AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dashamir Marku,une jam ai student i 11 marsit 1981

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dashamir Marku,une jam ai student i 11 marsit 1981   Jeu 29 Jan - 8:39


Arber Gashi
30 min · Modifié
Jabllanoviq, pjellė e bisedimeve tė Brukselit
Pėr njė kohė tė gjatė qeveria e drejtuar nga Hashim Thaēi zhvilloi bisedime me shtetin agresor serb nė Bruksel. Pa i vėnė Serbisė asnjė kusht tė vetėm pėr fillimin e bisedimeve, por i mbushur me disa premtime pėr heqje vizash ndaj qytetarėve tė Kosovės, ato bisedime tė Thaēit u pėrkrahėn edhe nga partitė tjera qė shpeshherė ju pėlqen shumė t'i quajmė parti gjeneroze e me liderė gjenerozė! Edhe kjo qeveria e re, kjo qė po mundohet ...
Lire la suite
J’aime · · 72
DEPUIS LES NOTIFICATIONS

Hamdi Ndrecaj
3 h

LAJM - 'Panteri' i thotė Ali Ahmetit: Mos bėn mė marketing me gjakun e dėshmorėve
'Panteri' i thotė Ali Ahmetit: Mos bėn mė marketing me gjakun e dėshmorėve
LAJMPRESS.COM
Je n’aime plus · · Partager
Vous, Arber Gashi, Aziz Zhilivoda, Donika Roka Xhemajli et 16 autres personnes aimez ēa.

Donika Roka Xhemajli Respekt! Breze i paster Kombetare z.Ndrecaj!
3 h · Je n’aime plus · 1

Dashamir Marku Kėtyre sa herė qė u bie b... ngushtė shkojnė e fotografohen pranė varezave tė dėshmorėve.
3 h · J’aime

Donika Roka Xhemajli Z. Marku nuk jam e pajtimit kjarrtesou me me percaktime....
3 h · Je n’aime plus · 1

Haxhi Kuēi Dashamir Marku,keta ishin qe e krijuan ushtrin ēlirimtare,dhe tradhetari Ali Ahmeti me shpiunat e kosoves ja rrembyen,dhe bani marveshje me sllavomaqedonet Ali shkau ,e ketyre ua futi kungjin,i largoi nga ushtria dhe i le nen meshiren e qiellit.Tu po ja bane mbama kopilin sa nuk me ka thene tradhetar.I din mire populli se kush ka luftue e kush ka tradhetue.
3 h · J’aime · 1

Hamdi Ndrecaj Nuk ofendohem ngaata qe mendojne ndryeshe.por ijorohem .nga ata qe linden si femije .dhe urriten si derra .
2 h · Modifié · Je n’aime plus · 3

Donika Roka Xhemajli
Photo de Donika Roka Xhemajli.
2 h · J’aime · 1

Hamdi Ndrecaj Pa coment
2 h · J’aime · 1

Haxhi Kuēi Qellimi i polullit mi dite kush kene ata qe tradhetuan.Te cilet i nxuren fotelet si sherbetora te sllavomaqedoneve.Kjo eshte fundi qe na mashtruan tradhetaret.Ma ju kane dale per ledine te gjitha,dhe po dihen me emra e mbiemra.
2 h · Modifié · J’aime · 2

Dashamir Marku Pėr ata qė nuk e dijnė :
Dashamiri i pari e promovoi UĒK mė 1997 para OKB-sė.
Nė demostratė pas rastit tė Gostivarit.
Tė pranishėm DioGuardi dhe Jams Trafikant ( kongresman ).
Nė skenė nuk u lejnonte tė lexohej komunikata e UĒK por mė informoi z. Munir Dovolani ( vėllai mė i madh i Muharrm Dovolanit ) pėr kėtė dhe e hypa z. Xhabir Zharkun qė ta lexojė komunikatėn e parė ( unė e drejtoja protestėn ).
Nė tubim u thashė pas kėsaj vjen UĒKombėtare dhe ēlirimi i trojeve njiher e pėrgjithmonė.
Shtypi maqedon patė shkruajt dhe isha nė faqe tė parė tė gazetės " Flaka e Vlazėrimit " , " Veēer " ( maqedonisht ), TV etj.
Shkruanin se Dashamir Marku me prejsrdhje nga Dibra po organizon kryengritje pėr ta rėzusr rendin shoqėror dhe kushteturs tė Naqedonisė.
Filmime dhe foto ka pasė.
Dosjen time nė SHBA e lash nė besė diku, ai ma humbi, nuk di ku iku apo nė dorė kujt ėshtė.
U kuptuam tani.
Pėr raste tjera flasim kėtu jemi.
Mė vjen nėse dikush nuk e kupton alegorinė. Nuk duhet ta mer dikush mbi vete diēka ēka nuk ėshtė.
Familjarėt, shokėt, miqt shkojnė vajtojnė, inspirohen dhe krenohen ndėrsa profiterat bėjnė foto pėr gazeta. Kėtu e pata fjalėn.
1 h · J’aime

Donika Roka Xhemajli Z.Marku ca prisje mos vall"Dekorate! Scenario i njejte si ne Kosove nga "Ujqit"
Photo de Donika Roka Xhemajli.
1 h · J’aime · 1

Dashamir Marku Mund ta pyesni z. Nasim Haradinaj, z.Abazi ( Lum Lumi ) kush i priste nė N.Y.
Pyesni Hysni Sylėn kush e ēonte te zyra e Holbrukut tė flisnim pėr UĒK. Pyesni Shefki Merxhanin kush e bindi komunitetin shqiptar nė SHBA qė ti derdhi ndihmat nė fondin " Vendėlindja Thėret ".
Mė vjen keq sepse unė jam person qė nuk i bi gjoksit por fjalėt jeshile mė shtynė tė flas.
1 h · J’aime · 1

Donika Roka Xhemajli Per car arsye nuk keni nevoje te eksponoheni ne kete menyre per secilin Kontribut dhenes ne car do menyre do jem
1 h · J’aime · 1

Donika Roka Xhemajli P.sper Bashkimin e Trojeve shqiptare.Do viekoha dhe nje dite do zbardhet cdo Kontribut ose Tradheti e shipfolesve! Respekt! Prsh!
1 h · J’aime · 1

Dashamir Marku Donika unė jam ai i 11 marsit tė 1981 ( nė mensėn e studentėve ).
Gjatė gjithė kohės mendoj pėr familjen dhe kombin.
Kėta nuk i ndaj dot.
Kontributi im nuk ka pushuar asnjė ditė mirėpo ja qė horrat marin besimin e popullit, e ata qė sakrifikojnė pėr popullin ose vriten, ose burgosen, ose dėbohen, me nji fjalė ndiqen kėmba-kėmbės se mos ia prishin dikujt rahatinė e qeverisjes.
Gjithēka qė ngrisim na, njė dorė e zezė shkon dhe e rrėnon.
E ndjej veten shumė keq kur mendoj se e dogjėm adutin e luftės pėr liri vetėm e vetėm pėr postet e profiterave.
Njė erė e keqe po fryn nė disa drejtime dhe duhet me pas kujdes se mos po biem nė grackėn e radhės.
1 h · J’aime · 1

Dashamir Marku Respekte tė gjithėve.
1 h · J’aime

Donika Roka Xhemajli Respekt per ju sho se vini nga nje vendi madhe i IBE PAlIKUQA..respekt dhe una isha 68' 81' etc Qdo vlere e ynja do del ne Pah.me duket se jam shum e kjarte! Assesi..... Me vemendje te shendoshe!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dashamir Marku,une jam ai student i 11 marsit 1981   Jeu 29 Jan - 8:41

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dashamir Marku,une jam ai student i 11 marsit 1981
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: