AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Lufta ēlirimtare,terrorriste dhe diverazanet

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Lufta ēlirimtare,terrorriste dhe diverazanet   Jeu 1 Jan - 12:30


Haxhi Kuēi
https://www.facebook.com/groups/1456561337919702/1545774702331698/?notif_t=group_comment
30 décembre 2014, 13:46.


Neqoftese nje ushtri ēlirimtare nuk zhvillon lufte terrorriste dhe diverzante,kundra okupatoreve;
A konsiderohet lufte ēlirimtare ?
Fjalen ua japi eproreve ushtarak nga shqiperia,dhe juristave ne pergjithesi..
Agim Curri, Eljas Ademi, Rrahim Bajraktari et 3 autres personnes aiment ēa..

Muharrem Kosumi Diēka ēka e din nuk ka nevojė tė pyesish! Ose,kur pyet lė ndonjė shteg pėr dyshim.Pėr t'u ēliruar lejohen tė gjitha normat deri nė balansimin e situatave.Pas balansimit tė forcave,pas balansimit tė kritereve luftarake fillon aplikimi i asaj qė quhet normė etike-e luftės.

30 décembre 2014, 14:48 · J’aime
..Haxhi Kuēi Pyetjen e kam parashtrue shume me vend,kush dine me dhene pergjigje le te urdherone,se fjalet e qajtoreve na kan prue ne kete gjendje.

30 décembre 2014, 19:02 · J’aime
..
Muharrem Kosumi Nuk thash se nuk ke ditė ta parashtrosh,po thash se e din edhe vetė kėtė pyetje.A ta dhash unė pėrgjegjen nė kohė...?

30 décembre 2014, 19:05 · J’aime
..
Haxhi Kuēi Ju kam kuptue shume mire,por po dua te flasin edhe tjeret,sepse heshtja ne kete pyetje,tregon mungesen e vetedijes,apo nuk ua kana e verteta.

30 décembre 2014, 19:06 · J’aime
..

Haxhi Kuēi Me vend e keni,por edhe pse une shume mire ju kuptoj,me pershkrue pakes ma gjere nuk kishte me qen edhe keq,se pasojat kemi mi ndie edhe ne ditet ne vijim.Por sadopakes e ke thene nje fjale te vertete.Falimenderit sido qe eshte kaq pakes mendimi juaj,por ka nje domethenje te madhe.

30 décembre 2014, 19:18 · J’aime
..
Haxhi Kuēi Me falni Nebi Curri,i nderuar,por nuk eshte tema per UēK,,ne Kosove,por eshte fjala per formen e lufterave ēlirimtare,sipas normave nderkombetare.Ata qe i dijne keto rregulla le te flasin.

30 décembre 2014, 19:31 · J’aime · 2
..

Haxhi Kuēi Po,nuk ke gabue,jo,te thuhet e verteta,nuk eshte tradheti,por i thuhet stop tradhetise.Ne ēdo lufte u duhen njerezit profesionist qe i njohin rregullat nderkombetare te luftes.Nuk eshte puna vetem me gjoks te fitohet liria,por ka edhe mjete tjera.

30 décembre 2014, 19:37 · J’aime · 1
..

Agim Curri Revolucionet i pėrgaditin ekspėrtėt, i zhvillojnė trimat, kurse rezultatėt i gėzojnė dallkaukėt dhe matrapazėt; ashtu siq ngjau edhe tėk Ne.

30 décembre 2014, 21:14 · J’aime
..

Agim Curri Lufta e provon trimin,zemrimi e provon tė diturin kurse fatkeqėsia e provon shokun.
Njeriu nė luftė pa pushkė, nė lum pa krah dhe nė gjykatė pa gojė nuk ka ēka bėn.

30 décembre 2014, 21:17 · J’aime · 1
..

Agim Curri "Topat nė luftė dhe femrat nė shtėpi gjithmonė e thonė fjalėn e fundit"!
( De Golli)

30 décembre 2014, 21:21 · Je n’aime plus · 2
..


Lumni Zejnullahu Terrorizmi dhe lufta ēlirimtare janė dy elemente tė cilat nė njė farė forme kanė ngjajshmėri nė mesė vete nė konceptin e pėrgjithshėm, mirpo nė thelb ato dallojnė shumė mesė vete, sepse aktet terroriste kryen nga njė grup i caktuar kriminal kundėr popullatės civile apo edhe kunder organeve shtetėrore tė shtetit tė tij apo shtetit tjetėr me qellim tė realizimit tė qėllimeve tė tyre, ndėrsa lufta qlirimtare kryesisht drejtohet kunder organėve tė sigurisė se shtetit okupues me qellim tė ēlirimit tė popullit tė tyre nga pushtuesi...

Hier, ą 00:45 · Je n’aime plus · 3
..

Brari Mali Pak Analize: LPK shpalli shum heret kur akoma nuk e ka asnji ushtar se ajo na qenka krahi luftarak se ajo eshte per luft e se ajo eshte kunder shallxhiut pacifist. Nji dit prej ditesh kjo LPK pikerisht kur Shteti Shqiptar eshte shkaterruar nga revolucioni Caushist qosist zabitoist mutavist enverist i 97-tes e sapo i kan ardhur shoket ne pushtet ne Tiran lajmeron disa djem ne Kosov qe ti gjejn 3 kapuca ose carap najllona e te cfaqen ne publik si UCK-Ushtri qe don te cliroje Kosoven nga Ushtria Jugosllave e Serbise. Dhe keshtu LPK prej Rognerit e Hamburgerit ja shpalli luften Shtetit Serb te Sllobodanit. Nuk u mjaftua me shpalljen me an te cfaqjes se 3 kapuc zive ne Varrim te Mesuesit por cdo lepekeist ne diaspore merr porosi qe te leshoje mijra faksa cdo shteti e cdo televizioni se Ka dal nji UCK nji Ushtri qe don me shpartallue Ushtrin Serbe. Dmth i ben te gjitha perpjekjet me e shkund Sllobodanin nga gjumi qe te ngrej ushtrin e vet ne kamb. Ne kte kohe UCK i kish vec disa pushk e disa kapuca e disa uniforma. Pra kish ushtar aq sa i kish dhe Germat ne emrin qe ja vuni ksaj Ushtrie. Dmth 3 germa ka fjala UCK aq dhe ushtar. E keshtu nisi "lufta". Se cfar u ba e dini mire. Per pak jav Kosoves i doli tymi ose timi e mijra karvane me njerez qe ikin e ikin ku te mundin me shpetue kryet e fmijve grave e plqve e qikave qe mos me i pjek te gjall Arkani me ushtri. Slloba masakro e LPK fakso. Slloba genocido e LPK pallavrazo. Slloba Kosoven e boshatis e LPK faksat qe ka cliru i nis. Kjo ishte situata qe erdhi shum shpejt mbas Shpalljes se UCK-es. 6 milion Shqiptar kapitulluan me krejt. Del Uollkeri ne terren. Dhe raporton. Serbia tha po ben masaker. Nderhyn Klintoni dhe dihet cfar ndodhi. Nato godet Beogradin dhe Beogradi detyrohet prej Natos te leshoj Kosoven. ushtria e Sllobos iken e Nato Hyn. Fill mbas Natos cfaqen LPK-istet e thon. Na e cliruam Kosoven por diku andej nga fundi...mek mek mek mezi e thoshin... se na ndihmoj pak dhe nato. Le te shohim tani mbasi pam si e clirok Kosoven LPK-ja se si LPK-ja vret ne Kosove. Ajo nuk shpall kurgje. Per cudi kte radh kur fillon me vra Drina e Tahira e Sabaheta LPK nuk e sheh te nevojshme shpalljen e njesiteve qe vrasin e as nuk fakson kerkujt. Ajo ne fshetesi te thelle vret ne pabesi Tahir Zemat e Sabahetet e Drinat. Ketu qendron "kripa" e muhabetit. Kur duan te "shpartallojn" ushtrin Serbe lajmerojn Sllobon 10 vjet perpara. Kur duan te vrasin Xhemen ose Tahirin ose Ahmetin a Sabahetin nuk bejn asnji lajmerim. I vetmi lajmerim qe kan ba ishte: alo Sabahet Shefi ne zyre po te pret Eja sa me shpejt. Dhe Ajo shkon per ne zyre e ne fakt shkon tek prita e te pabesve dhe e vrasin. Cfar i thon kesaj? Qe nuk ishin idiote kur e shpallen UCK e se spo dijshin. Dijshin shum mire qe ajo qe shpallen kish me ja sjell fundin Kosoves. Kte e dinin mire. Ku duket kjo? Duket ne faktin se Komisarin e tyre shokun Qos nuk e cojn ne Drenic ku e kan kinse Ushtrin Clirimtare. Pse? Se e din qe Ajo ushtri nuk mbron kerkend sic nuk mbrojti dhe ate te shkretin qe i thoshin Kryekomandant. Pra Komisarin e tyre Shoket e LPK-se e marrin e cojn ne Tiran qe tja sigurojn Guzicen kurse per femijet e Kosoves hajt pun shum le tu a qije nanen Arkani. E pra kjo nuk quhet Luft Clirimtare por loj djallzore me popull tand.

Hier, ą 01:48 · Je n’aime plus · 2
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Lufta ēlirimtare,terrorriste dhe diverazanet
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: