AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 

Ramė Maraj e Ismet Beqiri kanė gisht nė atentatin na Ibrahim

Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 13734
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ramė Maraj e Ismet Beqiri kanė gisht nė atentatin na Ibrahim   Dim 28 Déc - 4:59

Ramė Maraj e Ismet Beqiri kanė gisht nė atentatin ndaj Ibrahim Rugovės?

ISMET Beqiri,Rame Maraj

Ramė Maraj e Ismet Beqiri kanė gisht nė atentatin ndaj Ibrahim Rugovės?

Nga Express | 01 Korrik 2013 14:32

Agim Hoti, ka mohuar tė ketė deklaruar ndonjėherė se Xhavit Haliti qėndron prapa atentatit ndaj ish-Presidentit Ibrahim Rugova. Tash Hoti pėrgjegjės pėr kėtė atentat i bėnė “bandat kriminale”, siē shprehet ai si “ajo e Ismet Beqirit”.

Po ashtu Hoti pėr kėtė atentat ka drejtuar gishtin edhe nga Ramė Maraj.

Hoti nė njė intervistė pėr “Bota sot”, edicioni i perėndimi, ka thėnė: “kėto janė vetėm spekulime tė mediave, unė nuk e kam dhėnė njė deklaratė tė tillė ose e kam dhėnė pa vetėdije tė plotė apo edhe dikush tjetėr ka mundur tė pėrgjigjet nė emrin tim. Xhavit Halitin e njoh vetėm si deputet, kurrė nuk jam takuar me tė,madje nuk kam pirė as kafe kurrė. Artan Nimanin e kam pasur profesor, shok, bashkėvendės, kaq tė them pėr tė”.

I pyetur nėse qėndron pas asaj qė ėshtė deklaruar nė media deri tash se Xhavit Haliti, Artan Nimani... e kanė shtyrė tė bėj atentat ndaj Rugovės, ai ėshtė pėrgjigjur: “kėto janė vetėm spekulime tė mediave...”.

Ai po ashtu e ka mohuar ta ketė ditė se do tė vijė atė ditė Solana, kur ėshtė organizuar atentati ndaj ish-Presidentit Rugova.

“Ku kam pasur me e ditė unė se do tė vijė Javier Solana. Atė e ka ditė shefi i sigurimit, Ramė Maraj, i cili e ka organizuar vetė kėtė. Dhe si shkak i kėsaj edhe drejtoresha e burgut, Andeta Maraj, qė ėshtė mbesa e Ramė Marajt ma ka inat kėtu nė burg, qysh prej atyre spekulimeve. Andaj sulmet ndaj ish-Presidentit Rugova i kanė organizuar bandat kriminale, si ajo e Ismet Beqirit”, ka thėnė Hoti.

Nė fund tė kėsaj interviste, thuhet se kjo intervistė ėshtė bėrė mė 25 qershor me leje tė prokurorit tė EULEX’it, Jonhtan Carroll.

http://www.gazetaexpress.com/?cid=1,15,115559
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne

Ramė Maraj e Ismet Beqiri kanė gisht nė atentatin na Ibrahim
Voir le sujet précédent Voir le sujet suivant Revenir en haut 
Page 1 sur 1