AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Muj Rugova me dy ftyra si zagar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Muj Rugova me dy ftyra si zagar   Mer 17 Déc - 16:04

Dr.Mujė Rugova braktisi Zyrėn Qeveritare dhe pėr interesa materiale e personale iu bashkua LPK-sė, pėrkatėsisht, "lėpiu atė qė kishte pėshtyrė", duke sharė Fondin Shtetėror dhe duke lavdėruar Fondin shumė tė pėrfolur pėr menaxhim dhe shpėrdorim kriminal, krejt privat "Vendlindja thėrret". Ai, tashmė udhėtonte me veturė luksoze dhe nė shoqėrim tė zhurmshėm e spektakular nga veprimtarė me peshė tė LPK-sė. Gjuha gjarpėr, fjalori kritik ndaj LDK-sė, Presidentit Rugova, Qeverisė nė Mėrgim, ishin refreni i tij i preferuar.

Emri i Mujė Rugovės u pa nė disa struktura interne sigurie, pra, nė SHIK. Dhe, emėrimi i tij i mėvonshėm rektor i Universitetit u bė nga krerėt e PDK-sė dhe vet dr. Muja ishte shef i SHIK-ut nė Universitetin e Prishtinės. Ai punėsoi, me punė e papunė fare, shumė dhjetra kuadro SHIK-as, duke e shikizuar Universitetin me "pedagogė" e studentė. Marrėveshjet me ish-struktura e UĒK-sė zėnė fill me Mujėn rektor. Kryehuliganėt e veteranėve tė sotėm protestues, kanė mbėshtettjen e pakursyer nga kuadrot SHIK-as tė rektorit Mujė Rugova. Pėr rrėnimin e cilėsisė nė Universitet, ai ka garuar suksesshėm Millosheviēin.


http://www.akllapi.net/t27552-idriz-zeqirajtri-pyetje-per-kryehuliganet-e-uck-se#39468
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Muj Rugova me dy ftyra si zagar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: