AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush e shtini mbrapa tavolines Fadil Hoxhe,Mehmet Lumin ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush e shtini mbrapa tavolines Fadil Hoxhe,Mehmet Lumin ?   Jeu 1 Jan - 12:40

Haxhi KuÁi

5 h ∑ Modifiť.


Kush e avilanosi policin pran portes se komitetit te LKJ ne Suhareke?Adem Demaqi ,apo Haxhi KuÁi?
Kush ja rrembeu automatikun policit dhe e theu porten e salles ku mbanin mbledhje aty si;Fadil Hoxha,Mehmet Lumi,shoferi,Tahir Hasani,Sokol Basha,Ymer Gashi ,Ju
suf Shabani e tjere,dhe i shtini te mbeshteten mrapa mbas tavolines qe e rrotulluan dhe bertitshin;O Haxhi Lata ta hakshim m..... mos na vraje?Kush ? Une Haxhi KuÁi,apo Adem Demaqi?Shkakatar ka qen kur Qerim Dajaku,ma pate burgos vellaun me tradheti.Qerim Krushica jeton si ma se miri.Paska pas pasha zotin uÁk?!!!As dhe nje tradhetar kryesor nuk qenka likvidue.JUsuf Shabani e dine mire kur e ndoqa me revole dhe iu lute Jashar Berishes qe ta mbrone.Le tja qone nje kurore tek lapidari te shkretit se ja ka borgje jeten q....
Ymer Gashi le ta shperblen Tahir Hasanin ,kur i meshova me saksi ne koke,dhe me Ndali Tahiri Hasani qe mos ta heqi qafe,duke me thene pashe besen hiqju keti m.....
Kush kallte tanka te jugosllavise me shishe benzini?E dine Gashjanet,dhe mekaniku Hyseni qe me sherbente me benzin.
Kush ua nxorri nga kerri epolcise serb,shqiptarin me sopate?Demaqi Apo Haxhi KuÁi?
Kush ja nxorri nga dora helikomterit Dervish Gashin,dhe ja theu xhamin e helikopterit ?Une Haxhi Latifi,apo Adem Demaqi?
Kush pruni ndihma te kryqit te kuq ne kohen e luftes ne Suhareke e ne Mailsheve ?Une apo Adem Demaqi me banden e tij shqipfolesa?
Pse Adem Demaqi na janar te vitit 1998 ne promovimin e Jusuf Gervalles nuk e ftoi nana Aishen me fjete ne oden e tij,por iku bashk me Afrimin,dhe u deshte une bashk me Bajram Kurtin ta marrim e tja gjejm nje konak......
Pse Adem Demaqi ma qoj ne shtepin time ne kohen e luftes Riza Vaten me vella dhe Avdi Ibrahimin qe ta krijoi partin Republikane?Me Áfare qellimi?Kote e keni ore tradhetar qe te ma njullosni ftyren time,siq kam dite tju sherbej per te mire kam perla edhe te veproje ne anen e kunderte.Mbahunu tradhetar se Ádo gje e keni tejkaluar.

Hajruö Děemailji, Sabrit Gashi et 6 autres personnes aiment Áa..

Haxhi KuÁi Nuk po di ka me ja nise,sepse Ádo dite kam perjetue gjera te poshterta.Sa nga serbet,me dhjetra here nga shqipfolesat.Keni edhe jou tybe qe kam dhene intervista.

5 h ∑ Modifiť ∑ Jíaime
..
Naser Kuliqi e kam Youtube vetem per Ballistet dhe atedhetaret,vazhdo te lutem,

5 h ∑ Modifiť ∑ Jíaime
..
Haxhi KuÁi Prashtroni pyetje,se nuk po e di se Áka ju intereson ma se tepermi.

5 h ∑ Jíaime
..
Mehmedali Jashari Kur tia nisni me fole per veti, mendoni Mehmet Gradicen, Adem Jasharin, masakrat masive qe nga LDB e pastaj te luftes fundit, Duke kujtua te tjeret para nesh,ndoshta sa do pake qetsohemi dhe na bje ndermend, askush sa mbete te fol per veti ne kohet e sodit.

5 h ∑ Modifiť ∑ Jíaime
..
Naser Kuliqi une nuk pastroj e as nuk turbulloj.por me inetereson, si njeri .korelacioni i juaj dhe Adem Demaqit.Ketu shkruani,or te lutem vetem me fakte

5 h ∑ Jíaime
..
Haxhi KuÁi Per cilin e keni ne fjale,vetem fakte?

5 h ∑ Jíaime
..
Naser Kuliqi Per Ademin qe i pelqen kombi i jone,por ma se bukuri me shkije dhe Ballkanija?

5 h ∑ Jíaime ∑ 1
..
Fatmire Fusha Duhet me fole edhe per veti se krejte tuj fole per veti tash ne vitet e pas 99 ...duke pagu si perpara me shkru per ta si ne komunizem ALI SHUKRIU ...kete mutin HAKIF BAJRAMIN per me i ndy te gjithe patriotet dhe me ngrite partizanet dhe komunistet ne piadestalin me te larte ashtu benin ...para lufte ..e si u kry kjo tjetra ja nisen e ndrrune ostarin e palltave dhe u bene patriote disa merrcina qe e kan celbe krejte boten shqiptare me tradhti ... hop hop hop neper poste une jom kan shok i ZAHIRIT .... UNE jom kan nipi i keti e ati ... UNE ADEM JASHARIN e tjetrin e tjetrin ..jo kena bere e po bejna dhe do ta bejme ... e perse mos me fole per veti kur ky nuk ja ka nxe dikuj grushtin apo xhepin me pare ...se tani jan disa llopov gazetar si disa mjek nuk e bejne detyren e vet njerezore pa para .Une e di se ka pas THERANDA ...SUHAREKA balliste te njohur .... jemi shoqeru me disa familje te KUCVE dhe aty ka qene nje balliste shumei njohur ..i cili mi ka treguar shume gjera ndjese paste baba i ELEZ KUCIT ... ka vajza shume ... dhe ne jeten time nuk i harroj ato rrefime reale dhe shume te verteta ... qe lum toka jon qe kish pas kesi djemsh ..atehere ne ...ket far lojen e disa po ju them liga si te sportit te PARTIVE nuk jon aty kerkunde ata qe duhet me qene pervecse profiterve dhe karieristeve ...edhe une po flas ne emer tim personal ...po me qeshet ku ken keta qe po na Udheheqin kinse LIDHJEN E PRIZRENIT e nuk ken ne gjendje me ja perkujtua nje dite nje ditelindje ... nje perkujtim te MADHIT JAHJA FUSHA ....Asnje person historikisht me i suksesshem sipas ZEKERIA CANES NE KETE LIDHJE TE DYTE TE PRIZRENIT . NUK KA QENE SA ai JAHJA FUSHA !Nuk ka nevoj me i himte barku kerkuj pse ka tregu realitetin per veti dhe disa gjera ...HAXHI KUCI !Respekt per te ...e jo per disa rrenacak te skenave qe mundohen me na tregu kush e cka ?

4 h ∑ Je níaime plus ∑ 2
..
Haxhi KuÁi Me Ademin kurr nuk kam bere dialog.Nuk e them nje gje Áka nuk ka qene reale.Por kur kishte ardhe ne suhareke ne kohen e luftes 1998 tek Murat Berisha e te une ma kishte dergue Riza Vaten qe ta krijoje partine republikane.Une e kam ndjek para luftes nje interviste ndermjet Vuk Drashkoviqit dhe Demaqit.Ku Drashkoviqi permes RTS ja pate bere Demaqit;Hajde po ndohemi me Kosove,ne e marrim gjysmen e trepqes e ka serbija e ju merrne pjesen tjeter te kosoves.Ndash bashkohunu me shqiperi,ndaqit krijone shtet te juajin kosoven.Demaqi nuk pranoje keshtu ,e nisi luften,dhe na bere ma zi se aj plani i Drashkoviqit..Demaqi nuk shkoi vete ne Rambuje,por ishte i marrun vesh me perfaqesuesin e uÁk es,ti nenshkruaje ate e une ju kundershtoj,populli ska Áka bene.Mos te mendone se popullu nuk i dine gjerat.Ademi me autoperlont ne dore i shante qetniket midis prishtines bashk me zavendesin e tij Albinin dhe as njerin nuk e likviduan,sepse nuk ishin ne krye te luftes!Qudi e madhe.

4 h ∑ Jíaime ∑ 1
..
Naser Kuliqi Nuk ishin ne krye te luftes???Dihet se lufta filloj dhe perfundoj me Kryertimin e Drenices dhe Kosoves Adem Jasharin,e keta aktor ku do mbeten?Te sistemuar me pare te Qeveris,apo?

4 h ∑ Je níaime plus ∑ 3
..
Haxhi KuÁi Adem Jasharin kur e rrethuan forcat serbe.Kam shkue me kerr tek nje pseodopatriot,qe kam pasur besim se eshte vertete atdhetar njefare Avdi Ibraimin,dhe iu luta se e kane rrethue Adem Jasharin ,hajde te lutem i shkojm ne ndihme.Ja nisi te qeshet si dhija.Duke me thene a jam tranue mu vrare!Nese tu ka merzite jeta ty,hajte udha e mbare.Ika koke ulur.Te nesermen ndogjuam se e masakruan me familje,dhe prape shkova ta takoj.Kur hyra mbrenda,Áka me pare;E kishte marr diku nje fotografi te Adem Jasharit sa tere muri,dhe ja prita;Hajde Gallate hajde,pse e ke qite?More i poshter?Me tha duke buzqeshure si capi;Le te kujtojne njerezit se ka qen shok i yni.Hej zoti te vrafte ju LPK keni aftesi mi pervjedhe patriotet.

3 h ∑ Modifiť ∑ Jíaime ∑ 1
..
Haxhi KuÁi a per Demaqin;Ademi ka qene antare dhe sekretar i PKJ ne APJ, ushtrine e ka kryer nd kazermen ushtarake DellnicŽ tŽ KroacisŽ

4 h ∑ Modifiť ∑ Jíaime
..
Haxhi KuÁi Dhe demostratat e mija mi vodhen shoket e Demaqit.Marifet me ngrite veten me hajni.Por thojne me hajni hajer nuk kane me pare.

4 h ∑ Modifiť ∑ Jíaime
..
Haxhi KuÁi Fatmire Fusha e vertete eshte qe ka qen ashtu,per baben e Elezit,por thelle eshte problemi se dalin shume kashta,^Per kete histori te vertete ende nuk kemi as qe dot kemi ndonje here.Ne Ádo kohe po ua humbin veprat e atdhetareve.Dikuri hargjohen atdhetaret dhe kane me mbete vete.Pastaj , ka do ja mbajne hajdutat ?Ne emer te kujt do e sindojne veten?

3 h ∑ Modifiť ∑ Jíaime
..

Mehmedali Jashari Une per veti iu kam dorzu situates dhe kohes,ata qe i kendonin Trimnis,Burrenis heroizmave , nuk jetojen me. Lejani kohes ta bene te veten. Ata qe u patriotizuan pasuruan me shpejtesi duke i thure vetit lavdi , nuk e kan te sigurt,eshte vetekenaqesi e perkoheshme. https://www.youtube.com/watch?v=RcDRZ7m3EYU

REXH GASHI E IBISH MULAKU KENGA E AHMET SHTIMJES
youtube.com..

3 h ∑ Modifiť ∑ Jíaime
..
Haxhi KuÁi Kur ti dorezohesh situates dhe kohes,ta dini se tjeret qe ta kane pasur frigen ma nuk te frigohen dhe Áka deshirojne te bejne edhe haptas.Kur ti dorezohesh horave ,frigacaket ta shofin prapanicen.Dhe te gjuhen si jenat.

3 h ∑ Jíaime
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e shtini mbrapa tavolines Fadil Hoxhe,Mehmet Lumin ?   Jeu 1 Jan - 12:41

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush e shtini mbrapa tavolines Fadil Hoxhe,Mehmet Lumin ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rťpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: