AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush qendron mbrapa vrasjes se Ahmet Krasniqit ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush qendron mbrapa vrasjes se Ahmet Krasniqit ?   Jeu 11 Déc - 8:04

Ushujzat e SHISH-it tė Ardian Klosin, Sabit Brokajt, Kudusi Lames, qė njerėn dorė mbanin nė Serbi e

tjetrėn nė thasėt e fondit „Vendlindja thėrret”

Botapress: A mendoni se dikujt i konvenoi kjo vrasje? Kush mendoni se ka gisht nė kėtė vrasje? Kush mund tė ketė dhėnė urdhėr dhe kush ka qenė ai dorėzi qė vrau Kolonelin nė Tiranė, nė mbrėmjen e 21 shtatorit tė vitit 1998?

S.Zogaj: Po, Koloneli ka qenė pengesė pėr tė gjithė ata qė ia kanė ditur zotėsinė, qėllimet dhe gatishmėrinė per liri, prandaj jo rastėsisht, pikėrisht, nė ēastin kur merr vendim pėr hyrje nė arenėn luftarake tė Kosovės, shkrepen plumbat, qė e kanė vetėm njė shpjegim: ishin plumba tradhėtie, qė bėheshin nga dora shqiptare me porosi tė armiqve tė Kosovės. Serbia aso kohe kishte angazhuar rreth 700 spiuj nė Shqipėri, qė kishin detyrė tė gjenin sa mė shumė argatė shqiptarė. Dhe doli e suksesshme edhe nė Tiranė. Tė kėtillėt ishin tė dukshėm, sepse hapur propagonin kundėr Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Kosovės. Ishin produktet ilegalitetit, matrapazėt e rrugėve, vrasėsit me pagesė, dhe ushujzat e SHISH-it tė Ardian Klosin, Sabit Brokajt, Kudusi Lames, dhe dilenxhinjve tė tjerė rretherrotull tyre, qė njerėn dorė mbanin nė Serbi e tjetrėn nė thasėt e fondit „Vendlindja thėrret”. Nuk ka asnjė dilemė se kėtu ishin krijuar planet dhe ishin caktuar vrasėsit.

Bota press:Pse nuk po zbulohet vrasja e Ahmet Krasniqit, A ka faj shteti shqiptar?

S.Zogaj: Ėshtė absurde tė kėrkohet zbardhja e vrasjės sė ministrit Krasniqit, nėse kihen parasysh fitimet qė rrjetat kriminale patėn nga aksionbet e tyre. Pra, vrasėsit janė ende shumė tė fortė dhe diktojnė ligjin, si nė Kosovė ashtu edhe nė Shqipėri. Shteti shqiptar dhe kosovar jo vetėm qė kanė faj, por janė thellėsisht tė inkriminuar ne vrasjen e kolonel Ahmet Krasniqit, sepse i kane yshtur kriminelėt, kane mbėshtetur aktin e vrasjes dhe i kane fshehur vrasėsit. Tirana zyrtare, jo njeherė,ka deklaruar se, i di vrasėsit, mirėpo, disa prej tyre nuk janė zėnė prandaj, (kinse) derisa tė zihen tė gjithė, nuk mund tė zbardhej rasti. Klosi e ka thėnė kėtė dhe nuk ka dyshim se, din gjithacka rrėth vrasjes sė ministrit Krasniqi. Mirėpo, nuk ka si e thotė, nėse ai vet ėshtė kapobandoja?!


Sa i pėrket vrasjes sė Ahmet Krasniqit, peshė tė madhe faji ka LDK-ja nė Kosoės dhe PD-ja, nė Shqipėri, tė cilat pėr interesat e tyre tė ngushta klanore brendapartiake, kanė lėnė anash, bijtė e tyre mė tė mirė, korifejt e demokreacisė dhe tė atdhetarisė, sic janė: kolonel Ahmet Krasniqi e Azem Hajdari, Xhemaj Mustafa, Enver Maloku

Xhavit Haliti argati i Fatos Nanos qė i bėri komplote Ahmet Krasniqit dhe FARK-ut

http://botapress.info/skender-zogaj-vrasesit-e-ahmet-krasniqit-jane-ende-e-diktojne-ligjin-si-ne-kosove-ashtu-edhe-ne-shqiperi/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush qendron mbrapa vrasjes se Ahmet Krasniqit ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: