AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dėshmitari A: Hashim Thaēi urdhėroi vrasjen e spiunėve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dėshmitari A: Hashim Thaēi urdhėroi vrasjen e spiunėve    Lun 17 Nov - 15:34


http://www.albeu.com/kosove/deshmitari-a-hashim-thaci-urdheroi-vrasjen-e-spiuneve/177485/

Dėshmitari A: Hashim Thaēi urdhėroi vrasjen e spiunėve

Abonohu pėr lajmet me e-mail:

E-maili juaj: Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Dėshmitari A ka dhėnė njė deklaratė shokuese nė gjyq nė rastin e "Drenica 2", duke thėnė se Hashim Thaēi ka urdhėruar Sylejman Selimin qė tė vriste spiunėt.

Ai i ka thėnė gjykatėsit Guy Smith se Thaēi mėsonte Selimin sesi tė vepronte, shkruan Kallxo.com.

Dėshmitari, i pyetur nga kryetari i trupit gjykues Darius Silicki mė pas pėrshkroi dhomėn e qendrės sė ndalimit nė Likovc ku u keqtrajtua, duke thėnė se aty nė atė dhomė i pa dhjetė tė akuzuarit e kėtij procesi.

Ja ēfarė rrėfeu nė gjyq dėshmitari A

Nė gjykimin pėr krime lufte tė Grupit “Drenica 2”, “Dėshmitari A” duke iu pėrgjigjur pyetjeve tė Gregory Guy Smithit, avokatit tė Sylejman Selimit tha se katėr pjesėtarė tė UĒK-sė i kanė thėnė qė Amerika i paguan ata pėr t’i vrarė spiunėt.

Kėtė deklaratė “Dėshmitari A” e kishte dhėnė mė 11 gusht. Gregory Guy Smith kėrkoi tė dijė nėse kjo ėshtė e vėrtetė.
Kėtu nė gjykatė keni thėnė se personat tė cilėt mė rrihnin siē pretendoni ju nė Likovc kanė thėnė se janė tė paguar nga Amerika pėr t’i vrarė spiunėt. A keni thėnė kėshtu?, pyeti avokati i Sylejmna Selimit.

“Po, zotėri”, u pėrgjigj shkurt dėshmitari.

Kush ua ka thėnė kėtė?, shtroi pyetjen e dytė pėr kėtė ēėshtje Gregory Guy Smith.

“M’i kanė thėnė Sylejman Selimi, Hysni Thaēi, Zeqir Demaku dhe Jahir Demaku. Gjithashtu mė kanė thėnė se i marrin nga 500 marka gjermane nė muaj pėr me i vra spiunėt”, tha Dėshmitari A.

Dėshmitari tregoi se Sylejman Selimi dhe tre tė tjerėt e UĒK-sė, i kanė thėnė se pėr vete do tė jenė tė sigurt edhe nėse luftėn e fiton Serbia, pasi nė atė rast do t’i dėrgonė pėr tė jetuar nė Gjenevė./albeu.com/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dėshmitari A: Hashim Thaēi urdhėroi vrasjen e spiunėve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: