AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Operatoret qe zgjedhin shpiuna

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Operatoret qe zgjedhin shpiuna   Ven 26 Déc - 19:00

Zakonisht punėtori operativė zgjedhė personin pėr bashkėpunim, gjatė zgjedhjes duhet marrė parasysh vendndodhjen, funksionin e personit, profesionin, vendin e punėsimit, vendbanimin si dhe tė gjitha karakteristikat tjera qe kanė tė bėjnė me personin si “ qytetar tė dobishėm”. Pasi qė personi i tillė ėshtė vlerėsuar qė mundė tė jenė burim i mirė informacioni, punėtori operativ ėshtė obliguar tė informojė vartėsit e tij, tė propozon dhe kėrkon ti lejohet regjistrimi i tij si pozicion operativ ne evidencat e SHSSH-sė, duke ushtruar propozimin pėr regjistrimin apo shlyerje e bashkėpunėtorit si dhe plotėsimin e pyetėsorit pėr bashkėpunėtorin nė evidencat e SHSSH-sė. Pyetėsorit “ S”, apo pyetėsori i bashkėpunėtorit, si dokument saktėson hyrjen ne raport bashkėpunimi tė qytetarit Vojisllav Sheshel me SHSSSH-tė qendrės nė Sarajevė. Dokumenti –dosja paraqet fakte tė kohės, me datė, numėr regjistrimit, tė dhėna biografike, mbiemri, emri i babait dhe emri; pseudonimin; viti; vendi i lindjes; vendbanimi dhe adresėn; linjėn e punės; gjendja martesore; kombi; shtetėsia; profesion; emri i dhe vendi i institucionit apo ndėrmarrjes ku ėshtė i punėsuar; lloji i veprimtarisė; pėrgatitja shkollore respektivisht kualifikim profesional; njohja e gjuhėve tė huaja; baza e angazhimit ; ndaj kujt ishte i orientuar; lloji i bashkėpunėtorit; shkalla e besueshmėrisė; emri i punėtorit operativ qė e ka mbajtur nė lidhje; kush plotėsojė dokumenti dhe tė dhėnat tjera relevante. Nė vazhdim po japim sqarimet pėr secilėn shtyllė te dokumentit- Pyetėsorit “S” qė ka tė bėjė pėr Vojisllav Sheshelin- “ Magistar”, qė kėrkohej tė plotėsohej veē e veē.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Propaganda ēka eshte   Sam 27 Déc - 7:44

Propaganda ėshtė manipulim i qėllimshėm i emocioneve dhe mendimeve tė njerėzve pėr tė bindur ata tė besojnė ose tė bėjnė gjėra tė caktuara.


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200107835096326&set=a.3199737490026.1073741832.1763727177&type=1&theaterSaimir Kau por cfar prisni mor cuna nga nji lavire ,goc e familjes komuniste , qe edhe sot e ksaj dite betohen per enverin ,por mbi te gjitha esht SUPERIDIOTE

25 décembre, 08:30 · 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Operatoret qe zgjedhin shpiuna
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: