AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Albin Kurti kundra gjykates speciale

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Albin Kurti kundra gjykates speciale   Ven 16 Jan - 14:10

http://botasot.info/kosova/360480/gjykata-speciale-e-pastron-imazhin-e-kosoves-apo-e-mban-peng/#.VLk3iEYNCBk.facebook

Gjykata Speciale ti frikėsohen vetėm tė dyshuarit pėr krime

Formimi i Gjykatės Speciale pritet qė tė ndodh deri ka mesi i muajit shkurt. Por, nuk janė tė gjitha partitė shqiptare pro njė vendimi tė tillė. Kundėr kėsaj Gjykatė ėshtė Lėvizja Vetėvendosje, e cila thekson se, themelimi i kėsaj Gjykate ėshtė njollosje e luftės sė drejtė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. Ndėrsa, partitė tjera dhe analistėt vlerėsojnė se kjo ėshtė mė rendėsi dhe domosdoshmėri edhe pėr shkak tė obligimeve ndėrkombėtare tė Kosovės, duke theksuar se nga Gjykata Speciale duhet ti frikohen vetėm ata tė cilėt dyshohen pėr krime, e sidomos sipas tyre ėshtė me rendėsi qė tė hiqen dyshimet mbi Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės.

Deputetja e Parlamentit tė Republikės sė Kosovės, nga radhėt e LVV-sė, Albulena Haxhiu, pohon se, kjo parti ėshtė kundėr themelimit tė kėsaj Gjykate pasi e njollos luftėn e UĒK-sė, si dhe njė gjykatė e tillė nuk ėshtė bėrė pėr asnjė nga shtetet qė dolėn nga ish-Jugosllavia e as pėr Serbinė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Albin Kurti kundra gjykates speciale
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: