AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dosja sekret e Berishes dhe esat pashes ,e zogut

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dosja sekret e Berishes dhe esat pashes ,e zogut   Mar 25 Nov - 19:27

3. Shitja e detit Greqisė

Mbetet historia mė e zezė e qeverisė sė Sali Berishės. Ėshtė konsideruar tradhtia mė e madhe kombėtare pas shitjes sė Shėn Naumit nga Ahmet Zogu dhe shitjes sė Shkodrės nga Esat Pashė Toptani. Ky skandal identifikohet me emrin e Sali Berishės dhe Lulzim Bashės. Ky i fundit asokohe mbante postin e Ministrit tė Jashtėm dhe ka negociuar nė fshehtėsi marrėveshjen pėr shitjen e detit. Nė takimin midis Dora Bakojanis dhe Lulzim Bashės mė 20 mars 2008 njė nga temat kryesore tė bisedimeve ka qenė pikėrisht marrėveshja pėr pėrcaktimin e kufirit detar.
- See more at: http://www.sot.com.al/politike/dosja-penale-e-sali-berish%C3%ABs-ja-60-skandalet-n%C3%AB-8-vite-q%C3%AB-do-ta-%C3%A7ojn%C3%AB-para-gjykat%C3%ABs#sthash.YzE12qnt.dpuf
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dosja sekret e Berishes dhe esat pashes ,e zogut   Mar 25 Nov - 19:29

Pse genjeni se Esat Pasha e paska shite Shkodren,por shpifesa qe jeni ?Ku eshte shkodra nen shqiperi apo nen serbi?Tpuff ftyren e zagarenjeve komunista ua dhefte qeni.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dosja sekret e Berishes dhe esat pashes ,e zogut
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: