AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bustet e heronjeve ne goje te armiqeve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15047
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bustet e heronjeve ne goje te armiqeve   Ven 16 Jan - 15:05


A ndertohen bustet ne prani te armiqeve?
A kendohen kenget epike ne prani te armiqeve?

Bustet dhe kenget epike,i organizojne qyqet me derektivat e armiqeve,per kete duhet te bindeni edhe vete.
Me çfare qellimi keta pseodopatrota ndertuan buste te ndryshme ne goje te armiqeve,
ku ende nuk jemi duke marr shlirshem fryme.
Trojet shqiptare , janë shndërruar në zona ku Bustet dhe këngët epike ende kanë ndikim,
qe popullin ta nxisin ne konflikte me qellime ogurezinjesh.Kete e shfrytezojne permes nacionalistave.
Ende ka energji për antikombetar,qe ti lëvizin gjërat,
shpesh drejt konfrontimeve të natyrave të ndryshme.

Te gjitha ndertimet e ketyre busteve kane nje prapavbije neser.

Mos u mashtroni ne buste dhe kenge epike se shkaku ketyre sot gjindemi ketu ku jemi.
I vetmi populli yne mirret me keso gjera qe bota i ka tejkalue.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bustet e heronjeve ne goje te armiqeve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: