AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Enver Prelvukaj ,Rrustem Mustafa eshte dezertor

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Enver Prelvukaj ,Rrustem Mustafa eshte dezertor   Mar 23 Déc - 14:54


[size=24

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/posts/1591988711032377?notif_t=like

Enver Prelvukaj ~Eshtė mase e vėrtet qė, Rrustem Mustafa i ashtu quajturi ``Remi``ka qenė dezertorė i luftės,-Ndersa, pėr LDK-ėn edhe nuk ėshtė befasi?!...
>Sepse?!.. u likuidua Heroi Z.P.qė ai...Rr.M.sot tė bėhet shkėrdhatė e vlerave fallco.
>Pajtohėm plotėsisht me Z. Hasan Zenelin, si bashkėluftėtar i Heroit Zahir Pajazitit*Qė:-
-Rrustem Mustafa me nofkėn ``Remi``-ju dha urdhėr ushtarėve tė tijė, qė t`ju bashkangjitėn masėsės sė dėbuar Popullore, qė me dhunė u likuiduan edhe:- Fėmijė,gra,pleq e plaka tė cilėt u larguan nga Trojet e tona-shqipėtare~dhe u dhunuan me mijėra nėna e motra tonat.
> Andaj pasoi qė:-``Kom.``Remi``T` ju thot- ushtarėve tė vet...citoi:-``Merreni me vete nga njė fishek dhe mbyteni vehtėn-sepse Kosova nuk Ē`lirohet``shpėrndajuni,bashkangjitjuni masės dhe ikni?!...
-Kėsaj radhe Kom.``Remi`` iku nė Maqedoni,ndersa ne ushtarėt e tijė,
mbetėm nėn mėshirėn e Zotit dhe thikėn e Arkanit?!...
-Analizoni ju:
-Gėnjeshtarėt,spiujt,shantazhistėt,korruptuesit,rrėncat,profiterėt, kolaboricionalistat,dezertorėt e vrastarėt >qė,pėr ju do tė vie fundi fatalist-Ju do jeni tė dėnuar nga gjaku i derdhur pėr kėtė LIRI tė ē`muar dhe mbarė Shqipėtare,edhe ata shekuj me radhė, sepse ju do tė jeni tė kėrkuar definitivisht me njollat tuaja tė zeza,pa marr para syshė se ku ndodheni e veproni...
-Kjo graniturė fataliste e lartė cituar paraqet tradhėti tė Besės shqipėtare,kjo ėshtė tradhėti e BETIMIT tė shėnjėt...Zoti ju marroftė.
Jeni tė dėnuar nė emėr tė Atdheut-fundin e keni tragjik me gjithė familjet tuaja...
-Pėrhershmėrisht>
-Nuk do t`ju mbajnė nė mbrojtje sherbimet sekrete tė OZN-ės,UDB-ės e BIA-sė,e as Ambasadat:-Serbe,Malazeze,Grego file, e as Maqedonase...
>Ju jeni tradhėti e Kombit.

9 h · Modifié · J’aime[/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Enver Prelvukaj ,Rrustem Mustafa eshte dezertor
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: