AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Muharrem Kosumi i drejtohet Kujtim Kurtit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Muharrem Kosumi i drejtohet Kujtim Kurtit   Jeu 1 Jan - 16:44

Muharrem Kosumi K.Kurti,mos e pėrdor emrin tim as si agjent shiku,e as si personalitet tolerues karshi gojėdhėnave tua!Ate ēka ta thash 1 herė ta them sėrish:Nuk ban karshi askujt tė flasish pa fakte;a sidomos karshi fytyrave qė janė U.Hoti,A.Demaēi,etj.Po pate fakte,dhe po nuk u frikove zbuloji! Unė po tė kisha fakte sa pėr frikė nuk do t'ia dija fare.Po ti as nuk ke fakte,as nuk ke mundėsi t'i gjesh se realiteti ėshtė tjetėr nga ajo qė ti thua.

23 décembre 2014, 20:21 · J’aime


https://www.facebook.com/kujtim.kurti.9/posts/745358805558455?comment_id=745361182224884
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Muharrem Kosumi i drejtohet Kujtim Kurtit   Jeu 1 Jan - 17:41

Meholli Behxhet Agim Hasani. Une e percjelli pre gushtit ket Kujtim Mutin .E ti gjithe je kan vllaqa e ti e ky po te thrret me ja vllaqit te pa larat.Ti tash po i bon do pytje .Ku ke deri sot ,Edhe te kam than ma moti mos u mshef mbas fotos se te madhit Ali Podrimja po qite fetyren tane te dyshimt.

Agim Hasani Meholli Behxhet..une Kujtimin qe nja 2 Muaj e kame njoftuar ketu ne FB.sikur ty dhe shume Njerez te tjer te Facebookit! !
Ty me siguri po te djeg ndonje Miz ner Kapuq e po folshe sikur Papagall pa kurfar Kuptimi 😀😀

Meholli Behxhet Agim Hasani asnji her si ke kundershtue komentet e mija veq ke vlaqit te pa larat e Kujtim Pederit.Mit ner kapuq spo e kuptoi.

24 décembre 2014, 20:11 · J’aime
Agim Hasani Mizen Behxhet....

Une kame mendimin tim Behxhet, dhe jap komente ne perputhje me Temen e kurdisur. e jo sikur ti vetem Urrejtje ! !
Agim Hasani O Behxhet Pacolli. ..une nuk jame Sekretar i Kujtimit, dhe as nuk mbaj pergjegjesin e Komenteve te tij dhe askuj tjeter! ! Pse po te Pengone Ali Podrimja, ndoshta veq se e ka Emrin sikur Baba i Kujtimit a😀😀

Ali Podrimja ishte sikur une...Burr i fjales dhe i Vepres

Abdyl Mahmudi Vetem qyqaret kercenojn pleqt grat dhe femijt kush thiret ne kanun .

Lazer Ramaja A ka more PROKURORI ,a ka SHTET kund ,a ka Gjyqesi, po nese ky shkruan atehere duhet adresuar qeshtja ne organe te rendit kurse vertete ENIGMATIKE eshte QESHTJA HOTI ,ku jane eshtrat ?!!!!

Astrit Krasniqi Rustem Remi Peja, pėr tė gjitha keto gjera janė kompetente organet e drejtėsisė dhe askush tjetėr hiq..faleminderit

Buki Dreni FAKT eshte se Ukshini ka Studio ne Hrvard .
Astrit Krasniqi Kujto une me lartė thash drejtoju organeve tė drejtėsisė pėr keto ēeshtje, tjetėr pėrgjigje nuk di...drejtojuni organeve tė drejtėsisė, tregoju faktet pėr ato qė po thua edhe paq..Ketu nė Facebook nuk do tė gjesh pėrgjigje nga askush veē mashtrohesh...!
Musa Tolaj Kujtim t'a kamė terhekė vėrejtjen disa herė,dhe nė fund tė thashė mos kafsha nė lėkurėn tuaj dhe prap po tė thėmė se ki me i pague shumė shtrenjtė, pėr kėto shpifje pėr tė madhin Ukshin Hotin.
Ukshin Hoti ka djem si rrufeja, e cila ka me tė pėrvlu flliqt dhe keqė. Kėtė po e thėmė nė nė emrin e shumė veprimtarive tė UNIKOMB it, nė tė cilėn parti isha sekretar i UNIKOMB it pėr Gjermani.
Kujtim vetėm faktet tė pshtojnė, por tė kam thėnė se s'kie fakte dhe kėto janė shpifje, sepse tu ka besuar kjo detyrė nga qarqet antikomtare.
A e dinė more mjeran se s'do tė kishė vend askund, ose sqaro shpejt kėtė punė kush tė obligojė pėr kėtė punė tė ndyrė, tė turpshme , sa ma shpejt fakte, ose....
Prap po tė thomė mos kafsha nė lkuren tuaj.
Jo vetėm ty po askujtė nuk do t'i lirohet as nuk guxon tė luan me figurat kombėtare, mos tė mashtrojnė qarqet antikomtare tė marrin nė qaf dhe vehtėn e paq nė qafė, se ēka i bėnė njeri vetit askush nuk mundet me i bė.
Ki shkel keq nė klicė, t'thafshin kritė.
Ato ēka po thua SHIK asgjė s'ėshtė do tė kishė me shume SHIK a. As EULEX nuk mundet me tė ndihmuar.

23 décembre 2014, 21:16 · Modifié · J’aime · 6
Astrit AH Hyseni Evvvv ti lasht zoti ment mar burr,, se stu kan kalb eshnat ty neper burgje te shkive sikur ukshin hotit e aden demaqit ,, se pasha zotin 3 dite me pas nejt ti ne burg te serbis skishe honger ktu mut si qeni me fol palidhje
Musa Tolaj Kujtim,ti nuk do tė kishė punė vetėm me familjen Hoti, s'do tė kish punė vetėm me Afrim, Etrit, Nasim Hoti por me shumė Afrima, Etrita dhe Nasim tė thashė edhe njė herė po ta pėrseris Ukshin Hoti ka shumė djem si rrufeja, nga rrufeja e tyre do tė pėvlohėsh dhe opinjoni do tė thotė Kujtim Kurtin e ka vra reja (rrufeja)

Boro Zotaj -- gjera te temerrshme po thua o KUJTIM KURTI ....por shume me e tmerrshme eshte presioni i punonjesve te shikut te familja e Kujtimit ....Kujtimi eshte nje qytetar qe ka nje informacion dhe e publikon ate ... normalisht , nga shiku dhe organe te shtetit eshte mire qe ky informacion i Kujtimit te verifikohet dhe pastaj ti thuhet opinionit si eshte e verteta .... por asnjehere presion mbii Kujtimin e sidomos mbi familjen e tij
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Muharrem Kosumi i drejtohet Kujtim Kurtit   Jeu 1 Jan - 18:22

Agron Tolaj Mos u merr me Ukshin Hotin o Kujtim Kurti, se ėshtė Gjynah, kam qen ne Burgjet e Serbis 5 vite me Ukshinin e e njoh mir me dhėmb e dhėmballė,Burrė me zemer Shqiptari, as nu ka pas kurr Kombi Shqiptarė as qė do tė ketė. me qindra e qindra her e kan rreh deri nė Alivanosje, e nuk kan mujt as njė fjal me ja nxerr as pėr kombin as pėr Uēk,as pėr asnjė send Shqiptare,ka pas me qindra shqiptarė aty por sikur Ukshini sdo tė ket kurr mu.Nuk jam asnjė Agjent i Shikut por jom veteėm njė Shqiptar qė e dua kombin tim dhe njerzit qė Luftuan e vuajten pėr Kombin,Eshtė Pėrgjithėsi e madhe. me i nėnqmuar njerzit e mėdhenjė me peshė Kombėtare.spo muj me besu se si mundet njė shqičptar me nėpėrkėmbė njerzit me peshė Kombėtare.une te kam njohur ndryshe o Kujtim Kurti, po dyshoj se me kėto lojra tė ndyta po don me mar AZIL Politik nė ndonjė vend tė Evropes, Por mos Harro Krejt bota me qen e jotja nuk te duhet nese historia tė numron si Tradhtar ne dosjen e vet.edhe dosjet e rrejshme tė aZIL KERKUESVE I SHFLETON DIKUSH, Kam qenė pėrkthyes i shum dosjeve ne Zvicerr, por tė gjith ata qė kan akuzuar UĒK,dhe figurat Kombėtare,tani ndihen tė Turperuar, do tė interesohem shum edhe pėr kėto qė po thua, e ishalla njė dit nuk tė Pėshty nė Fytyr,si njė Shqiptar qė pėrlyn Historin Kombėtare.vetem mos Harro se une Jetoj dhe punoj nė njė institucijon nė Genevė dhe kam shum mundesi me zbulu gjithqka, mir kish qen me e bo publike Vendin ku qendron Ukshini, ose kerkoj falje gjithė Opinjonit Publik qė e ke malltretuar deri me tani, lidhur me Ukshinin se pėr tė tjera spo them kurgjo, i di tė tjrat. por pėr Ukshinin kto spo muj me kuptu qka je ka trillon veq i zbuloj tė gjitha besoj.trillimin tėnd ose tė vėrteten mbi Ukshinin edhe pse une e di 90% si ka shku puna nga dera e qelis kur ėshtė nda nga ne. aty ka pas edhe Dėshmitar qė jan gjallė sot, se qka ka ndodh me tė jasht Lokacijonit tė Burgut, e ti thua se ėshtė Gjallė dhe jeton nė Beograd.

Muharrem Kosumi K.Kurti,mos e pėrdor emrin tim as si agjent shiku,e as si personalitet tolerues karshi gojėdhėnave tua!Ate ēka ta thash 1 herė ta them sėrish:Nuk ban karshi askujt tė flasish pa fakte;a sidomos karshi fytyrave qė janė U.Hoti,A.Demaēi,etj.Po pate fakte,dhe po nuk u frikove zbuloji! Unė po tė kisha fakte sa pėr frikė nuk do t'ia dija fare.Po ti as nuk ke fakte,as nuk ke mundėsi t'i gjesh se realiteti ėshtė tjetėr nga ajo qė ti thua.

Astrit Krasniqi Rustem Remi Peja, pėr tė gjitha keto gjera janė kompetente organet e drejtėsisė dhe askush tjetėr hiq..faleminderit

Musa Tolaj Kujtim t'a kamė terhekė vėrejtjen disa herė,dhe nė fund tė thashė mos kafsha nė lėkurėn tuaj dhe prap po tė thėmė se ki me i pague shumė shtrenjtė, pėr kėto shpifje pėr tė madhin Ukshin Hotin.
Ukshin Hoti ka djem si rrufeja, e cila ka me tė pėrvlu flliqt dhe keqė. Kėtė po e thėmė nė nė emrin e shumė veprimtarive tė UNIKOMB it, nė tė cilėn parti isha sekretar i UNIKOMB it pėr Gjermani.
Kujtim vetėm faktet tė pshtojnė, por tė kam thėnė se s'kie fakte dhe kėto janė shpifje, sepse tu ka besuar kjo detyrė nga qarqet antikomtare.
A e dinė more mjeran se s'do tė kishė vend askund, ose sqaro shpejt kėtė punė kush tė obligojė pėr kėtė punė tė ndyrė, tė turpshme , sa ma shpejt fakte, ose....
Prap po tė thomė mos kafsha nė lkuren tuaj.
Jo vetėm ty po askujtė nuk do t'i lirohet as nuk guxon tė luan me figurat kombėtare, mos tė mashtrojnė qarqet antikomtare tė marrin nė qaf dhe vehtėn e paq nė qafė, se ēka i bėnė njeri vetit askush nuk mundet me i bė.
Ki shkel keq nė klicė, t'thafshin kritė.
Ato ēka po thua SHIK asgjė s'ėshtė do tė kishė me shume SHIK a. As EULEX nuk mundet me tė ndihmuar.

Musa Tolaj Kujtim,ti nuk do tė kishė punė vetėm me familjen Hoti, s'do tė kish punė vetėm me Afrim, Etrit, Nasim Hoti por me shumė Afrima, Etrita dhe Nasim tė thashė edhe njė herė po ta pėrseris Ukshin Hoti ka shumė djem si rrufeja, nga rrufeja e tyre do tė pėvlohėsh dhe opinjoni do tė thotė Kujtim Kurtin e ka vra reja (rrufeja)

Boro Zotaj -- gjera te temerrshme po thua o KUJTIM KURTI ....por shume me e tmerrshme eshte presioni i punonjesve te shikut te familja e Kujtimit ....Kujtimi eshte nje qytetar qe ka nje informacion dhe e publikon ate ... normalisht , nga shiku dhe organe te shtetit eshte mire qe ky informacion i Kujtimit te verifikohet dhe pastaj ti thuhet opinionit si eshte e verteta .... por asnjehere presion mbii Kujtimin e sidomos mbi familjen e tij

Musa Tolaj Kėrcėnimi ėshtė puna mė e vogėl pėr kėtė shpifje?

Ardjan Causholli Une nuk e njoh situaten per cfare diskutohet,por mund te them se e Verteta duhet thene,ajo mundet te jete e hidhet per njefare kohe,por te sheron pergjithnje.Cdo liber i shenjt i denon minafiqet(te pavertetat).Sa me shume te pastrohet e shkuara,aq me shume do te mundemi te kontrollojme te sotmen,qe te komandojme te nesermen.E ky procest sa me me sportivitet te behet aq me mire do te jete per te gjithe.

Lirim B. Meholli E para, nese ti je kaq Patriot qe mundohesh me mbrojt kombin ton, ateher nuk qet vazhdimisht Statuse ofenduse per Shqiptar edhe kunder Shqiptarve!
E dyta, kush mutin je ti per me ardh dikush met kerku ty Debat sy me sy ? Hajt Kush, perpos ni njeri i Deshtum qe kqyr permes ktyne Statusev me ba Fam e met qit Gazetat a qka?
Punen e ktyne kercnimeve, kto ti u duft me dit prej qe ja ke nis me shkru Kunder Shqiptarve e Extra kunder Figurave t'Kombit Shqiptar!
Po ty tka qillu do Internet edhe je msu me shkru me Gramatik pak edhe hin ktu shkrun Data/Oren edhe minutat se qka ka ndodh e qysh ka ndodh neper Shkrime tuat prrallore, E ti kto data e kto Numra i shkrun vetem e vetem mu dok me Demek une i di SAKT SENET qe njerzt met besu!
Ti gjithqka je, veq Shqiptar SJE.
Mjer Alia qe tpaska , kuptohet nKOFT Shqiptar ky Alia per ndryshe ti qaq Pjell e keqe edhe e Poshter esht Zor bre me dal !
Ti e ke ofendu gjithqka qka esht Shqiptare, si nSport, si nKomb, si per Shqipnin per gjithqka! E kto e bojn Shkijet vazhdimisht, e ti nkofsh Djali i Alis edhe qiky Alia nese esht Shqiptar ateher ti je Sje i tina 99.99% .. apo Mos tka Perdhunu najkush kur je kan i vogel edhe tu ka prish jeta e tash bon ksi sene a qka ??

Ridi Smajli Per Ukshinin sdi ēa me than por neqoftese po i thojme Adem Demēit e Rexhep Qosjes figura kombetare ashte me te marre vaji e medet per ne. Njaj Adem Demaēi me pas ken armiku e kundershtari i Sllobodanit sot nuk kish me ken gjalle e me vdek ne shtrat por i kish pas dhan Sllobodani nje plumb krejet. Se ka ken njaj Adem Demaē qe bashke me nderhyrmjen e anglezeve futen Kryqin e Kuq Nderkombetar me e nxjerr Albin Kurtin prej burgut te Sllobodanit per me e ruajt e me e konservu per ditet e sotme qe me lujt teshti rolin e heshtjes para programit rikolonizator qe po don me ba Serbija ne Kosove. Ashte njaj Albini,dora e Ademit qe bani tan ato protesta vec per me hi ne parlament. Albini asht karta politike njesoj siē ashte Erjon Velija ne Shqipni qe e sponsorizoi Xhorxh Sorrosi me Mjaftin. Gjithashtu nje Rexhep Qosje s'mund kurr e ma kurrez me u quejt atdhetar kur vitin e mrapsht 97 ai e quajti nje triumf i demokracise kur dihet mir se ajo u organizu ne vlore nga 3gishtat e Serbise. Per ma teper spo flasim.kaq.

Hamdi Ndrecaj kujtim nese faket jan ne anentuaj fare mos umrzit...


Xun Ēetta Kujtim, mos ma lako emrin dhe mos mė bėni ftesa nė kėtė mėnyerė. Kur ka diēka si kjo, ma posto linkun nė mesazh privat dhe pastaj e di se po kėrkon ta them fjalėn time. Nese vėrtetė je rrezikuar nga SHIKU, ta gjėj ilaqin por mbate veten se mos je vet pjesė e kėtyre sherbimeve.

Musa Tolaj Rroftė,, HOTIZMI '' dhe Filozofia politike e zgjedhjes sė qeshjes kombėtare shqiptare. Do tė rrojė, do tė rrojė HOTIZMI dhe UNIKOMBI sa do tė ketė shqiptar mbi dhe o Kujtim Kurti.
Detyrimi i juaj ėshtė qė ata qė tė kanė autorizuar qė tė shpifesh pėr ideologun e HOTIZMI, tu thuash qė tė sigurojnė njė banesė ty ne Beograd tjetėr rrugėdalje nuk do tė kishė o Kujtim Kurti e i mjeri ti.

Kujtim Kurti Xun Ēetta....

Ku te dhemb dhėmbi shkon edhe guha...

Mos harro me shenu ne librin tend te ri,edhe takimet qe ti rralizove ne korrik 2014 me agjentet e SHIK-ut ne Prishtine...

Po ashtu.....edhe takimet ne ambasaden jugosllave ne Bern ne vitet 1992-1996....

Historia vonon....por ajo kurrė nuk harron

Selim Krasniqi Ty po deshka meti qi robt gat e paskan que bile

Zijadin Hoxha Me se pari po ju kerekoj faleje shokeve te mi masanej po shaj se don me me keresit zemera ..O GJAK PERISHUN PO TY PO U DESHEKA EDHE MIT E SHETEPIS ME TI FARUE E LERE MA BABEN E NANEN TI Q>>>>>A PO KU KE TE DEREJET ME I BA KETO SHEKERIME TI PER UKESHININ >REGJEPIN BACEN ADEM BRE ROBETE E NANES TI Q>>>A shokeve parap po ju kerekoj faleje per fejalorin

Besnik Ismajli-klaiqi Une nuk jam shik por jam ai qe ju qi nanen kush lyp...ti e ke meritue met shkatrrue krejt qka kie me rastin e ukshin hotit.... Kujtim Kurti une nuk te jap kercnim por ti qi krejt qka kie....

Besnik Ismajli-klaiqi Hamdi Ndrecaj ende po e kshillon a....ket far majmuni

Hamdi Ndrecaj jO SPO e kshilloj por po kerkoj llogari nga kurti sepse jan fyereje te renda keto prandaj nese ka diqka duhen fakte .

.................................................
Besian Efendija E veq paramenoni me kon e vertete qka o ka shkrun ky... Tu e dit qysh jena zhgenjy prej te gjithe politikajve prej se ekzistojm si komb , atehere tutna me thon qe sosht e vertete po nuk thom edhe qe osht e vertete... Tja lojm kohes
SHNET

.........................................
Besnik Ismajli-klaiqi Haxhi Kuēi qfar faktesh kie ti bre....a ja paskan que ndoj shkin ne burg baces uk e ka lan shtatzan ....

Haxhi Kuēi Kete nuk e di dhe nuk kam te drejt me fole.Kush ka informacion le te urdherone e te na tregone.

Besnik Ismajli-klaiqi Me erdh inati qysh ati mej prue shkina ne burg me ba sex e mue jo....
(E perkahim,une e Agron Tolaj)

Haxhi Kuēi Po dikush ka fat e dikush dajak ne burg.Dikush ishte ne burg kinse si nacionalist,por me detyra mi zbulue nga tjeret emrat e atdhetareeve.Dikush diten ka qendrue neper burgjet e jugosllavise e naten ka fjete me femra te bukura.Serbia edhe sot i bene keto gjera.Nje shok me ka pas thene,serbia ,ndoshta eshte fukara,por me paret e shqiptareve i paguan shqiptaret mi vra atdhetaret.Ju Besnik nuk keni dashtur te beheni i degjueshem dhe sju kane prue femra ne hotele se jo neper burgje se ju kishin pa tjeret.

Haxhi Kuēi Kujtim jepjau adresen,se kote eshte te tregoni pa adresa ,apo numrin e telefonit bile dergojau nese e dini te Ukshin Hotit...

Enver Spahiu Kujtim mire te ka thene Haxhiu ,tani cfare po thua eshte nderrim i taktikes dhe ikje nga mungesa e fakteve per temen ne fjale !

Haxhi Kuēi Kujtim Kurti,nese ke mundesi te ma gjeni numrin e telefonit te Mira Mitroviqit,avokaten e motres se Ukshin Hotit,Myrvetes, do ta kisha ftue e bisedue me kete avokate serbe.Vetem me qellim qe te zbardhet fati i te madhit Ukshin Hoti.Nese me tregone se eshte gjalle,dhe me tregone se nuk e ka lene qeveria me zbulue bashk me Suzana Manuelin,le te ngritet bota ne kembe e te mirret vesh se jo vetem shpiunat,por edhe nderkombetaret jane ka luajne me fatin e njerezve.

Enver Spahiu Jo Haxhi kjo do te ishte prape nje mundesi per nderrim te bisedes , Kujtimi duhet te jete konkret ne te dhenat ne fjale , te tjerat ne kontekste tjera jane mundesi per manipulim ! Kujtimi deri me tani nuk e ka treguar adresen dhe dhe vendbanimin me adrese te sakte . Une kam ardhe ne nje perfundim tjeter : kjo propagand e Kujtimit ka nje prapavije tjeter ; ai eshte duke i goditur Hotet si farefise per inate apo percaktime politike ?!

Haxhi Kuēi Me vend e keni Enver,nese e ka me inate ,nuk eshte gjest human.Une kur them se eshte gjalle dhe ka gruan e dy femi,duhet ta tregoje edhe vend ndodhjen.Per mua te gjitha fiset shqiptare jane nje.Neqoftese kam urrejtje ndaj njerit nga fiset ne fjale,nuk dmth se te gjithe duhet ti shti ne nje thes.Por prape po them,nese ka dikush mundesi te ma dergon nr e telefonit te avokates se Mira Mitroviqit,vetem ta dim se a eshte vertete gjalle i madhi Ukshin Hoti.Sepse ,serbet kane mundesi te bejne ēka deshirojne kur e kane ne grushte secilin shqiptar.Por pa fakte une nuk e foli as dhe nje fjale.

Agim Hasani Kujtim. ..edhe njehere qfar interesi dhe qfar Dobie ka jeta e Ukshin Hotit ne at menyre te izoluar! !

Ma spjegoni te Lutem pa i perfshirė Fisin e tij ne Loje

Liridon S Thaqi O ti qifsha krejt qka kie o bir shkine se ty duhet met pushkatu

Fikret Hoti Ky qenka me te vertet idiot i shkalles me te lart te idiotizmit dhe agjent i beogradit pa pages

Kujtim Kurti Familja e Ukshin Hotit.....deshtoje totalisht...

Edhe pse mbas 6 ditve debat publik,qe nga data 19 dhjetore 2014....per dosjen sekrete te Ukshin Hotit.....familja e tij,nuk kishte guxim te vije ketu para publikut dhe ti demantoje keto FAKTE......por derguan 544 kercnime dhe ofendime vulgare te gjuhes serbo-qetnike...permes zagarve te tyre....

Mbi te gjitha,per te mbyllur kete histori sekrete te bashkpunimit te Ukshin Hotit me UDB-ne.....keta agjente te SHIK-ut ish-deputeti i LVV Afrim Hoti,dhe dy agjentet Etrit Hoti dhe Nesim Hoti,me date 21 dhjetor 2014 kercnuan fizikish baben tim Ali kurti 67 vjet,ne shtepin tone ne Prizren,se nese djali i juaj Kujtim Kurti,nuk i largon postimet per Ukshin Hotin nga facebook,ne do te mirremi vesh me ju sipas kanunit....

Me kete gjest primitiv....familja e Ukshin Hotit.....i treguan gjithe botes.....se ata nuk i njofin ligjet e Kosoves,dhe se gjuha e tyre eshte vetem shantazhi permes kercnimit fizik...

Edhe pse une....gjate 6 ditve debat te sinqert dhe i hapur per dialog per nje bashkpunim reciprok.....prap se prap keta familjar te Ukshin Hotit,refuzuan bashkpunimin me mua,duke derguar ne prapsken zagaret e tyre te SHIK-ut.....me kercnime fizike dhe ofendime vulgare me fjalor serbo-qetnik...

Prandaj.....familjart e Ukshin Hotit.....e deshmuan veten para gjithe popullit Shqiptare......se nuk ju intereson aspak se ku ndodhet Ukshin Hoti....a eshte i gjalle apo i vdekur.....sepse Ukshin Hotin e perdorin vetem per perfitim te votave elektorale per pushtet te krimit te organizuar....prandaj HESHTIN....sepse nuk guxojne nga SHIK-u......se pastaj ju zbulohen gjurmet e bashkpunimit me UDB-ne....serbo-qetnike...

Per kete deshtim total....te familjes se Ukshin Hotit.....dhe gjithe agjentve te SHIK-ut....dhe zagrave te tyre me nofka.....ju them publikisht....

ZOTI.....JU MARROFTĖ

Kujtim Kurti Besnik Ismaili-Klaiqi

Ta kam nje darke borxh....per guximin qe tregove....ne krahasim me patriotat tallava te familjes se Ukshin Hotit.....te cilet ja kan fut gjumit dimror....dhe nuk po ju ndegjohet zeri....jane palu....

Rrespekt per ty Besnik!

Shoku i mire me shoke shume.....

Abdyl Mahmudi Vetem qyqaret kercenojn pleqt grat dhe femijt kush thiret ne kanun .

Lazer Ramaja A ka more PROKURORI ,a ka SHTET kund ,a ka Gjyqesi, po nese ky shkruan atehere duhet adresuar qeshtja ne organe te rendit kurse vertete ENIGMATIKE eshte QESHTJA HOTI ,ku jane eshtrat ?!!!!

Haxhi Kuēi Destan Sela;Ky qen ,Bahtir Hamza edhe per mua ka ba vete nje video mu si Isuf Gervalles.Dhe e ka pergadite vete nje liste serbe,ku ne ate liste na ka shti edhe shume atdhetar permes disa udbashave.Kete video e perdorojke Reshat Badalla,Avdi Ibrahimi e ne fund edhe Enver Prelvukaj.Pse ma beri Bahtir Hamza?Mu kercnue pse une e qita biseden time me Rexhep Qosjen qe deshte te me nxiste qe ta rrenoje bustin e Vukut prane univerzitetit te Prishtines.Edhe Bajram Hoti ,nga Krusha me pate shajte kur shkrujsha te vertetat e Avdi Ibrahimit.Por kur i shkruva ne privat se Avdiun ti nuk e done ma teper se une,me tha ti nuk je tani udbash.Sa per Ukshin Hotin,nuk kam argumente,sepse i ndjeri Bajram Kurti nuk ka lene ne jave pa ardhe musafire tek une e me fjete,dhe pa me tregue per biografin e Ukshin Hotit nuk e kishte lane.Sepse per ēdo gje bisedonim rrethe situates qe ndodhete ne Kosvove.Per Qosjen e posedoje ende video kaseten.Ndersa per Demaqin,mundem me fole vetem per ate raste kur ma kishte dergue ne shtepine time ne vitin 1998 Riza Vaten e Avdi Ibrahimin,qe ta krijoi partin Republikane.Vete nuk me ka ardhe,por mi kishte dergue keta e vete kishte qendrue musafir tek Murat Berisha.Sa per kercnime qe mi bejshin Reshat Badallaj e Avdi Ibrahimi ata duhet ti denon populli,sepse me fakte i kam nxene qe jane shpifarak dhe mundohen qe permes artikujve te tyre tua mbushin mendjen shokeve te mi duke u thene qe shkrimet tona ku jane fakte.Keso fakte dijne vetem njerzit e serbise ti bejne.Populli eshte ne nje gjendje jo te lakmushme,duhet te zgjohet nga gjumi,dhe ti ndersyhet qeverive te trojeve shqiptare,qe ua ka prue gjendjen o me vra veten,o me leshue atdheun e tyre.Une per shkrimet e mija qe kam shkrue gjere me tani,jam ne gjendje te pergjigjem para popullit dhe para Perendise.Po i beje pyetje popullit tim;Une tere jeten time ua kushtova juve,jo dreqneve serb.Pas te gjitha ketyre kercnimeve e shpifjeve qe mi beren keta hedepseza,a duhet dikush tju kercnohet ketyre dhe ti likvidoje ?Por ne me duket se u bejme kercnime atyre qe veprojne per te miren e shqiptareve.Po shifet kjart se sa e perkrahin krimin dhe votat ua japin kriminelave qe na masakruan,na dhunuan.Dhe sot pa prezencen e serbise keta kriminela ua pruren punen popullit qe te ikin nga trojet tona.Nderkombetaret disa here me kane thene;Ju jeni nje popull qe shpifni ndaj njeri tjetrit,per interesa personale.Kjo tregon barometrin se vete e bijme punen qe bota mos te na perkrah si qenje njerezore.Ne mesin e nje popullit ku perkrahet tradhetia,aty nuk ka te ardhme ai popull.

Haxhi Kuēi Besian,kurr ma me vend nuk e keni cekur kete thenje,se vertete ne perhere kemi bertit hej a e din kujt je ka i thua tradhetar,ne fund dreq me brina na ka dal.Por une kam shkrue ate ēka e di,nuk e lejoj veten qe te dali teje gardhit,se nuk e bije veten me mbete ne lloq qe mos me pas fakte tju japi pergjigje tjereve horave.
Pershendetje

Kujtim Kurti Xhevat Rexhaj,Haxhi Kuēi,Agron Tolaj Agron Musa Tolaj,Beni Meli Kuci,Enver Spahiu,Afrim Zeqiraj,Bekim Berisha....etj etj...

Agjentet e SHIK-ut....te familjes se Ukshin Hotit nuk mund te me akuzojne per "shpifje" ne gjykatat e Kosoves.....se pastaj ju zbulohen gjurmet e bashkpunimit me UDB-nė ...serbo-qetnike.....prandaj e kan zgjedhur metoden staliniste....HESHTJEN TOTALE....

FAKTĖ.......eshte se agjenti i UDB-se Ukshin Hoti ka punuar gjithmone per interesat strategjike te Serbis qetnike....qe nga studimet e tij ne HARDWARD te Amerikes nga viti 1972 dhe ne vitin 1977 kur ka punuar ne konsullaten jugosllave ne Chikago per te futur ne kuth emigracionin shqiptare ne Amerike ne bashkpunim me Sigurimin e Enver Hoxhes.

Agjenti i UDB-se Ukshin Hoti nga viti 1972 deri ne vitin 1981 ka punuar ne sekretaratin per pune te jashtme ne KSAK ne bashkpunim me dy UDB-shet Mahmut Bakallin dhe Rrahman Morinen,me vone edhe me Azem Vllasin.

UDB-ja asnje here nuk e ka arrestuar Ukshin Hotin per shovenizem dhe nacionalizem,por kjo ka qene vetem nje kamuflazh per ti futur ne kuthe nacionalistet shqiptare te cilet i kan likfiduar neper burgje ose ne zyrat e milicis....ndersa Ukshin Hoti qe kurr nuk ka vrar apo ka rrahur ndonje serb,ka marre medaljet ne prapskene....

Ukshin Hoti sot eshte gjalle dhe jeton me gruan dhe dy femijet midis Beogradit.....kuptohet me identitet te sofistikuar....

Kete ligje te humbjes se gjurmeve e ka qdo sherbim intelegjent,pasi qe rralizohet nje mision athere ai agjent mbrohet ne prapsken me identitet te sofistikuar.....dhe keshtu humben gjurmet....

Kjo histori e hidhur per agjentin e UDB-se Ukshin Hoti....nuk eshte ndonje sekrete......te gjithe bota i dijne keto FAKTE HISTORIKE.....prandaj familja e Ukshin Hotit nuk guxon ta flas....sepse figuren e Ukshinit e perdorin per te mashtruar opinionin Shqiptare per vota elektorale te pushtetit te SHIK-ut.....prandaj nuk ju konvenon te pranojne keto FAKTE per agjentin Ukshin Hoti......prandaj ju konvenon qe te HESHTIN....


https://www.facebook.com/kujtim.kurti.9/posts/745358805558455?comment_id=745361182224884
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Muharrem Kosumi i drejtohet Kujtim Kurtit   

Revenir en haut Aller en bas
 
Muharrem Kosumi i drejtohet Kujtim Kurtit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: