AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Adem Demaqi,bane Isa Mustafa mu ba Kryeminister se a i meqem

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Adem Demaqi,bane Isa Mustafa mu ba Kryeminister se a i meqem   Ven 28 Nov - 16:10

Demaēi: Pavarėsisht tė kaluarės Mustafa bėn pėr kryeministėr, ėshtė i menēur (Video)

Bota Sot | 28.11.2014 23:19


Share on facebook Share on print Share on email Share on twitter More Sharing Services 1

Demaēi: Pavarėsisht tė kaluarės Mustafa bėn pėr kryeministėr, ėshtė i menēur (Video)

Adem Demaēi thotė se koalicioni nė mes tė PDK-sė dhe LDK-sė ishte i duhuri dhe se duhej bėrė qysh pas zgjedhjeve. Kjo sipas tij, pasi kėshtu ishte vendosur nga populli nėpėrmjet votės sė lirė.
Demaēi, tha se kryeministėr duhet tė jetė Isa Mustafa, pasi sipas tij ėshtė profesionist nė ekonomi. Thaēi tha se ka njohuri nga diplomacia.
Demaēi tha se koalicioni PDK-LDK u vendos nga populli.
"Kėtu ėshtė nė pyetje vendimi i sovranit, populli i ndau votat ashtu", tha Demaēi nė "Argument Plus" nė RTV21.
Tha se pavarėsisht sė kaluarės Isa Mustafa duhet tė udhėheqė me qeverinė
"Z.Mustafa duhet ta marrė Qeverinė sepse ai ėshtė i kualifikuar. Z. Thaēi ėshtė i kualifikuar pėr diplomaci e pėr politikė e pėr tjera e tjera por pėr ekonomi nuk ėshtė i kualifikuar. Kėtu duhet tė jetė njė profesionist i fortė pėr ekonomi, dhe njė profesionistė qė i njehė ekonomistėt e ndershėm dhe qė mund t'i mbledh rreth vetės", theksoi ai.
"Mendoj se z. Mustafa pavarėsisht si e ka pasur tė kaluarėn e tjera e tjera, ai ėshtė njeri i menēur, e di qė ajo kohė qė ka kaluar, ka kaluar, dhe se duhet t'i shėrbehet kombit, duhet t'i shėrbehet popullit, dhe besoj se ka me gjetė me tė gjitha kapacitetet e veta qė ka”, theksoi Demaēi.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Adem Demaqi,bane Isa Mustafa mu ba Kryeminister se a i meqem
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: