AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 SHIKU i rekurtuar ne france

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: SHIKU i rekurtuar ne france   Dim 21 Déc - 14:24

Jasht toksoret e ardhur nga planeti Kvintum,68 vjet drite largesi nga ne.Qe posedojne nje teknologji shume superiore,dhe na dhuruan teknike qe njeriu nuk posedonte nga dora e vete.
Per te ardhe gjere tek ne ne toke u nevoiten 45 vjet .Jetojn dilu gjere  ne 250 vite dhe ma shume.Jane ka bashkpunojne me shtete ma te persosura.

Jashte toksori

Ne nuk kemi ngjyre jeshile,ta dini se jemi raca ma e bukur qe egzistone ne kozmos.Dhe ma e persosur.


Pranverėn e vitit 1999, sipas hetuesve qė kanė pėrcjellė aktivitetet e SHIK-ut, njė grup prej 20 rekrutėve tė SHIK-ut janė marrė me njė anije nga porti i Durrėsit dhe janė transferuar nė njė anije luftarake franceze. Ata kishin qenė tė veshur nė fanella tė kaltra tė errėta nė mėnyrė qė tė pėrziheshin me ushtarėt francezė. Me tė shkuar nė Francė, ata kanė pranuar trajnime pėr armė specialiste si pjesė e asaj qė mendohej tė ishte njė kurs pėr mbrojtje tė afėrt. Por sipas hetuesve, disa prej rekrutėve tė trajnuar nga Franca mė vonė janė bėrė pjesėtarė tė grupit tė vrasėsve.

Lidhja e Francės me SHIK-un ėshtė forcuar kur forcat franceze morėn nėn kontroll pjesėn veriore tė Kosovės pas intervenimit tė NATO-s mė 1999, ku pėrfshihej rajoni i Drenicės prej nga vjen edhe familja e Thaēit dhe rrethi i tij i ngushtė. Njė ish-shef i operacioneve tė DGSE-sė, Xavier Bout de Marnhac, pati udhėhequr EULEX-in nga 2010 deri mė 2012.

Njė hetues nga Kosova, gjithnjė sipas “The Guardian”, vlerėson se skuadra e vrasjeve ėshtė pėrgjegjėse pėr sė paku 30 vrasje dhe se lidhja me francezėt ka ndihmuar qė EULEX-i tė ngurrojė t’i nis hetimet ndaj politikanėve mė tė mėdhenj tė Kosovės.

“Kėta vrasės nuk janė tė rėndėsishėm, por janė tė lidhur me njerėz tė mbrojtur”, thotė hetuesi. “Njerėz nga vende tė ndryshme kanė njė lidhje emocionale pas luftės”.
.............semi > osmani,Studim Strategjik!  • a month ago  

KTO SHENIME JAN TE SAKTA 100%,,
SHERBIMI FRANCEZ DHE AI SERB JAN SI KOKA DHE SHPIRTI..
ATA KAN VRA SHQIPTAR TE ZGJEDHUR,,SHQIPTAR PATRIOTA,,KADRI VESELI ENDE E MBAN LISTEN E CILAL IKA MBET NE GJYSM..
 1 △  ▽  

Fazi > dreni-skandinavi  • a month ago  

Kur u kall per her te par fshati Zhilivod,nga forcat Serbe,fshati ka qen nen komanden e Naim Miftari, ka ikur pa e shkrep asni plumb kunder forcave Serbe,- e tash na shet fore deshta meja msy Veriut te Mitrovices, por s'me lanė,- te lutem Forcat Serbe janė terhjek pasi janė stacionuar forcat e KFOR-it,-pasi u nenshkru marrveshja per arm pushim dhe hyri KFOR-i, deshti meja msy N-Miftari Mitrovices,- Veriu i Mitrovices ka qen 10 her mai pregaditur per luft sesa (Knini,-i Kroacis,-po leni foret. per 15 muj luft tregomni sukseset e Naim Miftarit, kunder Forcave Serbe, nese ka neja.KLM.
.
Semi;NAIM MIFTARI KA PAS FAT,,SE ATE HERET A VON KADRI SHPIHUNI EKA PAS NJET ME VRA QYSH EKA VRA FERKIN
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
SHIKU i rekurtuar ne france
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: