AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush i nisi demonstratat e 11 marsit,une apo Demaqi?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush i nisi demonstratat e 11 marsit,une apo Demaqi?   Jeu 1 Jan - 12:35


Haxhi Kuēi

5 h · Modifié.

https://www.facebook.com/groups/1456561337919702/1545774702331698/?notif_t=group_comment

Kush e mbrojti flamurin kuq e zi ne vitin 1971 nga Nikolla Lubiqiqi?
Kush?Une Haxhi Kuēi,apo Adem Demaqi me kukllat e tija?
Kush shkroi haptas ne vitin 1971 per Republiken e Kosoves,ne Bota jone?
Une Haxhi Kuēi ,apo Adem Demaqi me kukllat e tija?


Kush i nisi demostratat ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981?Une apo Adem Dedreqi me kukllat e tija?Bashk me hajdutet dhe kriminelet?
Kush i luti minatoret qe te dalin perjashta dhe te flejohet per kombin shqiptar?Une Haxhi Kuēi,apo Adem Kerkushi me horat e tij ,me udbashat e serbise?.

Kush i nxiti te OSCES qe ta bombardojne serbin,shkaku i masakres se Raqakut?Une Haxhi Kuēi,apo perfaqesuesi politike i uēk es Adem Demoni?

J’aime ·

Hajruš Džemailji, Sabrit Gashi, Rrahim Bajraktari et 4 autres personnes aiment ēa..

Naser Kuliqi Na trego mik,ma shum fakte.Ate te dytin e njohim mir ,por ju ndoshta ma mir

5 h · Modifié · J’aime · 3
..

Simon Mirakaj Gezuar 2015

4 h · J’aime · 2
..
Haxhi Kuēi Per cilin e keni fjale,ēka di ju tregoj.Gezuar edhe juve Simon 2015.

4 h · J’aime · 1
..

Dali Lala Ka shumė raste nė shkencat e mjekėsisė kur asistenti zbulon entitete tė reja nė fushat pėrkatėse,dhe profesorit i dhurohet mirėnjohja dhe vlera qė i takon atij zbulimi.
Nėse rasti juaj z.Haxhi Kuēi ėshtė nė kėtė linjė,atėherė mos shqetėsohemi ne tė dy pėr mirėnjohjet,por t'i gėzohemi rezultatit tė veprės qė keni bėrė pėr kombin tuaj.
Vlerėsimi i vėrtetė vjen nga Zoti e jo nga njeriu,pa dyshim.

Photo de Dali Lala.

4 h · Je n’aime plus · 1
..

Haxhi Kuēi E vertete eshte ēka e tregoni,pa koment.

4 h · J’aime · 1
..

Haxhi Kuēi Por veprimtaria ime ka dallim nga asistenti,sepse une isha promotor,dhe asisten koke ne vete.

3 h · J’aime · 1
..

Dali Lala Edhe asistenti,pėr rastet qė pėrmenda,ishte promotor nga Kėrēova-shqiptar,puna e tė cilit e solli nė Shkup infektologun mė me zė tė Fakultetit tė Mjekėsisė nė Zagreb,POR tjetėrkush i morri frutat.

3 h · J’aime
..

Haxhi Kuēi Dali,po te ma kishin vjedhe nje merite apo dy,nuk kisha pasur dert,por as dhe nje nuk ma lane qe te mburen femit e mi.Me kete qe na tregoni edhe ju po vjim ne perfundim se histori te vertete femit tone nuk jane ka mesojne neper shkolla.

3 h · J’aime
..
Dali Lala Plotėsisht jam dakord pėr historinė tonė tė trilluar ndėr dekada.Andaj edhe duhet qė ajo tė rishkruhet drejt,sidomos tani qė po zgjėrohet spektri i prurjeve tė dokumenteve tė arkivuara nėpėr sirtarėt e Vatikanit dhe Stambollit,tani kur numri i historianėve tė rinj,edhepse i pakėt,ka nisur kėtė rrugė,dhe tani kur nji pjesė e pengesave tė kėsaj rruge janė larguar.
Jemi nė shekullin kur bota kėrkon fakte dhe argumente,e jo dėshira dhe interese.

3 h · Je n’aime plus · 2
..

Haxhi Kuēi Nuk kane per te pasur mundesi qe te ndryshojne diēka ne qeshtjen e historise.Nuk u konvenon shkrute te shkruhet ashtu si ka qen,por si u konvenon.Jo paraqitja e historianeve te ri por edhe zoti e ka veshtire me bere ndryshime,jane shume teje mase hajdutet.Prej qobanit eshte bere akademik o vella.

3 h · J’aime
..

Haxhi Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush i nisi demonstratat e 11 marsit,une apo Demaqi?   Jeu 1 Jan - 16:19

Arjanit Kurti Megjithe se nuk ju njoh personalisht Z.Haxhi Kuci,mjafton te shikojsh foton e profilit tend,dhe te nxjerresh konkluzion se cfare njeriu i mire je.
Sa per krahasimin qe ben ne postin tend ne FB,jam i sigurte se lodhesh kot.Te gjithe e njohin dhe e urrejne ate Sllavokomunist Shqipfoles.Adem Kurve Demaci nuk i perket Kosoves se Shqiptareve te vertete.
Respekte miku im.

2 h · Je n’aime plus · 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush i nisi demonstratat e 11 marsit,une apo Demaqi?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: