AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Skender Zogaj Haxhi i nderuar, mesiguri qe dikush sakte i di

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Skender Zogaj Haxhi i nderuar, mesiguri qe dikush sakte i di   Dim 21 Déc - 19:04


Aziz Zhilivoda
4 octobre ·
Nė emėr tė familjes sė Aziz Zhilivodės ,ēdo besimtari mysliman I urojmė festen e bajramit

Haxhi Kuēi Skender Zogaj ,njerezit i dijne vrastaret e ketyre dy atdhetareve,por per qudi heshtin duke mos i tregue emrat e kriminelave.Mekati ndryshe nuk emertohet.

4 octobre, 16:46 · J’aime · 1

Xhafer Shabani Flm.Urime edhe nga une dhe Familja ime tere Familjes Zhilivoda Kurban Bajrami.E kalofshi sa me mire

Skender Zogaj Haxhi i nderuar, mesiguri qe dikush sakte i din vrasesit, mirepo po heshtin, sepse, vetedija, ndergjegja dhe guximi jane zvoglu deri ne masen se, shoqeria shqiptare po fundoset ne pus te zi dhe shqiptaret po shikojne seri me sy. Kjo prandaj eshte fatkeqesia shqiptare qe u jep force armiqve tane me na m bajt nen "ZAP" edhe tash kur Kosova konsiderohet shtet i pavarur. Ata qe e dijne dhe nuk flasin qofshin te mallekuar.


Idriz Zhilivoda njashtu edhe juve

Komandant Teli https://www.facebook.com/photo.php?fbid=453582571407390&set=a.155175101248140.31631.100002669537028&type=3&theater

George Tenet Zėvendės drejtor i CIA-s ne 1995-1997. Drejtor i CIA-s ne 1997-2004. Antar i urdherit Jezuit; Antar i urdherit knight of Malta Ky pikerisht eshte koka kryesore qe komandon organizaten antishqiptare re ashtequajtur "Vorioepiri" dhe asnje media ne Shqiperi sot nuk e thone se cili eshte ky.. Ky ishte ai qe ne 97 ne detyren e zv drejtorit te Cia-s dogji Shqiperine.. Nga ky Fatos Kolosi merrte urdhera tere kohen sa ishte zv drejtor dhe drejtor i Cia-s. Ishin disa urdhera qe Fatos Klosi jua percillte dhe disa komandanteve ne Kosove dhe Maqedoni.


Komandant Teli avec Hamdi Ndrecaj et 31 autres personnes

George Tenet
Zėvendės drejtor i CIA-s ne 1995-1997.
Drejtor i CIA-s ne 1997-2004.

Antar i urdherit Jezuit;...

Afficher la suite
28 min · J’aime
..
Komandant Teli https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1603977033162484&set=a.1580051445555043.1073741832.100006506088440&type=1&theater&notif_t=photo_reply

Xhavit Haliti e dėrgoi Naim Mujėn si truproje tė Ahmet Krasniqit pak kohė para atentatit nė Tiranė http://botapress.info/?p=121 Cila ėshtė lidhja e Xhavit Halitit me familjen Elshani nga Peja e me Sabit Gecin “ēopėn” Cili ishte bashkėpunimi i Bujar Bukoshit me Xhavit Halitin? Ēka thuhet nė kėtė raport pėr Ekrem Llukėn, Naim Mujėn, Rexhep Selimin, Azem Sylėn, Qazim Osmanin (Feniksat) Nazim Haradinajn etj Bota press 6 shtator 2014 Nė vazhdim tė raportit tė agjentėve tė Shėrbimit Intelegjent tė KFOR-it-NATO-s tė cilėt i bėjnė njė “skanim” nė detaje tė biografisė sė Xhavit Halitit. Nė pikėn 5 ku flitet pėr personat me tė cilėt Xhavit Haliti ka pasur raporte fillimisht pėrmendet familja Elshani si e afėrt me Xhavit Halitin. Sipas kėtij raporti familja Elshani ishte nė lidhje tė afėrta me Ekrem llukėn njė biznesmen i fortė qė dyshohet se ėshtė pjesė e kontrabandės dhe krimit tė organizuar. Agim Elshani, i cili ėshtė drejtor i fabrikės sė birrės (pronė e Ekrem Llukės) ėshtė nė lidhje tė afėrt me Xhavit Halitin. Poashtu edhe 5 vėllezėrit Elshani ishin tė lidhur me Xhavit Halitin. Sipas kėtij raporti Ekrem Lluka ėshtė figurė prominente e krimit. Cilat ishin lidhjet e Xhavit Halitit me Bujar Bukoshin? Nė vazhdim tė kėtij raporti pėrveē se pėrmendet edhe njėherė lidhja e Xhavit Halitit me Fatos Nanon, nė tė njėjtėn kohė flitet edhe pėr lidhjet e Xhavit Halitit me kryeministrin e Kosovės nė ekzil Bujar Bukoshin. Pėrderisa pr lidhjet e Halitit me Fatos Nanon kishin tė bėnin mė shumė pėr tregti me armė , lidhjet e Halitit me Bujar Bukoshin ishin nė fushėn e biznesit financiar. Sipas raportit tė kėtyre agjentėve tė KFOR-it-NATO-s Xhavit Haliti dhe Bujar Bukoshi menjėherė pas lufte kishin tentuar tė hapin njė bankė por ky bashkėpunim kishte qenė i pas pasuksesshėm. Nė njė nga pasuset ku flitet pėr lidhjet e Halitit me Bukoshin shėnohet edhe fakti se Haliti e ndihmoi Bujar Bukoshin qė tė themelojė partinė e tij politike tė pasluftės, Partia e Re e Kosovės (PreK). Haliti shpresonte se me themelimin e PREK-ut do tė pakėsoheshin votat e LDK-sė dhe kusht PDK do tė pėrfitonte. “Bukoshi dhe Haliti e njohin njėri-tjetrin sepse qė tė dy ishin tė pėrfshirė nė aktivitete tė mbledhjes sė fondeve nga Diaspora pėr qėllime tė luftės nė Kosovė. Qė tė dy megjithėse ishin konkurrentė kanė pasur shumė bashkėpunime me njėri-tjetrin. letra Bashkėpunimi i Xhavit Halitit Sabit Gecin “ēopėn” Njė lidhje e Xhavit Halitit qė u ka rėnė nė sy agjentėve tė Shėrbimit Intelegjent tė KFOR-it-NATO-s ėshtė ajo me Sabit Gecin tė njohur me pseudonimin “ēopa”. Sipas kėtij raporti Sabit Geci dhe vėllezėrit e tij sipas tė gjitha gjasave kanė punuar pėr Xhavit Halitin. Geci ėshtė njė prej atyre personave qė ėshtė i involvuar nė krimin e organizuar nė Prishtinė. Grupa e Sabit Gecit ishte e lidhur me Xhavit Halitin dhe Rexhep Selimin si dhe me Policinė Speciale (tė UĒK-sė- nėn ynė) gjatė kohės sė luftės nė Kosovė. Pėr Rexhep Selimin gjithashtu shkruhet se ai ishte komandant i UĒK-sė nė Drenicė dhe ministėr i Punėve tė Brendshme nė Qeverinė e Pėrkohshmė. Rexhep Selimi pėrmendet si njė prej personave qė ėshtė nė “listėn e zezė” tė Qeverisė amerikane. Ndėr emrat qė pėrmenden se kanė pasur lidhje me Xhavit Halitin apo qė kanė qenė bashkėpunėtor tė tij pėrmenden edhe personi me mbiemrin Haskaj i cili paguhej me shumėn prej 10 mijė deri nė 20 mijė euro pėr njė vrasje. Naim Muja poashtu pėrmendet si diler i armėve nė Prishtinė. Sipas kėtij raporti Xhavit Haliti e kishte dėrguar Naim Mujėn qė tė jetė truproje e Ahmet Krasniqit vetėm pak kohė para se tė vritej kolonel Krasniqi nė Tiranė nė vjeshtėn e vitit 1998. Nesėr do tė lexoni: Cilat ishin lidhje e Xhavit Halitit me Kadri Veselin e Azem Sylėn? Ēka thuhet nė kėtė raport pėr Sami Lushtakun, Sylejmn Selimin, Rrsutem Mustafėn Remin? Kush kontrollonte kontrabandėn nė rajone tė ndryshme tė Kosovės? Kush ishin “bossėt” e kontrabandės nė Dukagjin, nė Drenicė e nė Llap?


Rrafshi Dukagjinit avec Saim Tahiraj et 36 autres personnesXhavit Haliti e dėrgoi Naim Mujėn si truproje tė Ahmet Krasniqit pak kohė para atentatit nė Tiranė

http://botapress.info/?p=121

Cila ėshtė lidhja e Xhavit Halit...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Skender Zogaj Haxhi i nderuar, mesiguri qe dikush sakte i di   Dim 21 Déc - 19:04

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Skender Zogaj Haxhi i nderuar, mesiguri qe dikush sakte i di
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: