AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Xhezair Shaqiri na vrau mbas shpīnes Ali Ahmeti

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Xhezair Shaqiri na vrau mbas shpīnes Ali Ahmeti   Dim 4 Jan - 16:52

http://albkuriozitete.net/?p=1271


Unė dhe Harun Aliu (Komandant Kushtrimi) mendonim se Ali Ahmeti ka qenė shumė gjatė kohė nė mėrgatė, dhe nuk i njeh rrethanat politike e ekonomike nė Maqedoni. E quaj si tė dua (Aliun) se i besuam nė vitin 2001 gjatė konfliktit, qė tė jetė zėdhėnės, e pastaj nė fund tė luftės edhe pėrfaqėsues politik i UĒK-sė, qė tė pėrfaqėson luftėn dhe sakrificėn e UĒK, dhe tė mbron me kėmbėngulėsi luftėn tonė, dhe deri sot vetėm turpe na ka sjellė, e jo krenari me lėshimet e njėpasnjėshėm qė po i bėn VMRO nė dėm tė popullit”, thotė ai.

“E quaj si tė dua kėtė maskara se nė luftėn e 2001-ishit, ai asnjėherė nuk e ka hapur telefonin prej nė Prizren, tė mė thėrras as mua e as njė Komandantit tė luftės, se si tė pėrgatitet logjistika e forcave tė UĒK-sė nė teren. Fronti apo si pėrballet njė sulm i armikut, por prej nė Prizren veē me telefon na pyeste si janė punėt apo mundni tė qėndroni, dhe lekėt e UĒK-sė i zaptoj, apo i vjedhi ky horri Ali, i cili sot lėvdohet se ky ka qenė njėshi i UĒK, dhe jep pėrshtypje tė rrejshme se as UĒK, as shqiptarėt e Maqedonisė nuk kanė shpėtim pa kėtė maskara”.

“E quaj si tė dua Aliun se pas pėrfundimit tė luftės, nuk e ngriti asnjė zė kur u VRAM nė tradhti shokėt tanė nė Gazi Babė, Komandant Teli me shokėt, edhe pse kishte armėpushim mes UĒK-sė dhe forcave maqedonase. Kurse Aliu sot tradhtarėt i shpėrblen dhe i strehon nė BDI. E quaj si tė dua, se mua me vrajti pas shpine ky i pabesė, dhe sot e kėsaj dite unė rri maleve, kurse Sahit A. i cili pabesisht mė qėllojė pas shpine, edhe pse kėrkohet nga Drejtėsia e Kosovės, ky i pabesė ja ka dhėnė edhe fakultetin e UT-sė, edhe mbiemrin ja ka ndėrruar, dhe ky vrasės i Ali Ahmetit punon nė policinė e Maqedonisė. E quaj si tė dua se ky me strukturat e tij vrau Ridvan Nezirin, dhe u mundua qė kėtė krim qė e bėri me aktivistėt e BDI qė tė ma len mua”.

“E quaj si tė dua se ky i pabesė me strukturat e BDI-sė nė Ministrinė e Policisė e vrau Harun Aliun, etj… E quaj si tė dua ketė frikacak tė pabesė Alin, se gjitha kėto tradhti edhe ia kishim bėrė hallall, ne si UĒK vetėm popullin ta kishte mbrojtur, por jo sot jemi dėshmitar qė jo vetėm shqiptarėt e Maqedonisė, por edhe ata tė Kosovės, dhe Shqipėrisė janė tė nėnēmuar nga servilizmin i tij dhe subjekti BDI, tė cilėt e kanė shndėrruar nė njė subjekt hajnash dhe profiterėsh”.

“Nuk lan vend nėpėr komunat shqiptare pa e uzurpuar pronat e shoqėrisė pėr pėrfitime personale dhe janė bėrė milioner, e nė kohėn e zgjedhjeve nėnēmojnė popullin tė mjerė me ēmime tė ulėta, pėr t’ia marr votat qė te vazhdojnė ta robėrojnė kėtė popull edhe me tutje. Ne fund kush tė donė dhe cilėn fjalė negative ta etiketoni Ali Ahmetin i pėrshtatet, vetėm besėn, apo votėn mos ja jepni. Amani o shqiptar!”. /Almakos/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Xhezair Shaqiri na vrau mbas shpīnes Ali Ahmeti
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: