AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kur tradhtaret i shpifen atdhetareve aty nuk ka te ardhme

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kur tradhtaret i shpifen atdhetareve aty nuk ka te ardhme   Jeu 25 Déc - 10:37

Destan Sela;Ky qen ,Bahtir Hamza edhe per mua ka ba vete nje video mu si Isuf Gervalles.Dhe e ka pergadite vete nje liste serbe,ku ne ate liste na ka shti edhe shume atdhetar permes disa udbashave.Kete video e perdorojke Reshat Badalla,Avdi Ibrahimi e ne fund edhe Enver Prelvukaj.Pse ma beri Bahtir Hamza?Mu kercnue pse une e qita biseden time me Rexhep Qosjen qe deshte te me nxiste qe ta rrenoje bustin e Vukut prane univerzitetit te Prishtines.Edhe Bajram Hoti ,nga Krusha me pate shajte kur shkrujsha te vertetat e Avdi Ibrahimit.Por kur i shkruva ne privat se Avdiun ti nuk e done ma teper se une,me tha ti nuk je tani udbash.Sa per Ukshin Hotin,nuk kam argumente,sepse i ndjeri Bajram Kurti nuk ka lene ne jave pa ardhe musafire tek une e me fjete,dhe pa me tregue per biografin e Ukshin Hotit nuk e kishte lane.Sepse per çdo gje bisedonim rrethe situates qe ndodhete ne Kosvove.Per Qosjen e posedoje ende video kaseten.Ndersa per Demaqin,mundem me fole vetem per ate raste kur ma kishte dergue ne shtepine time ne vitin 1998 Riza Vaten e Avdi Ibrahimin,qe ta krijoi partin Republikane.Vete nuk me ka ardhe,por mi kishte dergue keta e vete kishte qendrue musafir tek Murat Berisha.Sa per kercnime qe mi bejshin Reshat Badallaj e Avdi Ibrahimi ata duhet ti denon populli,sepse me fakte i kam nxene qe jane shpifarak dhe mundohen qe permes artikujve te tyre tua mbushin mendjen shokeve te mi duke u thene qe shkrimet tona ku jane fakte.Keso fakte dijne vetem njerzit e serbise ti bejne.Populli eshte ne nje gjendje jo te lakmushme,duhet te zgjohet nga gjumi,dhe ti ndersyhet qeverive te trojeve shqiptare,qe ua ka prue gjendjen o me vra veten,o me leshue atdheun e tyre.Une per shkrimet e mija qe kam shkrue gjere me tani,jam ne gjendje te pergjigjem para popullit dhe para Perendise.Po i beje pyetje popullit tim;Une tere jeten time ua kushtova juve,jo dreqneve serb.Pas te gjitha ketyre kercnimeve e shpifjeve qe mi beren keta hedepseza,a duhet dikush tju kercnohet ketyre dhe ti likvidoje ?Por ne me duket se u bejme kercnime atyre qe veprojne per te miren e shqiptareve.Po shifet kjart se sa e perkrahin krimin dhe votat ua japin kriminelave qe na masakruan,na dhunuan.Dhe sot pa prezencen e serbise keta kriminela ua pruren punen popullit qe te ikin nga trojet tona.Nderkombetaret disa here me kane thene;Ju jeni nje popull qe shpifni ndaj njeri tjetrit,per interesa personale.Kjo tregon barometrin se vete e bijme punen qe bota mos te na perkrah si qenje njerezore.Ne mesin e nje popullit ku perkrahet tradhetia,aty nuk ka te ardhme ai popull.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kur tradhtaret i shpifen atdhetareve aty nuk ka te ardhme
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: