AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Naim Miftari zbardhi vrasjen e Sebahate Tolaj e Isuf Haklaj

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Naim Miftari zbardhi vrasjen e Sebahate Tolaj e Isuf Haklaj   Lun 24 Nov - 15:10

Zbardhen detaje tė reja nga vrasja e Sebahate Tolaj e Isuf Haklaj

Bota Sot | 24.11.2014 09:52 • H.Orana


Share on facebook Share on print Share on email Share on twitter More Sharing Services 12

Zbardhen detaje tė reja nga vrasja e Sebahate Tolaj e Isuf Haklaj

Sot bėhen 11 vjet nga vrasja e dy policėve nė detyrė, Sebahate Tojal e Isuf Haklaj dhe ende nuk ėshtė ndriēuar kjo vrasje. Ndonėse u ėshtė bėrė thirrje shumė herė instutcioneve pėr zbardhjen e kėsaj vrasje, e vrasjeve tė tjera tė kėsaj natyre, deri mė tani nuk ėshtė punuar nė kėtė drejtim.

Pėr herė tė parė pas 11 viteve, ish agjenti i SHIK-ut dhe ish pjesėtari i UĒK-TMK-sė, Naim Miftari rrėfėn pėr “Bota sot”, pėr vrasjen e dy oficerėve policor duke treguar kėshtu pėr herė tė parė detaje tė pa pėrmendura deri mė tani.

“Po sė pari kisha me ju shpreh ngushėllime nė kėtė pėrvjetor tė dhimbshėm familjarėve tė Sebahate Toljes dhe Isuf Haklajt. Qė tė dytė ishin ushtarė lirisė tė UĒK-Farkut, por edhe kolegėve tė tyre. Dihet mirė se ata janė vrarė nė njė pritė tė organizuar pėrafėrsisht dihen edhe autorėt”, tregon Miftari.

Ai thotė se gjatė kėsaj vrasje janė pėrdor armėt Kallashnikov AK 47 dhe njėri nga dorasit kishte lėnė gjurmė nė pjesėn e pėrparme tė veturės sė policėve.

“Gjatė vrasjes ku janė pėrdor Kallashnikov Ak-47 njėri nga dorasit kur ka kaluar mbi pjesėn e pėrparme tė veturės tė policėve tė vrarė pėr tė shkrep edhe njė karikator me plumba ka lėnė gjurmė komplet VIJAT PAPILARE tė dorės tė autorit dhe njeri nga autorėt ėshtė i dėnuar, por nuk dihen kurrė kush kanė qenė organizatorėt dhe personat tjerė e atij atentati ndaj policėve shqiptarė tė cilės ju kanė vrarė dhjetėra policė nga paslufta dhe gjerė sot ku shumica kanė mbet raste pa ndriēuara”, thotė ai mė tutje.

Sipas Miftarit, kėta policė “do tė duhej tė shpalleshin heronj tė shtetit tė Kosovės normal nė raste tė qarta kur polici i Kosovės vritet pėr arsye se ka mbrojte ligjin dhe popullin e Kosovės”.

Ai thotė po ashtu se autorėt e kėsaj vrasje janė tė njėjtė me ata qė kryen vrasjen e Smajl Hajdarjt e Tahir Zemės. Ndėrsa ėshtė skeptik se Qeveria nė formim do tė bėj diqka mė tepėr pėr zbardhjen e kėtyre vrasjeve.

“Unė personalisht besoj se autorėt dhe organizatorėt janė personat e njėjtė qė vranė edhe Smajl Hajdarajn dhe Tahir Zemen dhe shumė jam skeptik se as kjo qeveri nė formim e sipėr nuk do ketė vullnetin as guximin t’i kristalizoj kėto vrasje pasi njė gjė e tillė nuk i konvenon disa njerėzve tė fuqishėm qeveritar dhe politik pozitė, por edhe opozitė .Koha kalon vjetrohen rastet dėshmitarėt dhe autorėt, vriten, kėrcėnohen, blihen, kushtėzohen dhe prandaj jam shumė skeptik sa i pėrket zbardhjes tė kėtyre vrasjeve”, thekson ai./BS


http://botasot.info/lajme/344128/zbardhen-detaje-te-reja-nga-vrasja-e-sebahate-tolaj-e-isuf-haklaj/#.VHOYQpyDw2M.facebook
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Naim Miftari zbardhi vrasjen e Sebahate Tolaj e Isuf Haklaj
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: