AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 LPK e gjakoves,na pruren serbet me na masakrue

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: LPK e gjakoves,na pruren serbet me na masakrue   Ven 16 Jan - 2:53


Brari Mali Ne Gjakov ka fitue disa vjet rresht votat partia e atyre qe ju a solli arkanin ne qytet. Ka ardhur koha ta demaskojm hipokrizine. Ish nji koh kur Gjakova ala nuk ish masakrue. Qyteti i pa mbrojtur po kalonte dit te veshtira. Mirpo disa rrugace nuk po u pelqente qe nuk po i dilke timi dhe Gjakoves. Dhe ja gjeten menyren me ja qi nanen atij qyteti. Ishte menyr shum e thjesht por shum kriminale. Kollaj fare. Enveristet katundar ne bashkpunim me enverist gjakovare dilshin ne Qabrat e hidhshin ndoj batare kinse po vjen ucka me clirue. Dhe Serbia ate priste dhe ja hini. Ja hini e ja vrau Gjakoves me gra me fmi me burra me djem te ri. Dhe u gzuen uckashet e Qose Demaqes e idriz Togeres e Daut reshqeles. Tash dalin e kinse po u dhimbsen nanat e Gjakoves. Cfar lahperash. E Gjakovaret te dhim ne karakter e ne burrni tash sa vjet tuj ja dhan voten qasaj partie katundarie e dalin tash i tregojn trimni disa civilve qe vijn me ba lutje ne kish. Pun boshe e pun pordhacesh. Ose pun mafiozesh qe kan plackit prona te shtetit e te shkijeve dun me u masku mbas ktyne punve. Kosoven e ka cliru e pamvaresue Nato dhe eshte Nato qe do vendos se a duhen leju besimtar me shku ne kish a jo. Se me Ik Nato nuk ka kush i del para tankut Serb. Se ather Serbia nuk vjen me auda e volswagena por me tenka e mitraloza. Kosova ka qeveri e parlament e atje vendoset se a do vijn shkijet me vizitu kishen a jo. Dhe qeveria vendos duke marr pelqim tek Ambasadat e Natos e ne se ata thon. PO te vijn ather ska pse dalin protestusat. Ne se Ambasadat thon Jo te mos vijn ather del Policia e Euleksi i ndal shkijet. Leni pordhamaniat.
2 h · Modifié · Je n’aime plus · 1

Muharrem Kosumi Brari,nuk mund t'u kundėrshtoj nė pjesėn e madhe tė kėtij paragrafi.Por,ti ke tė metėn,tė keqen qė akoma nuk po e kupton se pa ato tri shkronja as Nato-ja nuk kish guxue me ndėrhy.
1 h · Je n’aime plus · 1
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: LPK e gjakoves,na pruren serbet me na masakrue   Ven 16 Jan - 3:48

Trojet shqiptare , janė shndėrruar nė zona ku Bustet dhe kėngėt epike ende kanė ndikim,
qe popullin ta nxisin ne konflikte me qellime ogurezinjesh.Kete e shfrytezojne permes nacionalistave.
Ende ka energji pėr antikombetar,qe ti lėvizin gjėrat,
shpesh drejt konfrontimeve tė natyrave tė ndryshme.

Te gjitha ndertimet e ketyre busteve kane nje prapavbije neser.

Mos u mashtroni ne buste dhe kenge epike se shkaku ketyre sot gjindemi ketu ku jemi.
I vetmi populli yne mirret me keso gjera qe bota i ka tejkalue.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
LPK e gjakoves,na pruren serbet me na masakrue
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: