AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 L-7 i pergjigjet Piros1,rastin e Banush Berbatovcit dhe Lime

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: L-7 i pergjigjet Piros1,rastin e Banush Berbatovcit dhe Lime   Sam 22 Nov - 4:07

http://www.forumishqiptar.com/threads/127096-Kadri-Arifi-Nuk-di-q%C3%AB-SHIK-u-t%C3%AB-jet%C3%AB-p%C3%ABrfshir%C3%AB-n%C3%AB-krim/page2


Pėrgjigju Duke Cituar Pėrgjigju Duke Cituar    .

--------------------------------------------------------------------------------

31-07-2010, 17:55 #22  

L-7


L-7 nuk ėshtė nė linjė i/e regjistruar  
--------------------------------------------------------------------------------
Anėtarėsuar:30-01-2010Postime:449Faleminderit:00 falenderime nė 0 postime

per pirron1
gjat e paske shkuar po e kuptoj

paske harru me permend edhe njė haxhi kuē tė famir limes
banush berbatovcin ky zotria ėshtė n 50 her mė i madh se hahxi Kuqi


E enjte, 03 Dhetor 2009 16:15

Banush Bėrbatovci ende e ruan njė vėrtetim tė shkruar nė njė letėr A-4 qė beson t’ia ketė shpėtuar jetėn nė nėntor tė vitit 1999. Ky vėrtetim, ėshtė pėrmendur edhe nė DVD-nė e Nazim Bllacės.

Bėrbatovci, ka rrėfyer se si ėshtė futur nė veturėn “Opell Omega”, tė cilėn Bllaca thotė se e kanė pėrdorur pėr vrasje e sulme. Sipas viktimės, mė datėn 3 nėntor 1999 nė orėn 22:30, disa persona kishin trokitur nė derėn e tij, por nuk kishin pranuar tė futeshin nė shtėpi dhe kishin kėrkuar qė ai tė futej nė veturė.

Ai thotė t’u ketė thėnė tė dyshuarve se ka punuar bashkė me 48 shqiptarė tė tjerė deri mė 23 mars 1999 nė orėn 9:30, kur edhe kanė ikur pėr shkak tė bombardimeve tė NATO-s.

Sipas tij, tmerri ka filluar me tė dalė nga fshati Potorofc, tek vendi i quajtur Kėrqevė.

“Tha qitu nale, mirė qenka edhe kėtu. E ka shukur kerrin dhe m’u kanė kthye vozitėsi dhe kolegu i tij pėrpara. Zotėri qitu mbaron jeta jote, me ka thanun vozitėsi dhe bashkėvozitėsi...”, ka thėnė Bėrbatovci pėr “Koha Ditore”.

Deklarata e tij nuk pėrputhet me atė tė Bllacės, pasi viktima thotė se atė natė nuk e ka poseduar vėrtetimin e lėshuar nga Fatmir Limaj.

Sipas Bėrbatovcit, tė dyshuarit kishin kėrkuar qė ai tė dėshmonte rrejshėm pėr krime lufte ndaj njė ish-polici me kombėsi shqiptare dhe i kishin thėnė se nėse nuk e bėn kėtė do ta vrisnin.

“Mė tha kur ėshtė nė pyetje ēėshtja kombėtare duhet me dėshmue edhe rrejshėm. Atėherė me tha ne do tė tė kthejmė nė shtėpi meniherė nėse pranon kėtė, nėse jo ne duhet tė ekzekutojmė. M’u sos rruga dhe u thashė u krye njė punė vetėm tregomėni ku duhet tė paraqitem pėr me dėshmue. Nė Burgun e Lipjanit mė thanė lajmėrohesh nesėr nė orėn 7”, ka rrėfyer Bėrbatovci.

Ai thotė se tė dyshuarit e kishin dėrguar shėndosh e mirė nė shtėpi atė natė pas rreth 2 orėsh dhe pasi kishte menduar mirė se ēfarė tė bėnte, kishte vendosur t’i drejtohej zv. ministrit tė Mbrojtjes, Limaj.

Sipas tij, Limaj nė atė moment i kishte lėshuar njė vėrtetim, tė protokolluar dhe tė vulosur, vėrtetim ky qė ia ka shpėtuar jetėn.


Nė vėrtetimin e lėshuar mė datėn 5 nėntor 1999, me numėr protokolli 219/99, me vulė tė Ministrisė sė Mbrojtjes tė Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės si dhe me emrin, mbiemrin e nėnshkrimin e Fatmir Limajt, thuhet se ky person nuk ka lidhje me akuzat, pėr tė cilat ėshtė akuzuar.

“Z. Banush Bėrbatovci, nga Dobraja e Madhe, Komuna e Lipjanit ėshtė person, i cili i ka ndihmuar UĒK-sė. Ky vėrtetim i lėshohet si dėshmi se ky person nuk ka qenė i implikuar nė gjėrat, pėr tė cilat akuzohet”, thuhet nė kėtė vėrtetim.

Sipas Bėrbatovcit, tre net mė vonė, disa persona me veturėn e njėjtė, “Opell Omega”, kishin shkuar nė shtėpinė e tij dhe e kishin kėrkuar sėrish atė.

“Kur e qet shoqja letrėn, e mori ai, kur afrohet te drita e kerrit thotė: E Fatmir, he car!”Pėrgjigju Duke Cituar Pėrgjigju Duke Cituar    .

--------------------------------------------------------------------------------

31-07-2010, 17:57 #23  


L-7


L-7 nuk ėshtė nė linjė i/e regjistruar  
--------------------------------------------------------------------------------
Anėtarėsuar:30-01-2010Postime:449Faleminderit:00 falenderime nė 0 postime


pirro1


kėti i kan thėn mos shko ne perendim se ne jem te garantojm veq manaj lidhjet me beograd


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: L-7 i pergjigjet Piros1,rastin e Banush Berbatovcit dhe Lime   Sam 22 Nov - 4:15


31-07-2010, 18:13 #26

PLAKU
PLAKU nuk ėshtė nė linjė Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
--------------------------------------------------------------------------------
Anėtarėsuar:19-05-2002Postime:2,570Faleminderit:0Falenderuar 1 herė nė 1 postim

L-7, ketu folet per kadri shikasin te llojit vete relates, ka dulm tash Haxhi Kuqi, po ,beturina sllavo-ruso-enveriste kete e ka tradit nga bashkepunimi em shkie, me shpif e rrejt.
populli ashet lodhe nga keto hienanen tokesor, vetem s eska ka ia mban is hkreti popull, i lutemi Amerikes madhe, si an shpetoj nga shkiet te na ndihemoj te pastrohemi edhe nga ky gjak i prishet qe na ka hy ne mest kombit sot e kusur vjet.
Ky kadri erifi e ka ngul veten mire , fotot mbas azem syles kan me qit para , mos bieni nen nivelin e mbeturines piset kuqalsohe.
haxhi Kuqi i shkreti ska lidhje me ato qe shpifin nen tokesoret stalinist,
tash ia nisin te mallekojn krejt popullin shqyptar lloji gjak prishet , keshtu e kan hienat kur ju dalin te bemat e pista haptas, o kriminel tinzar e frigacak, krejt populli shqyptar ju akuzon si kriminela se era gjak ju vjen. Lene Haxhi Kuqin dhe krejte popullin rehat se nuk ju ak faj qe deshet te pasunohej e te merreni pushtet me gjak me jet njerzish. Ka aredhe koha ti paguani tana te zezat qe ia keni sjell Shqyptaris.

Pėrgjigju Duke Cituar Pėrgjigju Duke Cituar .

--------------------------------------------------------------------------------

31-07-2010, 18:18 #27

PLAKU


PLAKU nuk ėshtė nė linjė Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
--------------------------------------------------------------------------------
Anėtarėsuar:19-05-2002Postime:2,570Faleminderit:0Falenderuar 1 herė nė 1 postim

pirro dil em emen si hazhiu qe del pastaj shpif , keshtu me anonimitet sje tjeter perpos 1 sajes kuqalsohe argat i dreqit, kaq di em te then Plaku, kur akuzon diken per tratheti duhet me dal hapetas, nuk ju beson me populli kur juve,ase ju ak besu en te kaluemen, por ju keni pas mbas sigurimin famekeq envero titist dhe keni bo ate qe ju kan perklreah. tahse populli ashet me i lire , nuk ashet koha e hienave komunist, ka me ju vonu pake po kur nuk keni me shpetu drejtesis popullit, frigacaket e kan tradit em shpif me vra mas shpine per interesa vetiake. Perbaju temes per kadri syrrat erifin, Haxhi Kuqi ska lidhje em keto q ena servon ti.

Pėrgjigju Duke Cituar Pėrgjigju Duke Cituar .

--------------------------------------------------------------------------------
31-07-2010, 18:27 #28

pirroja1
pirroja1 nuk ėshtė nė linjė Aty afer...
--------------------------------------------------------------------------------
Anėtarėsuar:14-03-2006Vendndodhja:EpirPostime:70Faleminderit:00 falenderime nė 0 postime

Plaku,

Merre pergjegjesine dhe mbroje Haxhi Kuēin. Pastaj, une jam ketu dhe shkojme me tutje!

Mua nuk mund te ma hedhesh, ashtu siē ua hedhe te tjerve!

Ti si "plak" ndaje kete pleqeri: ku do ta gjene veten Haxhi Kuē-Arkani?

Celulat udbashe!

Pėrgjigju Duke Cituar Pėrgjigju Duke Cituar .

--------------------------------------------------------------------------------
31-07-2010, 19:06 #29

PLAKU

PLAKU nuk ėshtė nė linjė Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
--------------------------------------------------------------------------------
Anėtarėsuar:19-05-2002Postime:2,570Faleminderit:0Falenderuar 1 herė nė 1 postim
pirro 1, une se kam nder mend me mborejt kerkan ase edhe haxhi Kuqin, cdo kush duhet ta mbroj veten nga te bemat e te pa bemat e veta po edhe nga shpifjet qe i servoni ju te shtirtit. haxhiu nuk ashet trathetar si mundohej ta paraqiteni me keto fare shpifurinash, haxhiu e ka problemin s ekur nis me fole nuk din te ndalet, ashet i dehsperum pa mase, ndoshta haxhiu ashet ma shqyopetar se uen e ti te dyte.
Shkaku qe reagova ashete se deri kurre keshtu me kesi shpifjesh te poshetra alla enveriste.
mendoni se populli akoma ju beson ketyne poshtersinave?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
L-7 i pergjigjet Piros1,rastin e Banush Berbatovcit dhe Lime
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: