AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rexhep Selimi fejon vazen e Rifat Jasharit per vellaun e vet

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rexhep Selimi fejon vazen e Rifat Jasharit per vellaun e vet   Mer 10 Déc - 15:00

PSE ADEM JASHARI KUNDĖRSHTONTE KYĒJEN E SABIT GECIT NĖ UĒK?

Shkova te Sylejman Selimi nė Aēarevė, ku mora vesh se ēka po veprohej. Gjėrat kishin ndryshuar nga njė vit mė parė. Njėsitet Guerile ishin rritur nė fshatin tonė. Nė luftė ishte inkuadruar edhe Sabit Geci, me njė tė kaluar shumė tė dyshimtė. Sabiti kishte qėndruar nė burg pėr shkak se i kishte shkelur me automjet tre persona pėr vdekje (gruan me dy vajza tė Selim Sylkės nga Obria), tė cilit ditėn tragjike iu kishte plaēkitur edhe shtėpia. Sabiti ka qenė i shoqėruar me njė prostitutė nga Bulgaria, e cila punonte nė kafeterinė e tij “Drita” nė Skėnderaj. Komandanti e kishte kundėrshtuar rreptėsisht kyējen e Sabitit nė UĒK, pasi ky i fundit rrinte shumė shpesh me Ilia Trajkoviēin, komandant i policisė serbe.
Ademi i kishte thėnė Sabitit se sė pari duhet tė kyēesh nė aksione e pastaj nė UĒK. Sabiti e kishte bėrė shok Rexhep Selimin, njeriun e LPK-sė, i cili ishte i lidhur drejtpėrsėdrejti me Hashim Thaēin dhe Xhavit Halitin nė Zvicėr. Rexhep Selimi kishte insistuar qė shokėt e Komandantit Legjendar t’i pėrēante nė tė gjitha fshatrat e Drenicės, qė nga Prekazi, Llausha, Aēareva e Vojniku. Ai ishte pėrpjekur t’ia ndante Ademit, Nuradin Lushtakun dhe Lagjen e Lushtakėve; kishte arritur ta marrė Musa Jasharin dhe t’a dėrgon nė Obri, kurse Fadil, Ilaz dhe Zenun Kodra e kishin refuzuar ofertėn e Rexhep Selimit, tė cilit i ndihmonin Sabit Geci, Abedin Rexha dhe «Maxhupi» i Shtabit tė Jabllanicės.
Rexhep Selimi kishte arritur tė krijonte kanalin pėr tė futur armė nga Deēani deri nė Jabllanicė, e nga Jabllanica deri nė Drenicė. Ai, pėrmes Hashim Thaēit kontrollonte paratė e mbledhura tė LPK-sė dhe me kėto para manipulonte me njerėz. Nė kėtė mėnyrė mundohej tė manipulonte edhe me shokėt e ngushtė tė Ademit.
Edhe pse, kur kishte shkuar pėr herė tė parė nė fshatin Prekaz Mixhės Shaban (Jashari) i kishte thėnė: – Ti i ke tre djem e unė do tė bėhėm djali i katėrt i yti, deri nė vdekje. Mirėpo ky premtim, kjo Besė, tė cilėn e kishte dhėnė Rexhepi kishte zgjatur vetėm disa muaj deri sa e kishte njohur mirė Prekazin, Llaushėn dhe fshatrat tjera, pastaj ua kishte kthyer shpinėn Mixhės Shaban dhe Legjendės duke i shpėrndarė armėt nė rrethe tjera e jo nė Prekaz e Llaushė, dy fshatra kėto, qė nė atė kohė ishin nga mė tė rrezikuarat nė tėrė Kosovėn.
Rexhepi ishte strehuar disa muaj nė shtėpinė e Mixhės Shaban.

Ky i fundit pėr tė forcuar miqėsinė dhe lidhjen e tyre, kishte dhėnė vajzen e Rifat Jasharit pėr vėllaun e Rexhepit, Asllanin, i cili ishte student nė Mitrovicė. Edhe pėrkundėr miqėsisė familjare, Rexhepi kishte vazhduar me direktiva nga LPK-ja, qė Adem Jasharit t’i mbeteshin sa mė pak shokė dhe e gjithė komanda e UĒK-sė tė mbetej nė duart e tij, sikurse kishte mbetur financimi.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexhep Selimi fejon vazen e Rifat Jasharit per vellaun e vet   Mer 10 Déc - 15:05

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rexhep Selimi fejon vazen e Rifat Jasharit per vellaun e vet
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: