AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nexhmije Pagarusha ne hotel Bozhur ne Prishtinė,kan vallzuar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nexhmije Pagarusha ne hotel Bozhur ne Prishtinė,kan vallzuar   Lun 15 Déc - 14:56


Kujtim Kurti, triste

13 décembre, 19:14 ·
.
Nexhmije Pagarusha,Rexhep Qosja dhe shumė te tjerė.......me 16 tetor 1962 ne hotel Bozhur ne Prishtinė,kan vallzuar oregji sexuale me fashistin serb Aleksander RANKOVIĒ i cili ka masakruar 5.000.000 Shqiptarė.....

Historia vonon,por ajo kurrė nuk harron.
Je n’aime plus · · Partager

Vous, Malsorja Ilire et 39 autres personnes aimez ēa..
Voir les commentaires précédents..

Kujtim Kurti Agim Hasani dhe Sazan Papraniku...

Ne vitin 1983 kengetaret serb Goran Bregovic dhe Zhelko Bebek,te cilet jane edhe idolet e Rexhep Qosjes,Albin Kurtit dhe Edi Rames...

Komponojne kengen KOSOVSKI BOZHUR ne gjuhen shqipe,per ta ja rikujtuar Kosoves metodat qetnike te Aleksander Rankoviēit kunder Shqiptarve...

Kuptohet,se kjo keng kishte qellim nxitjen e nacionalizmit kroat dhe slloven,kunder shovenizmit serb mbas vdekjes se Titos.

13 décembre, 21:28 · J’aime · 2
..

Agim Hasani Po mire Kujtim, Komunistat Shqipetare i gjetum sipas kenges, Kosovski Bozhur !!

Po ku na mbeten Fakulltetet e Kombinatet se 😀😀

13 décembre, 21:47 · J’aime · 2

Kujtim Kurti Agim Hasani,ato kombinate nga miliardat e Trepēes,ishin si shperblim i vogel per knaqesin qe ja ka ofruar Nexhmije Pagarusha qetnikut serb Aleksander Rankoviē ne bozhurski hotel....

Kenga eshte politike,kuptohet per ata qe kan veshė....

13 décembre, 21:54 · J’aime · 2
..
Agim Hasani Jeni i papare Kujtim,

Te Lumte 😀

13 décembre, 21:57 · J’aime · 1
..
Muharrem Kosumi Nexhmije Pagarusha ishte bija e Vesel Pagarushės,njė atdhetar i devotshėm.Nexhmija ishte kėngėtare e suksesshme,andaj fare nuk co peshė nėse ka kėnduar n'at hotel"Kosovski Bozhur".Ajo ka kėnduar pėr masėn e jo pėr Rankoviqin!

13 décembre, 22:18 · J’aime
..
Kujtim Kurti Muharrem Kosumi lexoje mire postimin,nuk ka kenduar por bashke me Rexhep Qosjen kan ber oregji sexuale me qetnikun Aleksander Rankoviē..

Kjo po shifet shume qarte,se juve po ju djeg e verteta e hidhur.

13 décembre, 22:20 · Je n’aime plus · 1
..
Muharrem Kosumi PO ta ndiqnim aq holl.edhe unė dhe cdokush ėshtė fajtor qė jetuam n'at kohė,qė mėsuam n'at kohė,qė kėduam n'at kohė,qė qeshė n'at kohė,qė u martuam n'at kohė,etj.!!!

13 décembre, 22:29 · J’aime · 2
..
Kujtim Kurti Muharrem Kosumi,kjo eshte historia jone e hidhur,pa marre parasysh,a ju pelqen disave,apo jo....

Historia shkruhet me fakte dhe jo me genjeshtra.

13 décembre, 22:31 · Je n’aime plus · 1
..
Muharrem Kosumi Historikisht ti gabove!

13 décembre, 22:32 · J’aime · 1
..
Kujtim Kurti Muharrem Kosumi,faktet i ke para syve,nuk po te detyron askush qe te bindesh,eshte e drejta jote te mendosh ndryshe,pa logjik.

Debati me ty mbaroj i nderuar...

13 décembre, 22:34 · J’aime · 1
..
Gjyle Gjata Ju lumt Kujtim Kurti,ēdo fjale e juaja ka randesi te medhe dhe historike

13 décembre, 22:36 · J’aime · 1
..
Sami Elezi Kujtim Kurti, e vertete eshte se ne te kaluaren munde te gjejme shume gjera te shemtuara te cilat kane mundur te ndodhin si rezultat i rrethanave dhe kontekstit politik e kohor ne te cilin ato kane ndodhur,por jo domosdoshmerisht dhe logjikisht te tillat munde te kualifikohen si tradheti kombetare apo diqka e ngjajshme...Keto qe ju po i pohoni ne kete status mbase edhe munde te kene qene te verteta( me apo pa dashje) nuk e di, perfolje te tilla per Nexhmijen qe moti edhe i kam degjuar por nuk me ka pelqyer kurre ti besoj,por perkunder kesaj nji gje u muar vesh ne nji forme apo ne nji tjeter ky ka qene imponim i perbindeshit A.Rankoviq..E veshtire ta justifikosh por e veshtire edhe ta gjykosh kete raport eventual te Nexhmijes mbase te shantazhuar a? Per R. Qosjen nuk e di andaj sdua te spekuloj asgje . Por te abstrahojme per nji qast keto gjera e te vleresojme vazhdimesin e jetes dhe vepres se tij prej intelektuali,euruditi dhe veprimtari te qeshtjes sone neper krijimtarin e tij letrare e shkencore ne akademin e shkencave dhe institutin albanologjik te Kosoves. Kemi nji varg kontributesh qe ne nji koment te shkurter nuk munde te pershkruhen andaj eshte dubioze te flasesh per vepren dhe jeten e tije krejtesisht te shkeputur nga rrethanat dhe konteksti kohor i asaj kohe ne raport me ate qe quhet periudha e erret komuniste e periudhes se kryekriminelit mezi te frenuar edhe nga TITO Aleksander Rankoviq...Te jemi realist...

13 décembre, 22:52 · Modifié · J’aime
..
Sami Elezi Eu Haxhi Kuqi po qma prishe naten sonte!..

13 décembre, 23:16 · J’aime
..
Muharrem Kosumi Sa po kuptoj ty t'paska thanė plaka se paska fjetė vetė ajo me Rankoviqin a?

13 décembre, 23:17 · J’aime
..
Muharrem Kosumi Dalu,cka tregove e lexova.Por tash privat tė pyes,a t'ka than ajo se ka fjetė me R?

13 décembre, 23:19 · J’aime
..
Muharrem Kosumi Mos bre Haxhi se dėgjom:Nuk ka askund n'Botė femėr qė prano se ka fjetė me kte,apo me ate.....

13 décembre, 23:20 · J’aime
..
Muharrem Kosumi Nuk pomthem se nuk paska fjetė,ama nuk i tregon askujt hic,absolut!

13 décembre, 23:21 · J’aime
..
Muharrem Kosumi Ok!Lere!

13 décembre, 23:21 · J’aime
..
Sami Elezi Nuk perjashtohet motivi i tregimit Muharrem Kosumi. Edhepse eshte gati ne kufijt e te pamundures dhe qmendurise nje gje e tille te rrefehet apo te besohet..Por gjera te tilla duke patur parasysh pushtetin e ketij perbindeshi serb kane mundur te imponohen te njerezit e ligj dhe te kapitulluar shpirterisht e moralisht te cilet kane zgjedhur te jetojne edhe te poshteruar deri ne skajin me te larget vetem per te mbetur gjalle..! Mjerisht kjo edhe ka mundur te vije ne shprehje perkunder se eshte diqka e pakaperdishme dhe tmerresisht e papranueshme.

13 décembre, 23:31 · J’aime · 1
..
Esat Xhemshiti edhe djali I mugoshes ka qenė per nje kohė te gjatė nifar shefi I madh ne RTK.

13 décembre, 23:38 · J’aime · 3
..
Malsorja Ilire NEXHMIJA KA PREJARDHJEN NGA DRENICA

13 décembre, 23:41 · Je n’aime plus · 1
..
Sami Elezi O le ti merr lumi keto gjera me mire! Mire eshte te dihet se kend ka lene trashegimtar shkau ne Kosove megjithese nje gje e tille eshte veshtire te trajtohet madje edhe e kunderligjshme nga aspekti ligjor nese kete nuk e pohon direkt ajo qe e ka lindur pjellen e vet...E nuk e besoj se perjashto at rast te mesiperm del ndonji tjeter evntuale qe rrefen per diq te tille?!

13 décembre, 23:41 · J’aime
..
Mexhit Hyseni RTK me 4 programe n gjuhen serbe qka esht kjo

Hier, ą 00:11 · J’aime · 2
..
Esat Xhemshiti Shpesh I analizoj do figura, ,,publike" (politikanė,analista,gazetar,profesora, e llojlloj intelektualė,shihen ne pamje fizike se nuk I takojnė racės sonė,pastaj sjellja dhe veprimet e tyre e deshmojnė se ēeterfikatat e lindjes I kanė fallso.

Hier, ą 00:20 · J’aime · 4
..
Syle Mujaj *** PROPAGANDA SERBE ISHTE MBETET ME RREZIKSHĖM SI ASKUND SI NE BALLKAN,
EDHE SOT NE KOSOVĖN 16 VITE MBAS ēlirimi nga hordhitė serbe por vėshtirė te ēlirohemi nga pro serbet me emra shqiptar
me UDB-ashet apo sahanlėpirėsit shqiptar qe nuk logjikojnė, por fyejnė....
E nuk e tregojnė te vėrtetėn qe Nexhmije Pagarusha /vajza e Vesel Pagarushes atdhetarit te dashur shqitur ne shoqėri me Selman Krasniqin e Viktor Gashin ishin ne sy te UDB-ės serbe dje edhe sot qe shumė mire po vėrehen edhe ne kėto komente se kush po jep sqarime e ne interes te kujt edhe duke shpifur me pa fytyresinė e tyre apo te prindėrve te tyre kundėr njė krimin qe /ka ndodhė ne Kosovėn tonė nga dhuna pushtetarė e kriminelesh qe duhet e dėnohen nėse ka ligj e zot !
Nuk falet dhunimi i tmerrshmen i femrės shqiptarė nga pushtetarėt serb e sahanlėpirėsit e tyre kryetare e komunash te LKJ- se te asaj kohe para 55 vitesh diku, mendojeni se si flasin te bijtė e pushtetarėsh sot ????
SOT FLASIN SI NJĖ FILM TRILER qe nuk ekziston askund pos ne kokat e sėmura apo kokat pro serbe e them me pėrgjegjėsi morale e njerėzore, edhe gruaja e foto Fashit atdhetaresh me te dalluar te Kosovės Ju merren Vajza e atdhetarit Vesel Pagarusha e e gruaja e Foti Gashit
Nga UDB-ashėt shqiptar e partiaket komunistė te popullit tonė e ju dėrgohen me dhunė ne kampin e Deēanit pėr kriminelin Aleksandėr Rankoviq-in,
Kjo vepre kriminale nuk falet pėr njerėzit atdhetar e qytetar te Popullit tim,
E lojėrat propagandistike te UDB-ashesh si Maliqiqesh, Haskajsh, Kuq-esh.....
e kryesitė e prindėrve te kėtyre te rinjsh qe manipulojnė me publikun duhet pėrgjegjėsi jo vetėm morale....ata ish kryetar te LKJ e bene kėtė krim qe duhet te fėmijėt nga mbarė populli ynė,
Kėtu qėndron e gjendet e vėrteta e jo nga propagandat pro serbe...
Shih edhe nga njerėzit e ri qe nuk dinė asgjė pos tregimesh te prindėrve te tyre kriminel,
qe dihet se si i tregojnė gjerat e tilla e ne interesin jo shqiptar por aty ku ishin e ku u ushqenin me rroga te majme pra pro serbe kuptohet logjikisht......
nga baballarėt e tyre pushtetar si babai apo axha i Haredin Kuqit apo Shkėlzen Maliqita apo Veton Surroit apo ..........
TE DIHET E VERTETA PSE JO ketė rast e dinė afro 80% e popullit te Kosovės si trishtim e dhunim ne femrėn shqiptare,!
Pra ti vejmė gishti kokės e te flasim ke fakte ato janė mė kryeneēe se sa vetė Ne, me te dėgjuarat, apo te manipuluarat, ne interes te te shpėtoj krimineli prind i kohės se Rankoviqit....
kėshtu mendon krimineli i ri i rrajės se kriminal e te futur ne gjenin e keq jo shqiptar.....
nuk mund te shpėton prindin e korruptuar etj etj.
JU LUTEM A dėgjoni edhe anėt tjera te vete familjesh te persekutuar qe nju ndodhi ky krim dhunimi nga shqiptaret e poshtėr pushtetar.....
Ne nuk do ti falim kurrė se nuk duhet falė krimi, sa do i vjetėr te ėshtė
Edhe tash e para 55 vitesh kėrkojmė drejtėsi pėr veprėn penale, pėr shpifjet e pa logjikshme plotė mllef kundėr familjesh te ndereshe shqiptarė qe pėrgojohen deri ne fryrje edhe morale,,, ?????
pos me intriga shih edhe hotele Beogradit,,, si me rastin e spekulimesh me grupin tonė te studentesh te vitit 1981 kur thoshin... dhe e binden popullin tonė pro serbet UDB- ash apo llaskucet e UDB- ės.
Se Ali Lajqi, po u rrezitka ne Budva te Malit te Zi ????
E i cili ne sistemin “grupah pojaqanih nadzor” /IZOLIM TOTAL/, i kaloj i mbyllur 8 vite apo si shumica30 000 mije fetash te rijnė shqiptar te dėnuar nga klika e po kati zagari tash kryeministėr i Serbisė pėr Kosovėn zagarit Isa Mustafai UDB- ash, qe themi a thua sa here ky i ēmendur do te dėnoj ne popullin e tij shqiptar pėr hir te kumbarisė apo qe paska qenė ushtar me baba e njė krimineli serb ????
NDERIME E NE Shumė persekutime AFRO 10 vite e ne qėndrim me dhjeta vite se bashku me miku tim apo djalin e Selman Krasniqit te dėnuar me babin e Nexhmije Pagarushes pėr librin e kauzėn shqiptare....
Te gjitha te verifikuar se ku qėndron e vėrteta e kėtij krimi me mizor qe u zhvillua ne Kosovėn tone e u kidnapuan hapur dy femrat me te mira shqiptare nga bashkėpunėtoret e Serbisė fashiste apo komuniste si te doni e quani.....
E vetėti te ne ėshtė krejtėsisht tjetėr tundėr te gjitha komentesh qe shumė ishin edhe fyese poshtėruese ndaj familjes se dashur atdhetarė ...
Kam dėshmi shumė raste por me te ēartin e me konkret ėshtė shokun im Gani KRASNIQI qe ishte babai i tij i dėnuar ne biban e Nexhmijes.
Atdhetarin apo atdhetaret e dashur: Vesel Pagarusha, Selman Krasniqi e Viktot Gashi,....
Me sinqeritet e vėrtetėsi te bindur nga ana jonė i persekutuar politik Sylė Mujaj ne burgun e Nishit 1981-1990

Hier, ą 03:21 · Modifié · J’aime
..

Rifat Mulaj edhe ti kujtim i kqyrshe aaa? sa marre... me pas kane isa mustafa, tane i kish vra... hahahahah

Hier, ą 11:30 · J’aime
Kujtim Kurti Rifat Mulaj shko te lutem ne status te Isa Mustafes dhe atje komento.....

Kjo teme eshte vetem per Nexhmije Pagarushen dhe Rexhep Qosjen qe me intrigat e tyre po e mashtrojne popullin e Kosoves mbi 50 vite....Voir plus

Hier, ą 11:37 · J’aime · 1
..
Faruk Luki Kelmendi gjeneratat e vjetra e di e mire se kujt dhe ku i ka "kendu e vallezu cullak" bilbili i Kosoves ,"krenarija e kombit".

Hier, ą 14:46 · Modifié · Je n’aime plus · 2
..
Kujtim Kurti Faruk Luki Kelmendi....

Nexhmije Pagarusha,ka vallzuar disa here me kryeqetnikun serb Aleksander Rankovic si ne brezovic,po ashtu edhe ne hotelet e Beogradit dhe Prishtines...

Pra,nuk ka qene imponim,por deshire e saj,qe te popullarizohet ne skenen muzikore jugosllave,pasi qe Rankoviē ishte zv.president i Josip Broz Titos,si dhe themeluesi i OZN-se dhe UDB-se famkeqe...

Pra keto jane fakte,qe po debatojme ketu,dhe opinioni Shqiptare,duhet ti mesoje...

Hier, ą 11:52 · Je n’aime plus · 3

Faruk Luki Kelmendi por askush s kishte kurajo(guxim) ta thote kete pub likisht,perveq Kujtim Kurti qe i thot gjerat troq shkurt dhe te vertetat.te pergezoj per kete

Hier, ą 11:52 · J’aime · 1
..
Ramiz Behluli O Kujtim Kurti a po quditesh a? Race ne veti jane komunistet e duan njeri tjetrin ,sikurse qe i kan q....... perpara udheheqesit shqipfoles gjate L,se dyte boterore tash po i q....... edhe keto mbeturina komuniste qe udheheqin Kosoven edhe pse jane meshkuj.( kurva meshkuj).SH te fala i nderuar.

Hier, ą 12:25 · J’aime · 2
..
Ardjan Causholli Ne nje reth te veriut ishte caktu sekretar i pare nje jugor i rritur ne shtepine e femijes.Ishte qefli dhe shkonte gati haptas me nje femer.Kalojne vitet dhe sekretarin e shpallin armik dhe e denojne ne burg.Gjate procestit te gjykimit e therrasin dhe kete femren dhe e akuzojne se ja kishte bere qefin armikut...etj.Ajo i jep pergjigje :Thoni shyqyr qe ai kishte qef femrat se po te kishte qef burrat kete akuze do tja u beja une Juve shoku gjyqtar.Pra ay sistem i tille ishte.Cka ka kaluar nuk c'behet me.Kjo eshte edhe nje nga arsyet e shumta qe ate regjim e hoqem qafe.Ajo cka duhet bere tashti duhet me i bo analizen e ADN te gjithe politikaneve,analisteve dhe personave publik per te kuptuar cfare jane shqiptar apo ....

Hier, ą 13:51 · J’aime · 1

Kujtim Kurti Apo serb.....Ardjan Causholli

Hier, ą 14:13 · J’aime · 1
..
Ardjan Causholli Kopilhane i themi ne ketej e ai behet cdo gje,vetem me i dashte vellezerit e gjakut nuk ben.Jane shume te kerkum se fundmi edhe nga Sorosi.

Hier, ą 14:18 · J’aime · 1
..
Kastriot Ahmeti ej se di pse mirreni me te kauaren ,kosova eshte e vogel
dhe te gjithe njifemi ne mes vete

Hier, ą 14:19 · J’aime

Faruk Luki Kelmendi bon vaki dalin edhe Rumun(Ēaushesku),apo Rus...etj

Hier, ą 14:19 · J’aime · 1
..
Kujtim Kurti Te gjitha librezat civile jane ne Serbi,kushtu qe nuk dihet saktesisht a jane 95% shqiptare ne Kosove,apo jane 95% serb...

Pra,deri sa librezat e gjendjes civile jane ne arkivat e serbis,athere secili duhet te dyshoje per te kaluaren e tij,per fat te keq!

Hier, ą 14:24 · J’aime · 1
..
Ardjan Causholli Mqs buxheti i qeverise eshte ne procest hartimi votuesit e qeveritarve duhet ti kerkojne atyre te krijojne edhe nje fond per ti bere analizen e ADN-se.Vetem kjo i ve kapak kesaj ceshtje e cila do te jete problematike edhe per brezat e ardhshem.

Hier, ą 14:31 · J’aime · 1
..
Faruk Luki Kelmendi problemi qendron se ndodhe qe keta persona shteti yne i shpalle si njerez me merita te veēanta per kombin ne fusha dhe veprimtari te ndryshme.e ne te kaluaren kan ba "zi e terr"

Hier, ą 14:41 · Modifié · J’aime · 1
..
Kujtim Kurti Faruk Luki Kelmendi....jo shtetit,por liderve te caktuar politik,qe permes ketyre figurave kamuflazh,marrin mijra vota...

Dosjet i kemi te gjitha,por deri sa mediat dhe gjykatat kontrollohen nga politika,athere nuk ka efekt publikimi i tyre....

Hier, ą 14:46 · J’aime · 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nexhmije Pagarusha ne hotel Bozhur ne Prishtinė,kan vallzuar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: