AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Besa Mazreku suhareka ska burra

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Besa Mazreku suhareka ska burra   Lun 12 Jan - 15:32


https://www.facebook.com/hajrus.dzemailji/posts/729888793761401?comment_id=730316817051932&notif_t=like

Hajru Demailji a partag la photo de 24sata.
23 h Modifi
Presednica- Kolinda Grabar-Kitarović:::: Čestitam !!
Voir la traduction
Prema rezultatima izlaznih anketa Ipsos Pulsa za NovuTV, RTL i HRT - Kolinda Grabar-Kitarović vodi ispred Ive Josipovića...

Ali, razlika je malena i moguće je da dođe do preokreta!

Vie u članku --> bitly.com 1AEWtcc
24sata
Prema rezultatima izlaznih anketa Ipsos Pulsa za NovuTV, RTL i HRT - Kolinda Grabar-Kitarović vodi ispred Ive Josipovića...

Ali, razlika je malena i moguće je da dođe do preokreta!

Vie u članku --> bitly.com 1AEWtcc

Je naime plus Partager
Vous, Hamdi Ndrecaj et 17 autres personnes aimez a.

Hamdi Ndrecaj GEZUAR KROACI..
23 h Jaime 2

Hajru Demailji Qofsh inderuar per jet Hamdi Ndrecaj. ndegjomi e shifemi shoki . shum shpejt . jam atje . tfala
23 h Jaime 1

Haxhi Kui Bile kete po e zgjedh populli.Neve pa na hudhin si mollen nga qielli.
23 h Jaime 2

Hajru Demailji valla shoki Haxhi Kui populli e zhgjudh . , tfala shoki
23 h Je naime plus 1

Haxhi Kui Kur populli e zgjedhe njeriun e tyre,ai ska qare pa qen i popullit.Kur zgjidhen pa mendimin e popullit e populli i pranone me vetedie te plote apo ja fute si magari peles e gjene mjerimi.
23 h Jaime 2

Haxhi Kui Te fala shume edhe juva shoku Hajrush.
23 h Jaime 2

Besa Mazrekaj molla vjen nga dega dhe nga toka bahet isa mustafa ka ardh nga POSTA serbe si Pjeter rugovrankoviqi e hashimdrazha
22 h Jaime 2

Hajru Demailji Shum fjal me vend Besa Mazrekaj ju pershendes nga Kroatia - Split . !!
22 h Jaime 1

Haxhi Kui Per Ramush Haradinajne fare mendimi keni Besa Mazreku?
10 h Jaime 2

Besa Mazrekaj Haradinaj i mbijetoj tradhtit te gjitha deri sot dhasht zoti ti mbijetoj me gjith popudhin Shqiptar tradhetit e gjykates speciale me shqipfolsat
6 h Je naime plus 2

Haxhi Kui Po edhe Ramushi kur u be kryeminister hyri ne koalicion me LDK,si e paramendoni ?Pastaj Thaqi,dhe sot anasjelltas.Si fsheza me duken keto lojna.
6 h Jaime 1

Besa Mazrekaj fal Rambos shqiptar Haradinaj popudhi shqiptar haptas e din qe Pjeter rugovoviqi hashimdrazha euleksi shqipfolsat jan sherbetor te serbit Lufta per mbrojtje ka dy ane Lufta politike ka 100 ane po dite mi lexue mir ka edhe ma shum ane une per haradinaj edhe dy pikat e fundit te gjakut tim i jap rugovoviqit ju desht ndima e serbve dhe e nderkumtarve me qit ne kurth haradinin Legjenden ton shqiptare
6 h Jaime 1

Haxhi Kui Pse nuk e deklarone Ramushi kurthen e bere?Nese eshte i paqe,e nuk ka vrare atdhetar,nuk ka gjygje qe ja ngrene prapanicen.Nese ka vrare serb te armatisur dhe tradhetar,nuk ka kush e denone.Le ta thote te verteten,per kete nuk merr vota qe te behet udheheqes i vendit.Nga kush ka frige?
6 h Modifi Jaime 1

Besa Mazrekaj nuk vret vetveten atdhetari pra Haradinaj asht gjall si te vret vetveten Haradinaj Hajradinaj asht atdhetar te ishum te gjith si ai nuk do kishte serbi
6 h Jaime 1

Haxhi Kui Po e pati ushtrin lirimtare me 2000 ushtar,ka mujt me smadhue ne 200 mije tjere.Diku qendrone nje gabim.Ramushi mbeti ne fund vete i katerti ushtar.Kete vete e ka deklarue Ramush Hajradinaj.Por prape bile ky dika ,tjeret iken ku as dreqi nuk jetonte dhe sot jane ba ma patriota se Ramushi e Adem Jashari.Secili duke dhene deklarata une e theva kufirin e duke e shajte njeri tjetrin ne nane e ku jo tjeter sende.
6 h Jaime 1

Haxhi Kui M 21 janar 2013 u prkujtua 7-vjetori i vdekjes s kryetarit t par t LDK-s dhe t Kosovs, Dr.Ibrahim Rugova. N kt prvjetor, prfaqsues t institucioneve dhe partive politike t Kosovs, Atifete Jahjaga, Isa Mustafa, Fatmir Sejdiu, Ramush Haradinaj, Nexhat Daci, Behgjet Pacolli etj., fillimisht bn homazhe te varri tij n Velani dhe pastaj disa prej tyre vizituan edhe familjen Rrugova
6 h Jaime 1

Haxhi Kui http://www.pashtriku.org/.../hashim-thaci-te-varri...
PASHTRIKU.ORG
6 h Jaime 1 Supprimer laperu

Haxhi Kui Nuk jam ka e kuptoi dot se fare mileti eshte ky popull shqiptar?Ne nje ane te quajne tradhetar,e ne anen tjeter te perkulen para kembeve !!!Nese e quan dike tradhetar,pse i perkuleni ????
6 h Jaime 1

Haxhi Kui Apo,ndoshta,kur shumica shkojne ka e keqja,edhe une po hudhem mbase shumices.Si po i bjene kesaj.?.
6 h Jaime 1

Besa Mazrekaj inderuar baci Haxhi Kuqi nga kndveshtrimi qe bajsh del qe Hajradini ska Partin e vet pikrisht aj ka partin e vet per ti mposhtur shqipfolsat qe ti i paraqet i permend
6 h Je naime plus 2

Haxhi Kui Me nje lule a qele pranvera?
6 h Jaime 2

Haxhi Kui Jane edhe disa,ju duhet qe ti bashkojne forcat mendore dhe ato fizike.Nje dite ju behet vone shume.
6 h Jaime 2

Haxhi Kui Te gjitha ato fjale jo te kajshme qe na i ka thane Rugova dhe Fehmi Agani,po dalin si te verteta,por e verteta nuk po na kana.
5 h Jaime 2

Besa Mazrekaj Milloshoviqi u zevendsua me Kushnerin Lufta u nderpre humbse nga kjo duli uqk ma se shumti disa i vran si komandant drinin dhe disa i korruptun dhe disa i perqan se nuk mujten mi vra te gjith komandantat qlirimtar parshkakt te moshes une tham qe nuk diten shqipfolsat e rugovoviqit hashimdrazha pacolloviqi isapodinoviqi sherbetoret e serbis jan mir ne sherbin te serbit
5 h Jaime 1

Besa Mazrekaj femi agani ishte frigacak dhe kur e myti rugova e kishte vesh si grua femi aganin cofi si grue se ndoshta para zotit ishte grua rugovoviqi me serbin ja kishte shti friken ne pals kurse Ukshin Hotin e myten po si burr ra Ukshini
5 h Jaime 1

Haxhi Kui Nuk ka qen frigacak Fahmiu,por kur nuk ta mbojne shpinen,mashqit e shpise,detyrohesh mu vesh si grua e si qyqe.Prje te gjithe shqiptareve na dalin ma te mire keta dy ;Rugova e Fehmiu.UK ja pra sipas juve paska qen e Rugoves,dhe Hashimit.Tjeret formac...Voir plus
3 h Jaime

Besa Mazrekaj rugovoviqi qe ishte serbetor i serbit te gjith e din hashimoviqi qe asht sherbetor i serbit dhe i vesht teshat e ushtris qlirimtare mu pshtjedh masmunjoft qe asht dhe ishte sherbetor i serbve te gjith e din shqiptart kete ma se miri Komandant Drini e deshmon qe kta dhan urdher me vra pas luftes
3 h Jaime 1

Haxhi Kui Rugova ne vitin 1997 deklaroi se nuk ka uk;Pse?E ka njohur mire se fare populli ka,bashk me Aganin.Po dihet sot ma se miri.Pastaj,ne prille,LDK deklaroi se mos po gjuhen njerezit e serbise ne uk dhe kjo doli ma se e vertete.Pastaj deklaroi se uk es...Voir plus
3 h Modifi Jaime 1

Haxhi Kui Edhe ti,apo une e kushdo qofte nga shqiptaret te ishte kryetar i nje teritorit te roberuar,pa tjeter do ishe vazal i okupatorit.A ta kishte marr mendja qe nuk i kishe zbatue urdherat e okupatorit?Edhe mua me paten propozue per kryetar te suharekes.Por ...Voir plus
2 h Jaime 1

Besa Mazrekaj pra e paske kuptuar qe hashimdrazha nuk ishte uqk po rugovrankoviqi hashimdrazha ishin terorista serb qe masakrun popudhin civil ne prekaz e ne drenic e ne dugagjin bile vllau i hashimit del qe ka ojrentu forcat serbe drejt masakres se perkazit me urdher te rugovoviqit uqk jan ata bijt e bijat e popudhit shqiptar qe kan derdh gjak sherbetoret se serbit qe sot jan pushteti kurr kta skan derdh gjak
2 h Jaime 1

Haxhi Kui Po te gjithe ishin me Rugoven,kush nuk ka qene me Rugoven?
2 h Jaime 1

Besa Mazrekaj Pjeter rugovoviqi si para luftes si gjat luftes si pas luftes si hashimdrazha ishin te vendosur nga serbija nga milloshi dhe zavens milloshi kushneri serbija edhe sot i vendos udheheqsit sa i perket shuarekes udbasha ka sateduash mi kall per dimen ne vend te drunav mjaftojn
2 h Je naime plus 2

Haxhi Kui Ne te gjitha komunat ka qen njejte,pa dallim nga suhareka.Por mos te gullfojm se ka ende shqiptar qe e dojne atdheun,mos me qen edhe keta moti ishim farue me rrenje.
2 h Jaime 1

Besa Mazrekaj ne jemi krenar qe kishum shqiptar komandant drinin ukshin hotin kryjekomandantin Adem Jasharin albin kurtin ali hadrin enver hadrin hasan prishtinen avni rrustemin edhe une tham qe kishum shqiptar dhe kemi shqiptar po udbashat LDKistat tash PDKistat jan tradhtar sjan shqiptar jan antishqiptar
2 h Jaime

Haxhi Kui Une nuk them qe te gjithe LDK e PDK,jane antishqiptar.Pse?;Sepse kam mesazhe nga disa deputet te te gjitha ketyre partive qe me tregojne per secilin se fare mendime kane,dhe jam krenar qe kemi kesi deputet.Nuk jane shume por mjaftone do deklarate e ketyre per neve eshte me randesi se kemi edhe ne parlament qe u djeg zemra per qeshtjen kombetare.
2 h Jaime 1

Besa Mazrekaj ne suharek po mos te ishin akoma perfaqsus millan gjuriqi spirr delloci do te shkrunin per ty ndoniher ne ket e kupton sa hala jan udbashat komunistat perfaqsus pushtet gjeth kan dit shqiptart mi hangesr suharekasit udbashat me rrethin
2 h Jaime 1

Haxhi Kui Po Suharekalit ja kane borgj qe te shkruajn per baben tim dhe veprimtarin time,qe ju kam gjetur ne do situate te veshtire.E dijne mire se ka i ka ba baba Millan Gjuriqit.Por si jemi dhe po vuajm.
2 h Jaime 1

Haxhi Kui Intai pse Lata e biri Lates me qen ma i sames se ne.Vetem kur tju vjen voja me u dale te vijne e te kerkojne ndihme.
2 h Jaime 1

Besa Mazrekaj suharekasit jan buk permbyses ndimen e harrojn dhe hajdutin e perqafojn kjo treqohet ne shkrime qe patrijotve te gjall pasardhvse nuk ju shkruhet as edhe per ty kurse kryjetar zgjedhin aty ku ka hajduta ne dreq e jo ni suharekas qe e meriton dhe qe ka dashamirs te memedheut siq je edhe ti nder ta
1 h Jaime 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Besa Mazreku suhareka ska burra   Mar 13 Jan - 13:42

Besa Mazrekaj Ne Titizem ka qene gjendje e hekurt . E tane EVROPA dhe Bota ,perveq Rusise se Stalinit dhe perveq periudhes gjate kohes se tij , kane qene kunder Shqiptareve dhe Shqiperise...Politikanet shqiptare n`at kohe kane bere ato qe kane dijtur . Asgje s`kane patur ne dore sepse kur thuhet " e tere bota" ketu s`ishte fjala vetem per Jugosllavine por per BOTEN ne teresi . Une i akuzoj Fadilin dhe gjeneraten e tij per paditurine e tyre e jo per mungesen e Forces ...Sipas meje , permes DITURISE -Diplomacise ,pa dhune fare ,keta do kishin arrijtur te benin 40 % me shume pa u prishur fare me Serbine dhe Miqte e saj euro-sllave ...Mjerisht keta kane qene njerez analfabete te ardhur nga lufta e jo nga penda dhe kane qene te perzgjedhur para lufte,gjate luftes dhe pas luftes sipas kriterit te lidhjeve dhe interesave Euro-sllave . Ata qe nuk kane qene pro-sllave , jane likuiduar gjate luftes ose jane debuar . Edhe sot ne Trojet shqipfolese eshte duke shkuar ngjashem me keto strukturat e sotme politike . Pacifistet ishin me te shkolluar,ishin njerez te jetes se sefas dhe familjeve te pasura por u mungonte guximi .Keta qe erdhen (gjoja) prej luftes ( se pak jane nga ata luftetaret e vertete) e kishin guximin por jo edhe diturine . Sa ishte koha e luftes, keta (luftetaret e vertete e jo te mveshurit) ishin me te miret por pas nderprerjes se luftes erdhi prap koha e pendes ...Per shkak se Popullesia shumice shqiptare ( budallenjte dhe Idioterit) e frikesuar nga Pacifistet e korruptuar dhe te frikesuar nga Serbia dhe miqte e saj e refuzuan dhe sabotuan Luften , lufta u ndal nga te huajt por Kosova , Presheva as Ilirida s`u liruan... Bota antishqiptare i hoqi uniformat e Serbise por Serbine e la aty ku ishte deri sot. Populli shqiptar i masakruar,debuar,plakitur, zhdukur,pas luftes ishte teper emocional kunder Shkijeve ,dhe per kete shkak duhej te hiqeshin Uniformat e Serbise nga Kosova .por Nderkombetaret pa keto masakra e gjera te trishtueshme para nderhyrjes uishtarake (gjoja) kunder Serbise s`arrinin aresyen te nderhynin per ta ndaluar luften . Ndalimi i Luftes nuk eshte fitore e luftes. Ne Kosove fituan SERBET, Francezet dhe Amerikanet . Te tjeret humben . Te paret dhe humbesit me te medhenj jane UK-ja . ANMIK-u (KUSHNERI francez ) e zevendesoi MILOSHEVIQIN , mori ne dore te gjithe freret e jetes , e ndau Mitrovicen dhe i vrau e armiqesoi mesvedi LUFTETARET e UK-se , e ata qe s`i likuidoi dot , te gjithe i korruptoi dhe kriminalizoi...Tash i kemi ne politike Pacifistet e shkolluar por me njolle te keqe si ish punetore te UDB- SERBISE, "Luftetaret" e UK-se ( 80 % te mveshur e jo ata te vertetet ) dhe Autonomistet e Serbise ... Pse sot nuk arrijne Shqiptaret te fitojne dhe ndertojne asgje per vendin e tyre te penguar nga Serbia dhe Evropa, shkaku eshte keshtu: Mospjesmarrja dhe sabotimi i luftes nga shumica, solli denimin e UK-se dhe zhdukjen e saj. Te gjithe Kriminelet e Botes bashke me Kafshet shqipfolese Pacifiste , shumice nder shqipfolesit ,me 90 % te banoreve, iu kethyen prap "demokracise" Rugoviqiane Pacifiste euro-sllave sepse Lufta s`u fitua , Nderkombetaret nuk e klejuan UK-ne te forcohet per shkaqet e tyre Globale por edhe , sepse po te fitonte UK-ja ,atehere 90 % e Popullit pacifist do detyrohej te ike ne mergim si trathtare dhe pengues te luftes . Pakica Serbe nga ANMIKU u shpall partia e pare ,parti e perhershme dhe e pakontrollueshme ne do qeveri, UK-istet e vertete u falsifikuan u frikesuan , korruptuan dhe kriminalizuan . Ajo qe une vet qe nga viti 1996 kur e kam lidhur per here te pare Internetin , si paralajmerim dhe thirrje per KUJDES e kam shkruar , ajo pothuajse teresisht u be . U be zhurme,lufte, masakra, djegeje, rrembime,perdhunime, plakitje ,debime,hajni...dhe prap Kosova me status as kufinj asnje hap s`eci perpara . Pos emrit te thate, "PAVARESI" nuk ka sot asgje tjeter . Sot e frytzojne,shalojne, plakisin,fyejne, vjedhin ,burgosin,vrasin torturojne,poshterojne,perdhunojne ,shantazhojne ... te gjithe popujt dhe Qeverite e tyre ne emer te DEMOKRACISE dhe "miqesise" ,ne emer te ndihmes per ti hequr Uniformat serbe nga Kosova... Populli frigacak , sabotues dhe "EURO-ATLANTIK" shqipfoles i Pjeter Rugoviqit ,edhe sot dalin gjithkund fitues . Ata ia arrijten te mbijetojne tragjedine Serbe me fare pak deme dhe te gjinden poaty ku ishin me heret ,ku ishin edhe gjate pushtimit legal serb para luftes... Nese keta nuk gjinden sot ne postet kryesore te Politikes se Kosoves ,"Lugines" dhe Ilirides ,ne karrigat e dyta jane gjithkund. Keta i bejne te gjitha punet politike dhe adminiatrative por nuk pranojne sot te jene edhe me tutje zedhenes ( ministra, kryetare etj) ... Meqenese eshte ketu fjala per Fadil Hoxhen dhe nomenklaturen Shqiptare te ish Jugosllavise, po e potencoj ( forcoj) gjykimin tim: Fadili dhe garnitura e tij nuk ishin krejt frigacake por nuk dijten , Pacifistet e rugoviqit,as s`dijten as nuk paten guxim , UK-istet e paten GUXIMIN por per shkak te moshes se re u mungoi dituria-Diplomacia -pervoja dhe u shantazhuan e kriminalizuan . Ky ka qene qellimi,kjo ka qene strategjia e SERBISE dhe e EVROPES kunder Shqiptareve te ish Jugosllavise dhe poashtu kunder "shtetit" shqiptar te sotem !! Une keto vazhdimisht i kam folur dhe i kam shkruar. LPK-se ,qe s`me lenin gadi asnjehere te marr fjalen, ua dergoja per poste shkrimet e mia..anonim por edhe me emer legal
4 h Je naime plus 1

Haxhi Kui Ju lutemi,per fare arsye LPK nuk ju lejoj ta mirrni fjalen,e ta tregoni realitetin.?Dhe se dyti;A keni mundesi me ne tregue nje emer e mbiemer se cili komandant i uk es luftoi me shpirt e pa qen i lidhur me Rugoven?
9 min Modifi Jaime

Haxhi Kui Ju keni mendue se po luftoni per qellime madheshtore,por shoket nga Kosova a i keni njohur ne zemer ?Sidomos gjate betejave sjelljet e tyre!!!!!!Ndoshta ju kujtohen tani.Faj sna ka as serbia as nderkombetaret qe kemi mbetur keshtu ne kete gjendje,pos vetvetja na ka bere.Pa e ftue nje armik me shtype nje popull vete,nuk ja mbane palla.Thojne ;Burri poshter ja bjen gruas jaranin ne shtrat.
4 min Jaime

Haxhi Kui Luginen ,Iliriden dhe kosoven nuk e liruanberen marveshje dhe prape keto troje i lane ne ambrellen e shkaut.Keta komandanta neqoftese jane neper qeverit e ketyre trojeve;dmth se me qellim e kane riroberue popullin e tyre.Nje gje qe shifet nuk do kallauz.Syt jane per te pare.
linstant Jaime
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Besa Mazreku suhareka ska burra
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: