AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

  Clinton,preferon W Klarkun per presindent te Kosoves

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Clinton,preferon W Klarkun per presindent te Kosoves   Lun 17 Nov - 16:53

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Clinton,preferon W Klarkun per presindent te Kosoves   Sam 15 Oct - 17:20


[size=32]Clinton porosit Clarkun: Bėhu president i Kosovės![/size]Publikuar 15.11.2014 nė 21:15 nga A.F.   |   11,230 i lexuar


Washington, 15 nėntor - Nė shėnimin e pėrvjetorit tė 10-tė tė Librarisė Presidenciale tė Bill Clinton, ish-lideri amerikan ka bashkėbiseduar me ish-gjeneralin amerikan tė NATO-s, Wesley Clark, pėr politikėn e jashtme.

Dy personazhet e kohės sė luftės sonė tė fundit kanė folur edhe pėr Kosovėn. Madje, Clinton e ka nxitur Clarkun tė garojė pėr president tė Kosovės, raporton Koha.net.

“Ende po pres qė Gjenerali Clark tė shkojė nė Kosovė dhe tė garojė pėr President atje”, ka thėnė Clinton duke iu referuar popullaritet tė gjeneralit kėtu.

Ndėrkohė, duke folur pėr politikėn ndaj Kosovės nė atė kohė, Clark ka thėnė se Presidenti Clinton i kishte thėnė krahut ushtarak qė nuk pajtohej me intervenimin nė Kosovė qė tė paraqisnin kundėrshtimet e tyre nė Kongres dhe nė publik. Udhėheqėsi i fushatės pėr shpėtimin e shqiptarėve nga gjenocidi serb kėto ditė ka postuar nė Twitter kėtė foto pas ēlirimit tė Kosovės.

© ZHURNAL.mk
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Clinton,preferon W Klarkun per presindent te Kosoves
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: