AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Masakra e Rahovecit 19 korrik 1999

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Masakra e Rahovecit 19 korrik 1999   Lun 5 Jan - 17:42

http://botasot.info/kosova/314846/16-vjet-nga-masakra-e-rahovecit/

16 vjet nga masakra e Rahovecit
Bota Sot | 19.07.2014 09:07
Share on facebookShare on printShare on emailShare on twitterMore Sharing Services
6
16 vjet nga masakra e Rahovecit


Mė 19 korrik tė vitit 1998, si pasojė e njė sulmi tė forcave serbe, nė Rahovec pati shumė tė vrarė e tė plagosur. Nė Tehqen e Sheh Myhedinit nė Rahovec janė masakruar shumė gra, fėmijė dhe pleq qė kishin kėrkuar strehim nė kėtė institucion fetar.
Te vendi i quajtur “Tuba” u gjetėn tė masakruar dy profesorė si dhe gjashtė trupa tė karbonizuar, identiteti i tė cilėve nuk u mėsua, ndėrsa gjithsej u regjistruan 150 persona tė vrarė.
Dėshmitarėt qė kishin arritur t'i shpėtojnė kėtij krimi tregojnė se ushtria, policia dhe paramilitarėt serb kanė ekzekutuar civilė shqiptarė arbitrarisht.
Gjatė kėsaj ofensive u morėn peng u zhdukėn e u kidnapuan shumė shqiptarė, pėr fatin e tė cilėve nuk dihet asgjė. Organet e pushtetit serb nė Prizren, mė 22 korrik, nė varrezat e kėtij qyteti hapėn dy gropa tė mėdha dhe varrosėn shumė shqiptarė tė vrarė gjatė ofensivės nė Rahovec.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Masakra e Rahovecit 19 korrik 1999
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: