AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Deshmi mbi tradhtine e luftes

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Deshmi mbi tradhtine e luftes   Dim 18 Jan - 12:46
Enver Shaipi
16/01/2015 03:01

Pershendetje zotri Sadiku.
Ju lutemi a e njifni mire Kudusi Lamen?
çfare beri per komb?
Po Ruzhdi Saramatin e njifni?
A duanin qe ta pushkatonin per dezertim,bashk me nje njeri udbash nga Mushetishtja ?Sa ushtar dezertuan si shkaku i ketyre ?

Tradhetia kur mbrohet,dem i sjell ardhmerise.
Me mirekuptim

vendredi
Sadik Haxhiu

16/01/2015 09:43

Pershendetje i nderuar, une i njoh te dyte, por per ta duhet te flasin ata qe drejtperdrejt ishin bashke me ta ne lufte. Mos u brengos se te vertetat per luften e UCK-se do te dalin pas nja 20-30 vjeteve atehere kur askush nga ushtaret apo eproret e luftes nuk do te jene ne politike.

samedi
Enver 17/01/2015 12:23

Ju falimenderit miku im,dmth se edhe 30 vite duhet keshtu kjo gjendje,dhe prape me vazhdue gjenerata e re si ne.Kesaj po i vjen se;Historia duhet te na perseritet.Mua me ka tregue personalisht ai qe i ka ushtrue,emrin nuk po ua tregoj,le te dele mbas 30 viteve,ose ai me ka permtue qe se shpejti dua ta shkruaj ne artikull ,qe ti tregoje haptas se keta nuk ishin çka mendon populli,por ishin vetem e keqja e kombet tone.


Enver Shaipi
20:13
Lexo se çka me ka shkrue nje miku i ketyre qe i djege e verteta

Enver

20:13

Begzad Baliu

17/01/2015 19:52

Begzad Baliu

Qenke shuuuuume i ceket nga mendje more i shkrete. Njerezit si soj yte, qe nuk eshte i panjohur per ne, nuk e kane realizuar jeten ne asnje aspekt dhe ne asnje kohe prandaj te arrituat e tjereve i konsiderojne grabitje te tyre, Sa per dijeni te mendjes tende te semure: Jemi shume shume krenar qe gjithcka e krijuam vete pa e pasur nevoje te na fale askush asgje, edhe pse faljen nuk e konsiderojme per turp

Aty ku punon Begzadi,
n'Elbasen gjindet Myrvetja,
atje ku qan Begzadi,
vallen hedhe Myrvetja.

Atje ku rrahe daulla,
s'merr vesh Begzadi,
tjeter kenge kendohet,
ndryshe e merr Begzadi.

Pa e pyetur fare
Begzadi vete tregon
dikush fale i ka dhuruar
shtepi ne Tirone
.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Deshmi mbi tradhtine e luftes
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: