe i mashtruan popullin shqiptar ne kosovŰ. Mfal per sqetsimin nese me pergjigjesh falemderit nese jo athere prap kalo mir

Haxhi Kuši

01:28

Haxhi Kuši

Me vones pakes po ju lajmrohem se kam pasur musafir gjer mbas ores 24h,por sidoqofte me kuptoni.Edhe pse nuk po ju njoh fare,pamarr parasysh se kush jeni serb,shqiptar,grek,,apo amerikan ápo ua tregoje racionalen e Bashkimi Kombetar;Po qe nga vegjeria áamanet e kam pasur per Bashkimin Kombetar.Kete haptas jo sote por edhe permes poezive te mija kam kerkue Bashkimin e trojeve tona,qe nga Kosova,Qameria,Sangjaku,,Ilirida,Lugina e Presheves,gjere tek Plave ,Guci e Ulqin me Tivar,qe i pata botue ne vepren time titulluar me titullin"Leter Popullit Tim"ne vitin vitin 1997 á.Nuk me ka interesue kurr as Komunizmi,as Rugovizmi as áudheheqesat tradhetar te luftes se fundit.Bile as me LPK sepse te gjithe kane qen argatet e shkaut tinza,ma te rrezikshem se Rugovistat.Partia ime ka qen ti bashkoi shqiptaret te gjithe edhe ata qe ishine ne sherbim te shkaut,por as njerin as tjetrin as me hater as me dhune nuk mujta me ba gje,sepse vete me nje huje nuk mujta me thurre gardhin.Shok te beses áshqiptar nuk mujta me gjete,tane shpiuna e majmuna me kane dal.Secilin qe kisha bese si ma kethente shpinen me shpionojshin ne policin serbe.
Ne vitin 1968mbas Osman Geges,une si i ri ne moshen 13 vjeqare e kam bartur flamurin kuq e zi.Ne vitin 1971 e kam mbrojtur flamurin kuq e zi nga serbet ne sutjeske edhe nga Nikolla Lubiqiqi te cilin e kam grushtue bashk me mijera serb,dhe áne vend te serbeve shqiptaret dojshin me nxerr hak pse e mbrojta flamurin ,kete e ke edhe ne biseden qe e kam bere ne nje emision ne Radion e Kadri Ismailit ne zvicerr,dhe komiteti krahinor ásidomos Fadil Hoxhe me ka quajt bandit jugosllave.Ne vitin 1979pata konkurue ne OBI,ku si sekretar i LKJ ishte Uke Bytyqi me refuzoi,duke me shkrue ne leter se une nuk i plotsoi kushtet moralo politike.Ne vitin 1981 me 11 mars ne menzen e studenteve jam ai qe vete i kam nisur demostratat pa organizimin e kerkujt,pose shkak ka qen qimja qe me ka qellue ne gjjellen time.Meritat e mija mi vodhen te LPK duke u nise qe nga Hydajet Hyseni,Bajram Kosumi,Gani Koci,Musli Musliu,Xhavit Haliti,Ali Lajqi,Aziz Morina Reshat Badallaj.Pos qe nuk e pranojne atdhetarizmin time keta shpiuna me etiketojne nga ma te zezat,por kam biseda me secilin dhe i nxeje duke genjye sepse nuk e dijne se pari ne cilen ane te menzes jane nisur demostratat,dhe numrin e studenteve ne menze ne ato qaste.Ata qe kane organizue demostrata,ma se pari kane marr leje nga serbet te paisur me sherita te kuq e pastaj kane manipulue me masen,une keshtu nuk ka pranue me mashtrue popullin tim.Ne vitin 1989 kur u suspendue autonomia dhe kushtetuta e kosoves,ne sallen e filmit populli me zgjodhi si delegat qe ti vizitojm minatoret ku u kemi dergue edhe ndihma i pash se nuk e kishin pernje mend minatoret u kam kerkue qe te dalin dhe une te behem kurbani i popullit,por nuk pranuan.Kam deshmitar shume edhe per kete.Ne vitin 1991 ne kioskun time ábehej votimi i referendumit per pavaresine e kosoves,ku policet shqiptar ma kishin thye qe te mi nxinin fletushkat,por keto ja dorezojsha Afrim Berishen ne qajtoren e tij.Dhe Polici Skender Krasniqi bashk me Basriun dhe Ganiune me moren dhe me malltretojshin qe ta pranoj kinse une e kam thye kioskun.Me te dalur nga policia nje polic qe e ke edhe kete ne jou tybe áte inqizuar,me tregon rruges duke mu lute qe mos ta shikoi kur fole me mua me tha se ne ta kemi thye kioskun me ti nxene fletushkat per pavaresine e Kosoves.Ne ávitin 1998 me tu formue ušk jam lajmrue tek Fatmir Lima qe tju bashkohem nuk me pranoi shkaku i njefare áshpiunit Avdi Ibrahimit,kinse pse kam bere áshoqeri me te dhe nuk kane besim ne mua.Por me te leshuar kosoven kete ne zonen e pashtrikut e kishin bere zevendes komandir te policise se ušk es.Kjo eshte e verteta.Ky ne ušk eshte hyre me 12 qershor te vitit 1999 sipas deklarates qe me ka tregue komandanti i Avdi Ibrahimit Ruzhdi Saramati.Ne shtepine time kane banue dy perfaqesues te OSCES dhe me 15 janar te vitit 1999 keta perfaqesues te OSCES kur erdhen áne oret e vona ne shtepi,me treguan se ušk nuk po lufton,po i provokon serbet dhe serbet po vrasin civil te pa fajshem.Ju thash se me kallash nuk luftohet,ata me thane jo kane edhe artme te mira por po frigohen me luftue kundra serbeve.ne fund me thane a ke deshire qe ta ftojm NATON qe ta bombardon serbin?Jam ngritur ne kemb dhe i kam perqafue,duke ju thene a mundesi?Ma kerkuan nje telefin edhe pse ata kishin ne shtepi radio lidhjet,me thane qe ma shpejte hym ne lidhje.Kam shkue tek fqiu ja kam kerkue telefonin,nuk ua dha dhe me tha nuk me interesone a done NATO me sulmue serbin.Jam kethye u kam thene se nuk i bane telefoni.Kane hyre ne nje koridor te vogel kane hyre ne lidhje dhe kane fole nja dy ore me NATON dhe kur e perfundoi me ta hyri ne dhome dhe ma dha doren qe ta plotesova deshiren.Ne lufte kam ftue ndihma te kryqit te kuq ne suhareke,per refugjatet e grumbulluar ne suhareke.Ne korrik te vitit 1998 kam ftue ndihma edhe ne Malisheve,ne ate konveoj qe pate ra ne mina mjeku Shpetim Robaj dhe ju plagos nje vajze e nje shokut tim qe i kishte dergue ndihmat.A nuk mjaftojne keto veprat e mija qe punova pa dredhi,si mendoni?A nuk e meritova nje mirenjohje nga populli?Kjo eshte vetem 30 % qe ua kam tregue per veprimtarin time,kam hudhur femiun tim para tankes qe ti shpetoi shqiptaret.Kush e bene kete?Nuk ka pasur dite qe nuk me kane rrahur policia serbe e ma shume policet shqiptar.Ai polic Skender Krasniqi ne lufte ka qen komandant,dhe sot komandir policie ne prishtine.Shpiunat dhe tradhetaret e udhehoqen luften šlirimtare.Une e di se lufte šlirimtare nuk zhvillohet kerkund ne bote,pos kinse lufte šlirimtare,por lufte me masakrue ne dyja anet.Por diplomacia e luftes áne fund duhet te mbesi ne favor te popullit e jo ne duar te shpiunave dhe sherbetoreve serb.Luften e nisen per šlirim e bashkim te trojeve shqiptare ne nje trung,a nuk ishte keshtu?Ku e kemi Kosoven?Pjesa e Mitrovices.Kesaj i thuhet pavaresi?Me paten lute te OSCES qe te shkoje tek ušk dhe ti grumbulloin 15 miliarde dollar qe te na japin te drejten e bashkimit te trojeve tona me lek.Une ju thash smundem 15 miliarde dollar,me thane sa?Tete miliarde u thash kam mundesi.E pranuan,kam shkue te ušk,u tregova,benin shaka me mua.Ato shpenzime qe i ka ba NATO ja ne duhet tju bejme pagesen ja serbet,cili e bene ma pare e fiton kosoven,ja edhe pjeset tjera,se iku treni.15000 femra i dhunuan gjate luftes,a ka ndonje femer shqiptare qe tregone se na ka dale ne ndihme ušk eja?Vete¨m nje raste le ta tregone nje femer e pranoje se e kane mbrojtur popullaten.Kush e vrau Ismet Jasharin?Une i di me emra e mbiemra qe me kane tregue shoket e mi qe kane qen ne lufte.Kush e vrau Ilir Konushevcin,Ahmet Krasniqin.Bahadin Allaqin,Fehmi e Xheve Ladrovcin?Kush morri pjese ne rrethimin e te ndjerit Adem Jasharit,te cilet ne sulme ishin me roba serbe e mbas saje me roba te ušk es.Jo vetem juve por šdo shqiptari qe me kerkone ti tregoje realitetin do ja them,po qofte edhe shka e Grek.Por atdhetaret ne mesin e shqiptareve nuk paskan vend.Tradhetaret po perkrahen me te madhe,dhe ne popull jam i dyshimt.Zoti ishalla e shperblen kete popull siq e meritone.Kam shume mesazhe nga njerez te lart qe ja lozin rrenjet secilit shtet,me kane thene se popull ma tradhetar se populli yt ende nuk kemi pare,kjo nuk duhet lene anash se diška kane me ndermarr nderkombetaret se nuk jemi vetem ne ne kete bote qe nderkombetaret te humbin kohe kur te na qohet neve.
Ndoshta ju kam lodhe,me falni.

Sinqerishte

Haxhi Latif Kuši
Haxhi Kuši

01:30
Haxhi Kuši

https://www.youtube.com/watch?v=DT-q3wb2zIM

https://www.youtube.com/watch?v=dbzihj3paSM

.
intervista me Z. Haxhi Kuši ne Albaradio pjesa 1/5

Lire la vidÚo

intervista me Z. Haxhi Kuši ne Albaradio pjesa 4/5
www.youtube.com

Haxhi Kuši
01:30
Haxhi Kuši
.
https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1622191_841826469176730_2042994633_n.jpg

1622191_841826469176730_2042994633_n.jpg
scontent-a.xx.fbcdn.net

Haxhi Kuši
01:35
Haxhi Kuši

DÚbut de la conversation

14 janvier 13:56

Pajtohem me Ty ashtu esht te njof Mir jom Rrit te ju
qaty bashk kemi hy e dal gjere sa e kam leshue kosoven,e njerezit le te hane mute sa te dojne
Po qa po tham un de aj sa na ke pas lut me ardh edhe na me juve po baba nuk ngojke
e e kam lute Dullen si zotin qe bashk te dalim,nuk me ngojke e sot ishit kan si beg
Po de sdojke prap se prap u duht ne bosne me shku barem kishim dal e selamet
nuk jam fajtor une ju kam dal zot ne šdo aspekt
http://www.radiomitrovica.eu
Radio Zeri i Mitrovices
www.radiomitrovica.eu
ndegjoni ketu dhe ne emer timi folni ška u done zemra

19 janvier 15:41

https://www.youtube.com/watch?v=HMA7Wedjzz4

https://www.youtube.com/watch?v=BDG7Mqz7aEA

https://www.youtube.com/watch?v=P7nAePTtQ-U

https://www.youtube.com/watch?v=DT-q3wb2zIM

https://www.youtube.com/watch?v=dbzihj3paSM

.
intervista me Z. Haxhi Kuši ne Albaradio pjesa 1/5


Haxhi Kuši
01:36

Haxhi Kuši
intervista me Z. Haxhi Kuši ne Albaradio pjesa 1/5
intervista me Z. Haxhi Kuši ne Albaradio pjesa 4/5
www.youtube.com
YouTube
www.youtube.com
Share your videos with friends, family, and the world
Aujourdĺhui

Edon De
11:11
Edon De
Separi une jom shqiptar sedyti te pyta tye pershkak se po ndegjoj shum tregime te ndryshme dhe me shpresa se edhe ti paske njohuri te shumt te pyta se kam nevoj per mesimime per te kaluaren. Falemderit shum per shkrimin tuaj une i lexova tgjitha dhe videot do i shikoj tash. Por prap nuk mu pergjigje ne pytje se kush ka qen Rugova ne te vertete dhe aka patur LDK-ja qellime por shqiptare......flm shum respekt per mundin dhe atdhedashurine

Haxhi Kuši
12:08

Haxhi Kuši

Me duket se LDK,,ka qen lidhja komuniste e jugosllavise,bashk me LPK.LDK ka punue haptas me regjimin jugosllave,neper komuna e shkolla.Ndersa LPK ka bashkpunue tinza me sherbimet e meshefta jugosllave.Mute njera shkulle tjetra.Kane punue me ja shkerdhye nanen popullit shqiptar,dhe trojeve tona.A nuk je ka e sheh situaten se ku jemi dhe ka do te na qet stuhia?

Krejte ápopulli ka qen me Rugoven,bashk me keta muta te LPK,edhe ušk ka qen e Rugoves,pos u ndane me qellime perfitimesh.Me pas pase ušk te vertete,si kishim mbi koke qindra shtete,duke na shkerdhye femrat tona per nje kilogram buke e martue me tuli fare zezaku.Realiteti eshte i mbyllur,per kete ka me u na perserit historia sepse historin po na shkruajne shpiunat.Te gjithe keta qeveritar ámi vodhen meritat e mija dhe po shiten para botes na kemi organizue e luftue.
Se di a je i knqun me kete qe ta tregova?Nese nuk me keni kuptue me beni edhe nje here pyetje.

Haxhi Kuši
12:13
Haxhi Kuši

Betimi i luftareve ka qen šlirimi,pastaj bashkimi i trojeve me nanen shqiperi.Ne trija lufta cili betim u realizue?Vetem brinat i mungojne tradhetise.Ose ata qe nuk dojne me pranue realitetin eshte qeshtje tjeter.Pa qen tradhetar,nuk ke perkrahje ne mesin e shqiptareve.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bisede me Edon De dhe mua
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: