AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush e rralizojë masakren në Reçak me 16 janar 1999.

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush e rralizojë masakren në Reçak me 16 janar 1999.   Jeu 15 Jan - 16:57

Kujtim Kurti, ennuyé
16 h ·
Kush din te përgjigjet në këte pyetje...
Kush e rralizojë masakren në Reçak me 16 janar 1999....!!
Komandot speciale angleze apo forcat qetnike serbe
J’aime ·  · Partager
Hamdi Ndrecaj, Beni Meli Kuci, Sabrit Gashi et 8 autres personnes aiment ça.

Sami Elezi Lere o Kujtim mos trego perralla (me fal qe po te them), mos tento te behesh ''interesant'' edhe me keto ngjarje te dhimbshme! Ne fakt keshtu po tregoheni shume i neveritshem!!
15 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Sami Elezi...nese nuk din te pergjigjeshe ne pyetje,athere mos reago fare....!!
15 h · J’aime

Sami Elezi Vetem nje budalla dhe nje i verber nuk din ti pergjigjet kesaj pyetje. Pse po i qitni ne dyshim krimet serbe dhe ne nji far menyre po i relativizoni dhe shfajesoni ata?! Ti kur te ja qifsh bishtin fjales qitja edhe kryet-ofroni deshmi me fakte jo me fjale dhe me te futur. Qka po pritni pra?!
15 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Sami Elezi....deshmit do ti publikoje me vone,kuptohet nese ka interesim nga opinionin per kete sekrete te masakres se Reçakut....
15 h · J’aime

Sami Elezi Nese ke dhe mundesh por jo me spekulime dhe me tu dukur...!
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Sami Elezi....deshmi origjinale 100% te sigurta....
15 h · J’aime

Sami Elezi !!!! Athua per keto ''fakte'' te kete thene Jabllanoviqi se nuk ka ide dhe nuk e ditka se serbet kane kryer masakra ne Kosove?!!
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Sami Elezi...po presim mendimet e opinionit,pastaj argumentoj me fakte...
15 h · J’aime

Sami Elezi Po lere ore hiq mos u lodh as vet e mos i lodh as te tjeret! Vete regjimi Millosheviqian e pat pranuar kete duke thene kemi vrare ''terroristat'' dhe pjesetaret e Uqk-se! Na kane luftuar me arme dhe qelluar mbi ne-perseri duke genjyer e ja ku na dole Ti me nji ''zbulim'' skandaloz dhe imbecil!! Te shohim ''faktet'' tua!!
15 h · J’aime

Muharrem Kosumi Kujtimi ka nji "Thi" vizion,e din cila vezë ka 2 gogluça e cila 1.
15 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Muharrem Kosumi....kush e ka rralizuar masakren ndaj serbve ne vitin 1998 ne Peje....!!!
15 h · J’aime

Muharrem Kosumi Nuk di.Thuhej se serbet epatën organizuar për .......!(?)
15 h · J’aime

Sami Elezi Njeri i kish pas dy pllumba dhe beri nje pyetje; ''njeri po me ban veze por nuk po e di a eshte mashkull a femer''!! -beri nji pyetje keshtu si Kujtimi..
15 h · J’aime

Muharrem Kosumi Kur lipset nevoja të dalish n'lartësi të qiellit,njeriu nuk zgjedh dot shkallët,por vetëm a ka dhe a mundet me dalë.
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Muharrem Kosumi....ishte programi politik i UÇK-se.....nderhyrja e NATO-se ne Kosove....apo ishte plan i Millosheviçit....!!
15 h · J’aime · 1

Muharrem Kosumi Eh,tash ia nxorre bishtin!
15 h · J’aime · 1

Muharrem Kosumi Kurti edhe pak UÇK-nka me lan cullak!!!!
15 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Sami Elezi dhe Muharrem Kosumi...

Me ju dyte mbaroj ky debat,pasi qe asnjeri nuk po dini te pergjegjeni ne pyetjen te cilen e kam publikuar...

Po pres mendimet e te tjerve....!!
15 h · J’aime · 1

Muharrem Kosumi Nuk them se UÇK-ja patën bërë (me përjashtim të A Jasharit) atë që do duhej bërë.Por,mjaftoi ajo që u dëgjua krisma dhe u fol se n'Ballkan krisi.A ti o Kurt sikundër oe anatemom ,o e gjelozon si tepër UÇK-në!?
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Astrit Krasniqi....ndoshta ti din te pergjigjesh ne kete pyetje..!!
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Edonis Selca....
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Ahmetaj Lipa Gani....
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Sabrit Gashi....
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Sazan Papraniku....
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Beni Meli Kuci....ndoshta ti din te pergjigjesh ne kete pyetje..!!
15 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Xhevat Rexhaj...ndoshta ju,dini te pergjigjeni ne kete pyetje....!!
15 h · J’aime

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi....
15 h · J’aime

Beni Meli Kuci Jo Kujtim ne fakt ate qe dij une eshte se cdo masaker ne popullsine civile shqiptare ka pas gisht dhe ka qene direkt ekzekutuese pa asnje ndjenje njerezore vetem makineria cetnike serbe ,dhe ne themi shpesh qe vetem paramilitaret e tyre kan ebre krime por jam i sgurt qe mbi 90 perqind e atij poppulli po ti japej mundesia do te masakroj nje shqiptar ,,jan vrases Kujtim ,,dhe sa perket pyetjes sate une kte nuk e dij
15 h · J’aime · 2

Kujtim Kurti Beni Meli Kuci...pytja eshte vetem per masakren e Reçakut me 16 janar 1999 dhe jo edhe per masakrat tjera te luftes se fundit ne Kosove...

Pra pergjigju vetem per pyetjen,kuptohet nese e din pergjegjejen...!!
15 h · J’aime · 2

Beni Meli Kuci I jam pergjigjur edhe ne pergjithesi po edhe ne pyetjen tende kujtim ,,,une mendoj dhe besoj qe edhe masakra e RECAKUT ESHTE KRYER NGA DORE SERBE <CETNIKE
15 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Beni Meli Kuci

...ishte programi politik i UÇK-se.....nderhyrja e NATO-se ne Kosove....apo ishte plan i Millosheviçit....!!
14 h · J’aime · 2

Bashkim Krasniqi Pse u vra familja Jashari, dhe ende askush nuk osht denu per ate tragjedi ??
14 h · Je n’aime plus · 2

Beni Meli Kuci pik se pari ishte plani i amerikaneve dhe kjo sume shume kohe me perpara ku ne asnje cast nuk eshte perjashtuar nje nderhyrje ushtarake qoft ede e amerikneve pa naton fare ne rast te nje lufte ne kosove ,,mdje kjo ishte edhe para luftes se bosnjes ,,,,rsyet dhen se pse dhe per cfar amerikanet iahin dhe jan te interesuar per kosoven,,pastaj ngjarjet rrjedhen ashtu siq rrjeshen dhe u be siq u be.....
14 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Bashkim Krasniqi....kjo nuk eshte tema,pergjigju te lutem vetem ne pyetjen qe e kam publikuar....!!
14 h · J’aime · 1

Bashkim Krasniqi Kujtim Kurti, nuk me kuptove, une vetem e bera nje kunderpyetje pershkak se kto masakra nderlidhen me njera tjetren. Pergjigja eshte shum e qarte.....
14 h · J’aime

Kujtim Kurti Beni Meli Kuci....dmth sipas teje,intervenimi i NATO-se ne Kosove....nuk ishte program i UÇK dhe Millosheviçit,por ishte plan i Amerikanve...!!

Athere....pasi qe paska qene vetem plan i Amerikanve,cila ishte logjika qe qetniket serb rralizuan masakren ne Reçak...!!!
14 h · J’aime · 1

Astrit Krasniqi Jo vetëm ate po të gjitha masakrat në Kosovë janë berë me skenar të Evropës shtrigë e te realizuar nga forcat çetnike serbë me ndihmën edhe të disa shqip-folësve ordiner qe sot dalin e flasin për patriotizëm...
14 h · J’aime · 2

Beni Meli Kuci Kujtim po tkishte vetem nje sado medyshje millosheviqi dhe serbet qe ajo maskaer dhe te tjerat nuk i kan kryer keta vet ,une ju garantoj qe ata do te rrotullonin boten me presionet e tyre dhe me ruset per ta ndricuar kte gje ne faorin e tyre ,,,ne njohim se si jan ata ,,,ata edhe ato qe i bejn ju veshin te tjereve por nuk munden krimet ,,kto krimet asnjehere
14 h · J’aime

Ejup Krasniqi Zor eshte me e dit se kush e ka Planifiku Masakren, a egzekutimin e kan ber Forcat Speciale Serrbe.
14 h · J’aime

Kujtim Kurti Astrit Krasniqi...te lutem pergjugju vetem rreth pyetjes qe kam kerkuar nga ju....
14 h · J’aime · 1

Astrit Krasniqi Kujto aty e ke përgjigjen, lexoje komentin edhe njehere pa emocione, edhe e kupton..
14 h · J’aime

Beni Meli Kuci plan i uck_se?,,,,,,po vet uck ishte nje projket amerikan kujtim dhe kjo i bije qe e gjitha shte nje projekt i dizajnuar nga ameriaknet ,,,po tishte vetem dizajn nga ne ateher emrin e uck do ta dinim qe kur adem jashari me shoke sterviteshin ne shqiperi ,,,do te dinim me kohe edhe drejtorin politike te saj dhe strukturat e tjera ,,,por kjo ndodhi shum me von ,,,dihet boteriht se vet kosova eshte nje projekt amerikan
14 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Ejup Krasniqi....pyetja eshte kush e ka rralizuar masakren e Reçakut dhe jo kush e ka planifikuar...

Rralizim eshte kur kryhet nje akt apo nje detyre,ndersa planifikim eshte kur mendohet te kryhet nje akt apo detyre,pra dallim shume i madhe...
14 h · J’aime

Ejup Krasniqi Forcat Speciale Serrbe.
14 h · J’aime

Kujtim Kurti Beni Meli Kuci....askund ne programin politik te UÇK-se nuk shkruan se ne luftojme per nderhyrjen e NATO-se ne Kosove....
14 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Astrit Krasniqi...nuk je pergjigjur askund ne komentin tend rreth pyetjes...

Pra edhe nje here po e shenoje pyetjen...

Kush e ka rralizuar masakren ne Reçak me 16 janar 1999...!!!

Komandot speciale angleze apo forcat qetnike serbe
14 h · J’aime

Sabrit Gashi Kujtim Kurti kjo pergjigjje eshte pak komplekse per ne por nje dite historia do te tregon te verteten
14 h · J’aime · 1

Beni Meli Kuci po pra a se thash keshtu une ,,,plani politik i ktyre tani qe thirren ne uck ka qen dicka tjeter ,,marrje pozitash me pastaj eeetjjjjj ,,,,kurse plani amerikan nuk ka perfunduar akoma me beso ,,mbase mund tju dukem i krisur por ai do perfundoj me bashkimin e tokave shqiptare ,,,perndryshe qe moti kosova dhe qeshtja shqiptare do te ishte mbyllur ne dejton ....Nje froce rezistente ne kte rast uck,nje kosove e pamvarur e shkepuytur nga serbia ne fillim ishte projekt amerikan ,dhe pastaj kush per ta ndaluar e kush per ta ndihmuar ju bashkuan amerikaneve sepse e pane se ata do nderhynin ehde vetem ne mes te ballkanit pa naton
14 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Sabrit Gashi....mbasi sipas teje kjo pytje eshte komplekse,athere ndoshta e din kush e ka rralizuar masakren ne vitin 1998 ndaj 12 serbve ne Peje...!!!
14 h · J’aime

Sabrit Gashi Po kete Kujtim Kurti qeveria e serbise ,e nje grupi te quajtu Panda
14 h · J’aime

Kujtim Kurti Beni Meli Kuci...nuk je pergjegjur ne pytjen qe ta parashtrova dy here...

Pra edhe nje here po e perseris...

Cila eshte logjika sipas teje....kur thua se qetniket serb e kan rralizuar masakren e Reçakut,pasi qe ti thua Millosheviçi ishte kunder nderhyrjes se NATO-se ne Kosove...

Pra cila eshte logjika....!!!
14 h · J’aime

Beni Meli Kuci Panda quhej ai lokali ne peje ,,,dhe ne e dinim qysh diten qe ndodhi se nuk e kan bere shqiptaret
14 h · J’aime

Kujtim Kurti Sabrit Gashi

Pse duhej qetniket serb te vrasin serbet lokal te Pejes,kur te gjithe serbet ishin te armatosur dhe luftonin kunder shqiptrve.......Voir plus
14 h · J’aime · 1

Beni Meli Kuci Ja kujtim edhe me kjart ta them ,,,,serbet nuk kan qene nen nje komande ,,ata kan qene duke orperuar ne kosove ne disa komanda ,,te arkanit e grupe tjera kriminelesh qe shpesh kan shtene ehde ne njeri tjetrin ,,,,duke mos perfillur urdherat asnjehere...Voir plus
14 h · J’aime · 1

Beni Meli Kuci nuk po du te zgjerohem se nuk ja vlen e sidomos sot ne kte pervjetor ku njerezit ndjejn dhimbje ,por nje gje e them,cdo masker e kan kryer forcat cetnike me urdher nga milloseviqi dhe pa te ,,ata i kan bere
14 h · J’aime

Beni Meli Kuci A e din kujtim kurti se pse u kry maskra emejes ,,,ne gjakove ,,,? ajo u kry sepse2 persona te uck e vran nje kryecetnikserb nga supi i gjakoves ,,dhe ata ne shenje hakmarrjeje e ben kte qe ben ne meje ,,,,bile dihet de ka deshmitar te gjall se nja 100 i ka ekzekutuar me revole plumbne koke vet gruaja e tij cetnikut te vrar ,,nje shkine ekzekutonte shqiptar deri sa nuk u alivanos
14 h · J’aime

Kujtim Kurti Beni Meli Kuci...qdo grup militar serb,qe nga lufta ne Slloveni e deri ne vitin 2003 nuk ka mundur te veproje pa lejen e UDB (BIA) dhe KOS...

Pra nuk pa pasur veprime personale por vetem veprime te organizuara nga struktuarat intelegjente dhe akademike te Serbis.

Pra cila eshte logjika e masakres ne Reçak nga forcat qetnike serbe pasi qe millosheviq ishte kunder nderhyrjes se NATO-se ne Kosove..

Pra cila eshte logjika....!!!
14 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Edonis Selca....a je gjallë...!!
14 h · J’aime

Sabrit Gashi Kujtim nje po ta them Serbia gjdo here ka bere gjenocid bile edhe duke i vrare femijen e vet ne djep ,vetem e vetem mu aresyetuar para botes ja te tjeret jan dhunues ,dhe e pranuan edhe vete serbet qe vrasja qe ka ndodhe ne Peje e pranuan vete
14 h · J’aime

Beni Meli Kuci po ju dhas nje rast me naltt per maskren e mejes kujtim ,,dhe ju garantoj me bondje se ata kan vepruar edhe kry ne vete perpos qe po se po edhe me urdher te ktyre qe the t me lart ,,or deshmi per kte se kan vepruar ehde vetem perhakmarrje trego n rasti i mejes dhe une njof personat qe kan kryer ekzekutimin e atij cetnikut epror i lart ne supin e gjakoves qysh quhej ateher
14 h · J’aime

Kujtim Kurti Sabrit Gashi....kete e kan ber edhe kroatet,por edhe gjermanet dhe Amerikanet dhe te gjithe kolonalistet tjere...

Por kjo nuk eshte tema,prandaj pergjigju vetem rreth pyetjes,kuptohet nese je saktesisht i informuar,kush e rralizoje masakren ne Reçak dhe cili ishte qellimi....!!!
14 h · J’aime

Kujtim Kurti Beni Meli Kuci...jemi duke debatuar vetem per masakren e Reçakut me 16 janar 1999 dhe jo edhe per masakrat tjera te luftes ne Kosove...

Pra....
14 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Askush deri me tani,nuk po din te pergjigjet ne pyetjen qe e kam publikuar.

Qudi e madhe.....te gjithe shiten patriot,por asnjeri nuk e njef historin reale...!!
13 h · J’aime

Kujtim Kurti Altin Ahmeti....!!
13 h · J’aime

Kujtim Kurti Sali Rexhaj...!!
13 h · J’aime

Kujtim Kurti Ardjan Causholli....
13 h · J’aime

Kujtim Kurti Ridi Smajli....
13 h · J’aime

Kujtim Kurti Enver Bajraliu....!!
13 h · J’aime

Kujtim Kurti Hamdi Ndrecaj....!!
13 h · J’aime

Kujtim Kurti Buqa Ibrahim Rugova....
13 h · J’aime

Haxhi Kuçi Kujtim Kurti,Masakra e Raqakut eshte bere me 15 janar te vitit 1999.Ne shtepine time ishin duke banue dy perfaqesues te OSCES nga turqia,ku keta e kishin nen vezhgim rajonin e Nerodimes.Ishte muai i Ramazanit.Vinin çdo dite ka ora 20h,por kete dite u v...Voir plus
13 h · J’aime · 4

Agim Hasani Kujtim. ...Deshmitari Shqipetare ne Gjygjin e Hages kunder Millosheviqit tregoj se Arkani ua shiti Armet zones se Llapit vetem per nje qellim, ,Lufte dhe Masakra ne Popullin Shqipetare duke e futur Naton ne Loje per Rrezimin e Millosheviqit
13 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi....ata "misionaret"e Turqis,qe kan ardhur tek ti kan qene agjent te sherbimit intelegjent turk-sektori ushtarak i kunderzbulimit.
Ata kan ardhe tek ti per te manipuluar dhe jo per te treguar te verteten e masakres se Reçakut.

Sherbimet intelegjente serbo-turke punojne bashke mbi 134 vite,prandaj nuk ka asnje logjike qe ata ti publikojne planet sekrete te Serbis.
12 h · J’aime · 2

Kujtim Kurti Agim Hasani....kjo nuk eshte tema e debatit,por tema eshte kush e rralizoje masakren e Reçakut.

Komandot speciale angleze apo forcat qetnike serbe
12 h · J’aime

Kujtim Kurti Ilir Kosova...komenti i juaj largohet,sepse nuk ka lidhje asgje me kete teme....

Pa keqkuptime!
12 h · J’aime · 1

Ilir Kosova Kujtim a ekzistone mundesia qe edhe Njerezit e UÇK es ..te Frymezuar nga Anglezet te ket ber at Masaker ne Reçak
12 h · J’aime

Kujtim Kurti Ilir Kosova....pse duhej UÇK ta rralizonte kete masaker ne Reçak,kur ne programin politik te UÇK-se nuk shkruan askund se pranojne nderhyrjen e NATO-se ne Kosove.

Pse.....!!!
12 h · J’aime

Kujtim Kurti Enver Spahiu....a je gjallë more burrë...!!
12 h · J’aime

Kujtim Kurti Ilir Kosova....kjo nuk eshte tema e debatit,prandaj edhe ky koment te largohet.

Temen per te cilen kerkon ti pergjegjeje hape ne profilin tend,dhe atje e merre pergjigjejen nga une!

Pa keqkuptime
12 h · J’aime

Kujtim Kurti Luljeta F A Lubovci.....!!
12 h · J’aime

Ardjan Causholli Ideologet e te majtes(komunistet) nga Moska dhane nje udhezim ; "Ta shkruani Historine nen driten e botekuptimit Marksist - Leninist",Ne Shqiperine Londineze ky parim u zbatua deri ne ato nivele sa po te zgjaste edhe pak ai sistem,historianet e tipit Milo,Frasheri,Xhufi...etj do ta nxirrnin edhe Skender-Beun komunist e do ti jepnin tesren e PPSH.Keshilla ime eshte qe Historine duhet ta shkruajme simbas interesit tone Kombetar.Kushdo qe na ka ndihmuar haptas apo fshehtas per te zbatuar vendimet e LSH te Prizrenit duhet ta konsiderojme si nje kthim te vonuar te borxhit qe ja kane kombit shqiptar.Ka nje menyre sjelljeje edhe karshi borxhlijve te vonuar te cilet akoma jane borxhlinj.Detyra jone eshte te pergatitemi per te pranuar borxhin dhe te dijme ta menaxhojme ate.Korrupsioni galopant i mbeshtetur edhe nga armiqte tane eshte nje shenje e cila po i krijon bindjen borxhlinjve se shqiptaret e kane te tepert dhe kete qe kane."Nuk ja u japim Shpaten dhe Krenaren e Skender-beut - thone austriaket - se ja u vjedhin se Ju s'jeni te zot ta ruani".Pregatitja e terrenit per lufte kishte kohe qe kishte filluar.Une kam fakte dhe kontribuar qe nga fillimi i vitit '91.Dikush tjeter mund te kete edhe me perpara.Nje shkak i shembjes te sistemit komunist ne Tirane ishte edhe fakti se Tirana zyrtare kishte punuar vetem per internacionalizmin dhe jo per nacionalizmin.Shpejt u kuptua qe edhe te tjeret qe erdhen nuk ju ndante kollaj shpirti nga internacionalizmi,duke e zevendesuar kete fjale me europianizem. Te tille jane ata qe deri dje na thonin qe rruga e Shq.per ne Europe kalon nga Athina,e sot na thone qe kalon nga Beogradi pasi me kete eshte dakort edhe Pekini i cili i gjeti tregun Gazit rus.Angazhimi i atyreve shqiptarve te cilet e duan kete vend duhet te jete kundra te korruptuarve financiarisht dhe moralisht.Po e humbem kete lufte do te behemi yzmeqare ne sy te femijve dhe grave tona,tashme ne ish-vatrat tona.
11 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Ardjan Causholli

Kush e rralizoje masakren ne Reçak me 15 janar 1999...!!!

Komandot speciale angleze apo forcat qetnike serbe
10 h · J’aime

Durim Mehmeti Jo, Kujtim ishin japonezet qe e bene ate masaker
9 h · J’aime

Ardjan Causholli "Turbullohe qe te kullohet" - thote Konfuci.
8 h · J’aime

Haxhi Kuçi Une e tregova se si ka vijue,ndoshta rakija ime Kujtim ja ka prishe trunin qe te ndryshojne gjerat e masakres se Raqakut.Ka mundesi qe masakra ti trazoj shqiptaret ne nje lufte agresive kundra forcave serbe.Serbet kane vrare edhe polic serb,vete dhe te uçk es i kane marr per siper kinse uçk i ka vra,me ja ngrite moralin popullin ne besim te uçk es.
2 h · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi Kujtim Kurti dhe ju diskutues;A ka pasur marveshje ushtria dhe policia e serbise me uçken ?A kishte pasur mundesi te formohet nje UçK e tille pa ndihmen e forcave serbe?Kush eshte ushtarak i larte le ta tregone kete sekret te luftes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Lufta çlirimtare nuk behet per çlirim,por me bere gjahe,dhe me plaqkite.
7 h · J’aime

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi...formimi i UÇK nuk eshte sekret,por eshte sekret masakra e Reçakut me 15 janar 1999...

UÇK-ja eshte formuar ne vitin 1992 ne ambasaden amerikane ne Zurich te Zvicres.
7 h · J’aime

Haxhi Kuçi Kush ishte nga shqiptaret ne promovimin e saj,Kujtim Kurti?
7 h · J’aime

Isak Selimi Edhe kjo qe forcat speciale Britaneze e kane ba eshte e mundshme, me 1912 britania me krejt kete aleancen veriatlantike na ka coptu kshtu, bile edhe kane sulmu prej detut kalajn e Ulçinit me ua dorzu Serbomalazezve.
Gjithqka eshte e mundshme, edhe ajo qe truni jone nuk e kap hiq.
7 h · Je n’aime plus · 2

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi....eshte formuar nen prezencen e Xhavit Halitit dhe Bujar Bukoshit.
7 h · J’aime

Haxhi Kuçi Nese behet nje pyetje te vogel;A ka qen edhe Fehmi Agani e Sali Qeku?
7 h · J’aime

Kujtim Kurti PO
7 h · J’aime

Haxhi Kuçi Falimenderit,per kete.Por nga pala serbe a ka marr pjese ndoje nje?
7 h · J’aime

Haxhi Kuçi Sipas rregullave,pa marveshjen e serbeve nuk ka shance te formohet nje formacion i tille.
7 h · J’aime

Rexhaj Avdulla Kujtim Kurti, UCK-a eshte formue pak ma heret se sa ke thene ti, NGA BURIME SHUME TE SIGURTA!
NEN DY:
Me pas ba ANGLEZET masakren e RAQAKUT, sherbimi sekret RUS, FSB, as 24 ore nuk kishin prite, me i ba publike!
Nuk ja ke qellue as eksaje here!
4 h · J’aime

Alp N Vinca Ah, budalla qe je, me kete une ty ta fus nje block edhe te pershendes perjetsisht!
4 h · J’aime · 1

Sami Elezi Hahahaaa..O Alb Vinca.
3 h · J’aime

Sazan Papraniku ...mbasi KOSOVDRVOT conin uje ne mullirin serb, inglizi u ba dy her ma imencur se serbi kraljevin dhe cari rus po edhe ndaj UCK-istave te tipit te atij vuciternaliut qe priti ne takim Kristopher Hill-in qe kur i pat thene se "...UCK po lufton per te vrare Ibrahim Rugoven..." Si hazir vuciternaliu fliste qe ne qershor 1990 te ura e ibrit edhe Nexh PA DIN spahiu, dhe shume te tjere e ne krye te kesaj "dhjeve kosovdervase " ishin Sqarth Qosiqi e Damka (njolla-demce)...! tani komentues te nderuar ne mes ketyre reshtave te mi do te gjeni pergjigjen qe kerkon Kujtimi !
3 h · J’aime · 1

Sazan Papraniku ...INGILIZI asht :"LIRË ENGLESKË" -thonë kendej nga Dibra.
3 h · J’aime · 1

Kujtim Kurti Sazan Papraniku....Walkerin kur ka arritur te bleje Behxhet Pacolli,nuk kemi qka diskutojme per Anglezet qe kan pushtuar 6 kontinente,qe gjuha angleze dominon sot ne gjithe boten....

Po mos te ishin anglezet....NATO kurr nuk do te kishte intervenuar ne Kosove....kete e ka then publikisht edhe Toni Blair....

Pra masakren e Reçakut e kan rralizuar komandot speciale angleze dhe jo forcat qetnike serbe.
2 h · J’aime

Isak Selimi Edhe nese nuk e kane ble Anglezet Walkerin ai ne vendngjarje ka mrri te nesermen jo nmoment kur eshte ba masakra!
Kujtim shume njerez te kritikojn e te shajn, mu po me pelqejn shumica e statuseve tua, po analizon drejt nshume sene
2 h · J’aime

Haxhi Kuçi Kujtim Kurti,nuk e besoj qe masakra e Raqakut ka lidhje me anglezet.Masakrat jane bere ,siq thojne ,instiktivishte.Civilet ishin mshefure ne prrue dhe serbet kane mendue se jane uçk,dhe kane vra civilet e pa armatosur.Saiperket kush e ka pergadite planin e luftes ne Kosove eshte plane i perbashket nderkombetar ku e ka projektue Henri Kisingjeri,bashk me;Carl Bildt,Charles G.Boyd,Domonique Mois,dhe Michael Zaniovsky.Vetem disa perfaqesues te uçk es e kane dite cakun dhe destinacionin e luftes.Masakra e pare ishte ne familjen e Adem Jasharajve,dhe ne shume vende te Kosoves.Por,masakra e Raqakut ishte ajo qe e beri te mundure intervenimin e NATOS ,me pa hiri,nga shtepia ime.Plani ka qen qe te gjithe ata qe e leshuan Kosoven,te dergohen ne Qade.Ky egzode ka qen i parapare,qe kjo bartje te kushtoje diku 46 miliarde dollare.Kjo ka qen edhe permes RTK es ne nje emision duke dhene interviste nje diplomat nga turqia.Deshtet ta pranoni,apo jo,kjo eshte merita ime,dhe e as kujt tjeter .
2 h · J’aime

Albert Munich ne kosove dhe ballkan as nji skenar nuk perjashtohet !!
2 h · J’aime

Sazan Papraniku Ai far Hajzeri i vuç-povuçitarnit po te mos fliste si Xhohar Dudajevi, ndoshta Hill nuk do te ishte takuar. Por Ingilizi, kur pa shavshavellin e uck-es se cfar lufta po bante, inglizi jav futi hem se pari SERBVE e së dyti kosovodrvcave se kjo koke(kosovarve) vetem keshtu e merr vesh se sa armik asht serbi! tani besoj se deridiku e kuptuar shkrimin e mesiperm qe kam shkruar. porprap troç nuk ju them asgje per postimin e Kujtës (dibrançe).
1 h · Modifié · J’aime
1 h · Modifié · J’aime

Esat Xhemshiti Masakra e Reçakut është organizuar nga sherbimi amerikan dhe serb.
Ekzekutimin e masakres e kanë berë forcat speciale te policisë antiterroriste te serbisë ne krye me komandantin Goran Radosavljeviç-Guri.
Ky person 8 vite ka qenë drejtor I akademisë se policisë speciale ne Afganistan ne kuadër te ushtrisë amerikane.
Masakra e parë e pregaditur qe duhej te. Ishte si preteks per nderhyrje ushtarake nga bashksia nderkombtare ne Kosovë,ishte planifikuar ne Junik te vitit 98", por falë disa njerzve te menqur te fshatit Junik, ka deshtuar dhe pas 4 muajve u realizua fatkeqsisht ne Reqak.
31 min · J’aime · 1

Kujtim Kurti Esat Xhemshiti

...dmth sipas teje,intervenimi i NATO-se ne Kosove....nuk ishte program i UÇK dhe Millosheviçit,por ishte plan i Amerikanve...!!

Athere....pasi qe paska qene vetem plan i Amerikanve,cila ishte logjika qe qetniket serb rralizuan masakren ne Reçak...!!!
11 min · J’aime
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e rralizojë masakren në Reçak me 16 janar 1999.   Ven 16 Jan - 3:52

ballkani, është shndërruar në një zonë ku statujat dhe këngët epike ende kanë funksion artikulues, mobilizues dhe homogjenizues në planin nacional, pra ende ka energji për të i lëvizur gjërat, shpesh drejt konfrontimeve të natyrave të ndryshme.

Haxhi Kuçi Kujtim Kurti ,pse po lodhish kur nuk ka pergjigje ,ky Esati.Une po ju them qe ujku ju po me thoni qe ferkemi.Ndoshta ka qen e programume,por jo kete dite,me marr vendim me bombardue serbine.Ndoshta edhe nja dy vjet ma vone ,gjere sa te ishin mbeture shkrete shtepit,e serbijanizue kosoven.Une po ju tregoje se nga shtepia ime u ftue masakra e Raqakut.Po ua tregoje edhe deshmitarin fqiun dhe nderkombetaret,ju prape nuk doni me ndegjue realitetin.Lufta e uçk es ka qen emertume"Hipoteza e Henri Kisingjerit"Vetem disa udheheqesa te saj e kane ditur destinacionin e luftes,dhe cakun.Nje amerikan i larte me premtoi para se te me vijne te oseces me banue te une.qe ti paguaj 25000 marka per viza,kur ja dergova paret,me tha;Po ti me gruan shkoni ne amerike e femit ti lesh ketu qe te masakrohen.Pse ja bera?Pike se pari jeni nje popull berlloga,pa ndjenja.Ne ketu te ju nuk kemi ardhe me ju knaq,por me ju dhene lekcion.Po a,ja bera,e kam kapur per gjoksi dhe me koke hundeve ,ku me sperkasi me gjak dhe ra per toke.Ma ngjiti per midisi B.K.duke me then o Haxhi ta hanksha mutin mos bre se ka me na qite prej punes.Lufta e Kosoves,e Ilirides dhe e Lugines ka qen me ja rregullue trurin e shqiptareve sepse nuk e kane ne vend.Roberine nuk na ka bere serbia,por ia kane mveshure nderkombetaret.Nje kriminel qe bene veper penale duhet me ndeshkue.Nje popull qe eshte tradhetar,qe mirret me hajdutllek,me imoralitet,kete popull duhet me ndeshkue me roberi.Dreqen kemi lindur,u rritet dreqen po vdisni dreqen..Nje popull qe e mbrone tradhetine,duhet edhe te vdekurit me ja shkerdhye,pamarr parasysh a eshte qoban ,apo akademik.
3 h · J’aime

Esat Xhemshiti Tu kam pergjigjur Kujtim.
z.Kuqi ne jemi miq dhe nuk po me pelqen nga ana jote te ku e shkruan KY ESATI.
Unë jam pergjigjur atë qka ka pyetur Kujta,veq lexoje.
2 h · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Zotri Esati,vetem deshta me ju nxite me vazhdue biseden asgje te keqe nuk ka ndaj juve.
2 h · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Ne mundemi mi pershkrue ngjarjet ,çka kemi qen prezent,.Tek e fundit as uçk,as cilido mi pas dhembet e dhampirit nuk kemi mundesi me ba ndryshime.Jane njerezit qe vendosin per fatin e tere njerezise.Kane dojne e bajne pashe,e kane dojne e bejne rober.Lufterat çlirimtare behen me masakrue popullin e dy paleve,jo mi lemue.Komandantat e dy ushtrive perfitojn nga lufta e populli e vllaqit me lekure.Ne fund prape vendosin nderkombetaret a me ua dhene lirine ,apo me ua rrase edhe nje mandate 50 vjeqar roberine.Populli eshte si shtazet,qoji ka te duash,ja tek kasapi,apo me ju dhene tagji.Kur te shumohet populli duhet me gjete nje zgjidhje,ose me masakrue,ose me shperndare neper bote.
2 h · Modifié · J’aime · 2

Muharrem Kosumi Ju lumtë pë paragrafin e fundit!
1 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Esat Xhemshiti

Te kam pytur disa here.....se cila eshte logjika e masakres se Reçakut,pasi qe sipas teje eshte rralizuar nga çetniket serb...kur dihet shume mire qe Millosheviq ishte kategorike kunder nderhyrjes se NATO-se ne Kosove......Voir plus
1 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi....sa here ishte Holbruk ne Beograd per ta lutur Millosheviqin qe te nderpreje terrorrin ndaj Kosoves....!!
1 h · Je n’aime plus · 1

Esat Xhemshiti Ne politikë nuk shikohen gjërat drejt,millosheviçi ka punuar vetëm çka e ka udhëzuar amerika,asgjë me shumë,logjika e serbve per masakër ka qenë justifikim I veprimeve te millosheviçit ndaj popullit serb.
Ekzekutuesi I masakres ne Reqak,me vonë u emrua drejtor ne akademinë e policisë speciale ne Kabul-Afganistan,dhe hartuesi I masakres Stanishiç u emrua si drejtor I seksionit per ballkan ne CIA.
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi Kujtim Kurti,e kane per detyre mi lute palet qe ti nderpresin masakrat.Keto jane rregulla nderkombetare.Edhe uçken e kane kercnue,qe ti dorezon armet.Jane rregula nuk jane nga mendja ime.Ajo pale qe e para e nenshkruan me ndale luften dmth e pranone kapitulimin.Kujtim e fituan si e fituan kete liri te brishte,ku jeta ka marr kahjen e mjerimit.
1 h · J’aime · 1

Muharrem Kosumi Po,e vërtetë.
1 h · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Esat Xhemshiti

Kjo nuk eshte logjik,sepse serbet nuk kishin interes qe te bombardohen nga NATO....prandaj nuk ka asnje logjik qe qetniket serb e kan rralizuar masakren e Reçakut.

Sepse....deri me tani gjykata per krime te luftes ne Hage nuk ka akuzuar asnje serb per masakren e Reçakut....

Faktet flasin vet
1 h · J’aime

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi

Jemi duke debatuar vetem per masakren e Reçakut dhe jo edhe per prapaskenat tjera politike...
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi Kujtim Kurti,ju me parashtruat pyetje pse shkoi ne BG Holbruku,dhe e luti Milloshin qe ti ndaloi masakrat ne Kosove.Kujtim,nderkombetaret posedojne filma se cili nga dy palet kane bere krime si ndaj popullit te tyre dhe ne palen tjeter.Jane ne dijeni p...Voir plus
1 h · J’aime

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi

Nuk te kam pytur pse shkoje Holbruk ne Beograd....por te kam pyetur sa here ka shkuar Holbruk ne Beograd per te lutur Milosheviqin qe te ndal terrorrin ne Kosove...

Lexo dhe kupto mire gjuhen shqipe!
53 min · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Shkruaj Kujtim Kurti,çka nuk kam dite.
50 min · J’aime

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi

Holbruk ishte 23 here ne Beograd per ta lutur agjentin e CIA Sllobodan millosheviçin qe te ndaloje terrorrin ndaj shqiptarve ne Kosove...

Prandaj.....kur intelegjenca angleze e kuptoje se Millosheviçi punon sipas planeve te CIA.....athere e rralizuan masakren ne Reçak dhe keshtu e futen ne kuth CIA-ne.....duke e detyruar qe ta bombardojne Serbin.....permes NATO-se.
44 min · J’aime

Haxhi Kuçi Ndoshta keshtu ka qen Kujtim Kurti,por une kam mendim tjeter,se masakra e Raqakut ka mujt ndoshta te shtyhet ma vone,po qe une jam deshmitar kryesori.As deshmia e vertete nuk ka vlere.Nuk po them se lufta nuk ka qen e kurdisur,dhe ta arrine kete qellim,çdo gje ka qen e programuar.
35 min · J’aime

Kujtim Kurti Esat Xhemshiti....

Pse nuk po reagon tani....!!
34 min · J’aime

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi...

Masakra e Reçakut qe eshte rralizuar nga komandot speciale te intelegjences angleze.....nuk eshte mundur te shtyhet per me vone.....sepse te gjitha kan qene te programuara ne MI5....prandaj eshte marrveshja e Kumanoves....u rralizua sipas programit anglez.....
30 min · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Ndoshta Kujtim Kurti ka qen keshtu,por nuk e di per bese.Ate qe e di e them.Nuk shkruaj me te theme,por kur e shoh vete.Po me behet mendja qe mos ti besoje as syve as vesheve te mi.
26 min · J’aime

Lekë Gj Frroku A e keni ndegjue ndonji here kengen e Qorr Ilazit, ky burr ka qene nga Recaku, kame mendimin se serbet nuk e harrojne historine! Prandaj mendoi se lufta ne Kosove ka qene e planifikueme por masakrat i kane ba serbet lokal ne shenje hakmarrje!
22 min · Je n’aime plus · 1

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi....

Historia jone e hidhur eshte e arkivuar ne dosjet sekrete te diplomacive....lindje-perendim

Prandaj....ata po manipulojne me neve shqiptaret,ashtu siq kan manipuluar para 16 viteve dhe para 600 vitve....

Historia jone e hidhur po perseritet....ndersa shqiparet injorant nuk po kuptojne asgje....
20 min · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuçi Po si jo Qorr Ilazi e ka nxjerr baben nga burgu dhe e ka vesh me teshat e kapitanit.NJefare Hamdiun e Samiun sternipa te Ilazit i kam pase njohur,se kemi qen miq.Djemt e Ramadanit,,,Jetojne ne Magure.
2 min · Modifié · J’aime

Kujtim Kurti Sali Rexhaj.....a je gjallë....more burrë...!!
7 min · Je n’aime plus · 1

Sali Rexhaj Serbet kan kryer masakra ne vazhdimesi mbi Shqiptar per 100 vjet, tre here eshte djege e pre Rugova dhe te gjithe banoret e saj, pse duhet te amnestohen kesaj radhe krimet e tyre ne Raçak?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kush e rralizojë masakren në Reçak me 16 janar 1999.
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: