AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 ēdo gje shpif Reshat Badallaj

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: ēdo gje shpif Reshat Badallaj   Jeu 29 Jan - 16:46

A ISHTE HAXHI LATIF KUĒI SPIUN I UDB-ĖS SERBE?
BY ALKOILL TETOVA · 14/12/2014

Alkoill FB

reshat badallaj
*Degjoni se ēka bisedoi spiuni i UDB-ės serbe,bashkepunetori i Zhelko Razhnjatoviq-Arkanit,me kasapin e kasaphanes,Milan Sipkes. Milani,ky kriminel,eshtė sternipi i Dragutin Drazh Mihajloviqit.
*Ēka bisedoi me Arkanin dhe se ēka thotė?
*Si dhe ku i voziti pesė gjaksoret mjekerpalarė,ēetniket me hanxhar dhe me hunj te spilluar si laps kunder shqiptareve
*Ne ofenziven e dytė iku bashke me Arkanin dhe tani jeton ne strehen e Ambasades serbe ne Francė.


Nga: RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI

Tė mjeret dhe qyqaret ndoshta kanė menduar se unė qe njė kohė merrem me ashkaliun,spiunin e udb-es,hajnin, krahun e djathtė te Arkanit dhe kasapit te kasaphanes se Rahovecit,Milan Shipken, Haxhi Latif Kuēin.Jo!
Brumi i shkrimeve te mia ka qenė,eshtė dhe do te mbetet zbardhja e krimeve kunder shqiptareve nga kriminelet ēetnikoserbe dhe langojve te tyre. Pra, ne do te japim fakte lidhur me kete paterdi te gjaksoreve serbian dhe sherbimet e afijeve te tyre dhe ju te vlersoni sipas fakteve.

Nuk do te humbi kohė sipas thenjes tė shkrimtarit tė madh rus Dostojevskit, i kėshillonte njerėzit qė i janė nisur nė rrugė, tė mos gjuajnė me gurė ēdo qen qe leh me ta se vonohen. Edhe sot kjo eshtė shumė e vertetė, por kur ke tė bėsh me qen sokakesh, si nė kėtė rast, Haxhi Kuēi, ėshtė mė kuptimplote thenja popullore shqiptare "qenit tregoja shtagėn", qė pastaj edhe kur tė ngordhin, te perdorish pėr ta shtyrė drejt njė grope qė tė mos kalbet vendi. Por, vendi nuk qelbet vetem prej ngordhesirava dhe mėrcinave tė pashpirt, por edhe prej atyre mercinave qė akoma kanė frymėmarrje por janė tė pamoral fare.
Soji i Haxhi Kuēit, pretendojnė tė jenė intelektual por janė injorant, pretendojnė tė jenė tė sinqert, por nė tė vertetė janė shpifės, trillues e bastard...
Gjatė jetes time, sa shkruaj mė ka ra hise tė polemizojė me intelektual,politikanė, si i thonė fjales me njerėz te kultures dhe te artit. Por, i kam kursyerė fjalet dhe i“u kam permbajtur elementeve te kulturės shqiptare. Ndonese nuk jemi pajtuar kemi mbetur miqė tė mirė, edhe sot e kesaj dite pimė kafe bashkė. Bile ne gusht te keti vitit qe iku, njė mik erdhi ne konakun tim, per te mė bėrė pėr hair dasmen e djalit, qė nuk e kisha parė moti, por ne ndarje me tha:"Reshat, e fitove nga unė betejen..." Jo i thash. Nuk fitova unė, fituan faktet, fituam te dy, a nuk e sheh qe edhe tani jemi bashkė dhe u ndam me shterngim duarsh.
Por, doren nė zemer kunder tradhtareve te kombit kurrė nuk kam zgjedhur mjete. Kam tejkaluar edhe elementet e kultures se kombit tim.
Ēuditėrisht, ketė vit, mė ra hise tė polemizojė me dy tradhtarė qe edhe sot e kesaj dite e ushtrojn zanatin e vjetur kunder kombit shqiptar. Keta zagarė tė pushtuesit kurrė nuk reaguan publikisht si burrat. Shkarraviteshin me emra tebdil, tė maskuar me lloj-lloj nofkash. Ndonese gjithmonė kerkoja nga kėta qė tė dalin nė pazar siē dalin burrat. Deri kur i kapa me pelė perdore. Gjithmonė duke i“u falenderuar:moderatoreve, kryredaktoreve,drejtoreve, te shtypit te shkruar e elektronik, se nga vijnė.
Shih pėr kėtė, Haxhi Kuēi, nė Zeri i Kosoves, del me nofken Gjovani Antonio, ne Kosovarimedia me Nengurra, ne tung.ch me Rrahimi, ne kosovapress me Perparimi, ne Zemrashqiptare me Osman Zhuri, me kete nofkė ka dalur edhe nje spiun tjeter, ne prishtinapress dhe ne shume sosh mos t“i permendi me radhė.Por, jo me shkrime sepse nuk e njeh fare alfabetin tone,por te rubrika "komente" qe askush nuk i korigjon.
Kur u kap me pelė perdore, s“pati qare pa e pranuar dhe te gjitha keto i barti ne portalin e ti privat. Ne cdo shkrim, nuk reagon rreth temes, psh, te Historiku i Flamurit, te Tradhtaret ne zonen kufitare... Kete e beri krejt me qellim i ndersyerė nga Beogradi qe te degjoj edhe frymemarrjen e atdhetareve. Dhe unė, shkrova shkrimin: BEOGRAD,LIDHI ZAGARET QE I KE LESHUAR RRUGEVE TE EVROPES...
Haxhi Kuēi, vozitesi dhe bashkepunetori i Arkanit, do te rrefej me poshtė, kurrė nuk me hodhi dorashken si burrat, e as qe kemi luajtur me ashik bashkė, por, kercente degė mė degė si korb shetites i paguar nga Serbia fashiste i biente kumbanave te mortit te kombit tonė dhe me njė vend thotė: ... po tė kisha mundesi do ti varrosja te gjithe shqiptaret ne nje gropė, do ti vrisja te gjithe komandantet e UCK-es,... keshtu shprehet ky spiun me damkė. Kurrė nuk pati guxim publikisht "T“I LIDH KIJET ME MUA..."
Ja fakti qe ka qenė spiun i UDB-ės

A ISHTE HAXHI LATIF KUĒI SPIUN I UDB-ĖS SERBE?
Ja ne do te japim fakte te pakontestueshme dhe te shikoni se kush eshte ky klyshi i UDB-es. Ky spiun, kurre nuk kishte menduar se do te ik nena e tij Serbia nga keto troje ndaj vazhdonte argatin e tij pa pushuar, Ne vitin 1981, te 29 marsit, diten e diel,udbashet ,Lativ Dulla dhe Zenel Celina, e ftuan ne lokalet e udb-es serbe ne Prizren dhe tha:"Po ky eshte qe e kam pare me syte e mi se ka qene pjesemarres ne Demonstraten armiqesore... dhe nxorri fotografine time. Dhe kurre nuk e demantuan as udbashet dhe as klyshi i tyre,Haxhi Kuci,se nuk eshte keshtu.

(origjinali)

Agjencia Kombėtare e Lajmeve NOA
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
106. MICUNOVIC TOMISLAV
125. NISHOVIC MILORAD PREZREN SHEF
128. BLJAKA SELIMA MILJAIM ,01.05.1956. PEJE ( BASHKEVARSES I ENVER HADRIT NE BELGJIKE )
131. BOBAJ DESTAN SHABAN02.07.1951. KABASH PRIZREN
132. ASTRIT KOSHIJ, PRIZREN SHEF
THIS LIST IS VERY LONG, DIESE LISTE IST SEHR LANG, CETTE LISTE EST TRČS LONGUE
ОВАЈ СПИСАК ЈЕ ВЕОМА ДУГАЧАК
Haxhi KUĒI, si spiun i UDB-ės

Haxhi Kuēi

Haxhi Kuēi, eshtė pjella e Latif Krasniqit nga fshati Janqist i komunes se Malisheves dhe Nenes Naxhie,mbiemri i vajzerise Elshani nga Zllapuzhani i Suharekes. Nena e Naxhies eshte nga Bosnja e Hercegovina. Babai i tij,Lata ka qenė rrogetar delesh ne nje fshat per buken e gojes,e jo si thote klyshi i tij,rrenacak,"me tradita patriotike". Per t“i humbur gjurmet,ky klysh serbi thote se eshte nga Tirana.Latif Krasniqi me familje zhdryp ne sheher (zbret ne qytet),ne Suharekė. Jo vetem qe ndrron konak, por ndrron edhe gallapin (mbiemrin) dhe e merrė KUĒI. Duke e percjellur se kush eshte Haxhi Kuēi,ky tradhtarė dhe spiuni me damkė i kombit, ecem gjurmeve te tij, qe shane cdo gjė shqiptare,personalite me nam, psh. pėr Adem Demaēin, Simbolin e Restinces Shqiptare,eshtė kroat... Haxhi Latif Kuēi, ka qenė bashkepunetori shumė i ngushtė i ZHELKO RAZHNATOVIĒ- ARKANIT. Haxhi Kuēi, qe ne popullaten e Suharekes, njihet si Haxhi ZEZA, qe edhe familja e tij e ngushtė janė distancuar nga ky sojsėz, ka punuar taksit. Se ishte burre shumė i poshter asnje kolegė i tij nuk kishte folur me tė. Ky pis genjen paturpesish,shkon aq larg ku thote se e ka te kryere Shkollen e Larte Pedagogjike,bile me sukses te shkelqyeshem. Vetem nje deshmi te jep e jo me shumė. Por, shkon edhe me larg,thote se ka qene sdudent i Fakultetit Juridik dhe se profesorit, Kurtesh Salihu ja ka ngjitur per fyti shprehet ashkaliu.
Ne fakt, ky ishte ne Prishtine,por si langua i UDB-es
Ja fakti qe e ka vozitur kriminelin Arkan
(shkrimi eshte panderhyrje)
Urtia popullore thot: "Mos e vet se tė tregon vetė". Ja ēka shkruan Haxhi Kuēi pėr veten e tij me datė 15 qershor 2006.viti. nė "diskutime shqiptare"tema: Historia e Haxhi Kuēit (Krasniēit) pyet pėr plagos e Fe. Haxhiu thotė:"Serbet me 1996 Haxhiut i paskan thene se nese njėherė na shkoqin keta nėrkombėtarėt nga kosova mor veq nje dite,nese munden ma me na shtie e me ju ba gjandar te shqiptareve nanen na kajshin,kete ma kan thene pese akademik serb te beogradit".
Pra ai Haxhiu paska patur lidhje edhe me akademik tė Beogradit...Po kjo nuk ju duket e mjaftueshme pėr ta kuptuar se kush ėshtė Haxhiu...
Dhe ai vazhdon tė thotė:" Kėtė Haxhiu thot ma ka thene edhe Arkani nė mars tė 1998,ku disa shok e kishin shtie qe ta qoj nga Suhareka ne ni fshat tė Gjilanit ne Kosovė a e di mir se cili qen bir qeni ma ka shtie,(Aludon nė Ukė Bytyēin),Haxhiu vazhdon rrugės thot me pat thėnė: ēka ***** po lypin shqiptaret? Eh! Haxhiu kinse ja paska ftof Arkanit...etj"...
Ja Haxhiu e vozit dhe debaton lirshem me kriminelin Arkan nėpėr Kosovė nė kohė lufte dhe ankohet pse UĒK-ja se ka pranuar nė luft tė gjorin Haxhi.Po ky Haxhiu pastaj arratiset nga Kosova nga frika se mos po e vrasin Komandantat e UĒK-sė...Po pse tan kjo frik e Haxhiut ndaj UĒK-sė...Sė pari ai arratiset me familje nė Gjermani por edhe atje nuk ishte i qet i dukej se edhe atje ka komandanta tė UĒK-sė...Merr arratin dhe shkon nė Francė.
Dhe ja ēka thot Haxhiu pėr veten e tij:"...ja msyna per ne france, por duke ndėrruar identitetin dhe kombesin ne vend te shqiptar ne ate ashkali...".
Pra ēfarė patriotizmi shqiptar pret nga njeriu qė ndėrron identitetin. Kėto nuk ju duken tė mjaftueshme pėr ta kuptuar se ēfarė nė tė vėrtet ėshtė Haxhi Kuēi - Ashkaliu, pėr atė ai shan e fyen nė forume me gjuhen e gabelit.
Kur kishte ardhur ARKANI nė Kosovė, pėr tė vrarė e per tė prerė shqiptaret si berrat, ishte i interesuar shumė per te pergatitur terenin PĖR KASAPHANĖ. Haxhi ZEZA e kishte vozitur vullnetarisht, jo vetem ne fshatrat e kesaj ane por ne shume fshatra te Kosoves etnikisht te pasterta. Gjė qė as vet Haxhiu nuk e mohon ketė,por e pranon. E pranon se nuk ka qare,sepse akoma janė njerzit e gjallė marrin frymė.Ky qen i zi i Arkanit,me ne fund pranoi qe e ka vozitur Arkanin,por "arsyetohet" se ka qene taxist dhe fajin ja hedhe njefare Ukė Bytyēit,ish kryetar i LDK-es, ne Therandė. Uka eshte vrare kohe me pare. Kjo eshte absurde dhe e pabesueshme dhe rrenė e kulluar e keti zagari. Ndonese une kurre nuk jam pajtuar me politiken e Ukes,kjo eshte shume e pavertete qe thote ky zagar serbi. Te gjitha intervistat qe i kam bere (38), qe do te botohen ne liber si bashkeautor, thonė:Kjo eshte rrene e rrencit e spiunit Haxhi Kuēi. S“ka fare mundesi te jete takuar Uka dhe Arkani. Por,ata qe nuk i dijn edh Arkani ka qene anetar i UDB-es serbe dhe kumaria Haxhiun me Arkanin i lidhe heret.
Zhelko Razhnatoviē-ARKANI, ka qenė kriminel nderkombetar. Kasapi i shqiptareve (jo vetem i shqiptareve), i lindur ne vitin 1952, djal i nje ushtaraku kriminel serb. Ky kasap i Ballkanit, e udhehoqi banden terroriste "TIGRAT", qe ne Kosovė, preu e therri shqiptaret me hanxhar e sakicė (sopate), preu koka femijesh,dhunoi vajza e gra shqiptare,preu foshnja ne gji duke thithur tamlin e krahrorit tė nenės. Preu me hanxhar barkun e nenave shtatezena shqiptare (per te kuptuar me mire ti Haxhi spiuni-gratė me yzėr),duke vurė bast se ēka ka brenda djal apo vajzė. Therri plaka e njerzė sakat e djem HASRETI o hajvan!
SI BASHKEPUNON SPIUNI I UDB-ES,HAXHI LATIF KUCI ME KASAPIN E KASAPHANES SE RAHOVESIT MILAN SIPKEN,NIPIN E DRAGUTIN (DRAZ) MIHAJLOVIQIT?
KLIKONI KETU:
https://www.dailymotion.com/video/x62xec_policia-shq-1991-thene-kioskun-e-ha_news
Lidhur me kete, Imunel Kanti thote:"Nuk eshte kriminel vetem ai qe kryen krime,por edhe ai qe eshte bashkepjesemarres i tyre..."
Dhe, ketė kriminel te pashpit e shoqeronte dhe e voziste,ēuni i LATIF KRASNIQIT-KUĒI, HAXHI KUĒI,por sic thash mė lartė njihet ne ketė anė HAXHI ZEZA.
Tani popullata e atjeshme, nga ky spiun me damkė HAXHI KUĒ-ZEZA, po kerkon: Ku e ke vozitur ketė kriminel qe beri KASAPHANĖ ne ketė anė? Ēka keni biseduar me te? Ne cilat fshatra te Kosoves e keni derguar dhe aka ndodher HATAJA ne keto fshatra? A e ke derguar nė Zhur dhe ne zonen kufitare? Ēfarė emra i afrove Arkanit Haxhi Zeza? Perse nuk te foli asnjė taksist? Perse thoje se tani askush nuk guxon me mė "nguc" se e kam shpinen e fortė? Perse nuk ra pishman,por akoma i mallkon shqiptaret dhe kerkon t“i vrasish dhe te gjithe t“i fusesh ne nje gropė? Akoma nuk je ngopur me gjakun shqiptar more qen bir qeni!? Perse nuk i kerkove falje popullit tim more kelysh shkau...?
A din ti more hajvan, se atje po thonė se edhe xhenazen (kufomen), nuk do ta lene ne TOKĖ E ARBĖRIT, sepse qelbet ai vend.
Perse ecje me fėdellek, me ARKANIN, taman si Esat Pasha-Toptani, tradhtari i sojit tend, krejt me qellim te fusje tmerr e lemėri ne popullaten e Kosoves. A sheh si ndryshojn kohrat ore qen shkau. Iku nena jote Serbi. Edhe ti ike bashke me ta ne theqafje. Ata kurre nuk do kthehen me, e as ti kurre as per se gjalli e as per se vdekuri ore edepsės. Avni Rrustemi e shtriu per tokė qenin Esat Pasha. A e din ku? Ne Francė.- Aty ku je ti. Ku te ruanė policia franceze. Perse...?
ĒKA THOTĖ SPIUNI I UDB-ĖS HAXHI KUĒI DHE SI GĖNJEN...?
Spiuni me damkė, Haxhi Kuēi, i kendon kenke vetes duke genjyerė publikisht fa fije turpi.Natyrisht se ky nuk ka fare turp sepse eshtė i zier safi nė kazanin e Beogradit dhe i KALITUR mirė neper kanalet famėkeqe te UDB-ĖS E OZNA-S. Thotė se eshtė gazetar,poet popullor, i diplomuar ne tri shkolla te larta dhe bile ne fakultet juridik. Eh, kuku medet! Vetem nje vertetohe. Mos me thuaj mi kane djekur, se behesh per hu biki,ore zagar i Serbisė. Spiuni i felliqur e me damkė ēetnikoserbian,Haxhi Kuēi, tenton te fus MINAREN NĖ THES.
Dhe jo rastesisht, ne Suharekė dhe fshatrat perreth thuhet se Haxhi Kuēi, eshtė:rrencė,spiun,dallaverxhi... per te cilat do ju japim fakte te pakontestueshme.
Ky spiun me emer te rrejshem dhe me diplomė te huaj, ne fshatin e thellė malor ne Sllapuzhan, fillon si mesues, por me te kuptuar se kush eshtė dhe me diplomė falese e flakin nga puna dhe sic thone me shqelma b... si njė gomer. E jo si genjen spiuni dhe langoi shka Haxhi Kuēi,si i papershtatshem. Genjeshter e kulluar o hajvan!
Spiuni i deshmuar i zhupaneve, Haxhi Kuēi, fillon dallaveren tjeter te radhes. Fillon punen ne nje kiosk ne Suharekė. I lindur per rrena,dallavere dhe hajn, Haxhi Kuēin desh e vranė me bukė ne gojė si qen te zgjebosur. Nje njeri,ne kete qytet,fiton lotari dhe Haxhiu shkon ne Prishtinė dhe e dergon personalisht, por parat ky bir qeni i fut ne xhepine tij. Shikoni videon e vet. Edhe pse mundohet te shlyej ca gjera.
Fakti Policia shq.1991 thene kioskun e haxhi kucit te degjohet video ne YOUTUBE
( Luteni shume te degjoni kete spiun te UDB-es,kete hajn,kete rrence,kete dallaver, kete bashkepunetor te SHIPKES. Shipka dyshohet se ka bere kasaphane ne Rahovec. Ja qeni i Arkanit,se si bashkepunon me kete kriminel cetnik te Drazh Mihajlit...)

Thote ky hajvan se eshte gazetar,poet, sic thote ai popullor, pos shikoni qe ky njeri nuk e njeh alfabetin e gjuhes shqipe, shikone dejtshkrimin dhe do t“a plasni gazit. Shikoni me nje vend ku thote:Bisedė informatike e jo informative...
UDB-JA SERBE E DERGON LANGOIN E VOJVODEVE, HAXHI KUĒIN NĖ PRISHTINĖ NĖ VITIN 1981 SI SPIUN
UDB-ja famėkeqe serbosllave, ne Kosovė, e kishte ngritur rrjetin e spiuneve taman si te marimanges. Kishte angazhur shume langoj kunder shqiptareve duke i dhene epitete te pameritueshme, si eshtė me zi. Me te dalluarit ishin qent e Titos,komunistat qe i besonin nje rusi me emrin Tito. Qent e keti rusi, shqipfolesit nuk linin gur e dru bashkė kunder popullates shqiptare te pambrojtur nga Serbia edhe pse zoteronte makinerin e luftes. Komunist te mirė titist nuk ka. Te rralle jane ata qe nuk kane gjynah. Zoti eshtė i madh!
Demonstratat e vitit 1981, benė kthesė tė madhe historike ne historinė e njerzimit. Serbia e krajlit e njihte mire rrezikun dhe angazhoi spiunet me te tmershem; ne teren,polici,ushteri,gjyqe,prekurori,politikė... Nga 2200 spiune qe kishte ne Ballkan,720 sosh i dergoi ne Kosove,nderta eshte edhe Haxhi Kuēi, qe do te japim faksimilin origjinal.
Te mos e zgjas shume se kam shkruar disa here. Por, kur plasi une isha aty. Ne anen e djathte,ku merrej buka sherbente nje grua me emrin Naze, keshtu e njihnim ne. Isha i ulur ne anen e majte me Miriman Mujen.Nje vajze e gjate, u ndodhe e para dhe kinse po fjaloset me Nazen e gjuajti buken dhe filloi. Une nuk mund te them se e nisa,se nuk e nisa. Turp eshte te genjehet. Ate dite, ne Prishtinė luante Partizani i Beogradit futboll. Kurre nuk ju ndava Demonstratave. Isha ne ball, e deshmon Lulije Kukaj, e anes Suharekes. Mjerisht, duhet ta them kete, se nga ana ime morrem pjese une dhe Hajredin Muja.
Kam thene dhe po e them publikisht se disa shokė flinin si lopė te Simici,nuk e prishen terezinė. E aspak nuk eshtė e vertete sic thote langoi serbian Haxhi Kuci. Ne u burgosem familjarisht, si pjesemarres aktiv te Demonstratave. Nderkaq, vositesi dhe besniku i kriminelit ēetnik-ARKANIT, HAXHI KUĒI do te merre bajrakun...
Fakti: Te degjohet video ne YUOTUBE:Haxhi Kuēi ne bisede me Shefki Stubllen per demonstrata e viti 1981. Luteni shume te degjoni,se si z. Stublla, me gjase kishte informacion se e kishte derguar UDB-ja dhe nuk pranohet ky i "treti"...
https://www.dailymotion.com/video/x5xsam_haxhi-kuci-ne-bised-me-shefki-stubl_news
Fakti tjeter: Te degjohet video ne YOUTUBE Haxhi Kuēi ne bisesde me Rexhep Qosjen
(Shqiptaret qe te po ta bajken... Kujdes se ky qen ju merre ne telefon i dergon ne youtube dhe me pastaj permes amasades serbe ne France, e pastaj ne Beograd...)

Dhe me daten 26 mars 1981,serish plasi ne Prishtinė,ishte dite e enjte.Isha pjesemarres aktiv i Demonstratave. Te premten u ktheva ne Zhur. Ndekaq te dielen me daten 28 mars 1981,Muharrem Mehmetaj,ish komandant i milicese ne Zhur,me morri dhe me dergoi ne lokalet e UDB-es serbe ne Prizren ne doren e udbashit Zenel Celina. Muharremi nuk kishte faj por kryente punen e vet. Me vone ZenelCelinae fton udbashin tjeter Latif Dulla,nga Korisha. Pasi me marrin ne pyetje disa ore,une nuk pranoja se isha pjesemarres i Demonstratave ne Prishtinė.Latif Dulla,qeni serb tha ne kemi deshmitar dhe tha:"Thirrne maxhupin". Hyri ky qeni Haxhi Kuēi dhe beri me gishte nga une. Po ky eshte qe gjuante ne policine tone. Keta zagare tashme e kishin burgosur dhe denuar vellaun tim,Mitatin, per Demonstrata ne Prizren te udhehequr dhe prijesi Begzat Gashi.
Ja fakti,se si qeni i zi i Arkanit, ka marrur ne qafe shumė djem e vajza shqiptare
10. August 2012 um 12 · 0:0
YGOSLAVENSKA AGENTS UDBA ALBANIANSERBO SECRET FAITH 1920-1999
UDBA FROM THE REPUBLIC OF KOSOVO ALBANIAN
10. HALILOVIC SLAVENKO CHEF
14. KUCI HADJI 1957 SUVA REKA
28. KOSHI ASTRIT CHEF
65. KUCI HADZI 1955 SUVA REKA
97. DULAJ LATIF PRIZREN
Pra, HAXHI KUĒIN E DERGON UDB-JA DHE OZN-A SPIUN, ja perse: Sic thote vete ky kokeshkrete shiko biseden me z. Stubllen.Perse te ky zoteri? Thua se ishte drejtor.Ē“kerkove aty? Si ka mundesi te nis ti Demonstrata dhe te mos burgosesh e ne u burgosem me mijera. Vetem 700.000 kaluam neper duarte e udbashesve dhe gjaksoreve, neper gjyqe e burgje, si nuk u zbulove ti si organizator? Si dole i palagur more qen bir qeni i krajl Nikolles e sternipi i Car Lazarit. Mos ta degjoj me kete fjale more zagar. Morre vesh. Morra thuaj. Ty atje te paska derguar UDBA SI AGJENT I FLLIQUR. Ke per te dhene edhe per kete llogari. Te mos ishe langua nuk thua se ke shkruar ne vjershe ēupa-ēupa nena dhe thua se je patrot. O qeni serb, familjet kane dhenė shume gjak per kete vend, jane dergjur neper kazamatet serboosllave e ti ha m.... Mor qeni shka perse nuk te vjene turp e ta peshurrsha Serbinė!
Ja se ēka ankohet kunder shqiptareve,gabeli,spiuni i hershem i UDB-es,serbe, Haxhi Latif Kuēi
Klikoni ketu:
https://www.dailymotion.com/video/x63ixj_haxhi-kuci-ne-bised-me_news
Ne shkrimet e mia ja se ēka shkarravit:"Ymri Badallaj e ka marre nxenesen e vet per grua..." Ky spiun me damkė ja deformon edhe emrin e prof.dr Imriut. Eshtė shumė e vertet se prof.dr.Imriu eshtė martuar me ish studenten. Dr. Imriu tani ka femije me te dhe ka krijuar familje te shendosh. Dhe ē“te keqe ka more hajvan? Dhe ky langua i shkenisė,miku i Arkanit, Haxhi Kuēi, thotė... pyete Ymrie Beqen, qe ka qenė nzor pi kusherinit ton..." shprehte shoku i Zhelkos. Po cka ka tema me punet private more derri ta.... e kupton se ēka dua te them....
Une shkrova shkrimin:Historiku i Flamurit. Poshte shkrimit me nofken"Gjovani Antonio",ky qene "komenton" jo lidhur me temen,por merret me punet familjare. Kjo nuk aspak burreri. Nejse gabeli,cka dise ēka eshte burreria.Fal disa moderatoreve,redaktorve... me njoftonin se nga postohen...
Shih per ketė, une, kerkova qe te di se kush eshte Haxhi Kuēi,dyshoja nga Decani,Juniku...se isha i bindur dhe ishte perhapur lajmi se eshte vrare qeni serb,Haxhi Kuēi ne malet e Thetrandes nga UĒK-ja. Angazhova bashkepunetoret e i dhe me shkruan:"Jo, Reshat, Haxhi qeni ka shpallur veten te vrare pwer te shpetuar nga laku ne qafe i popullit. Ka ikur bashkė me Arkanin dhe tani eshte ne Francė dhe ruhet nga Ambasada serbiane. Ata te cilet nuk kane njohuri, ne France, ka varresa te ushtareve serbė...
Burri me temel,si thuhet nga anet tona,nuk merret me familje, po te ishte ashtu,ne e dim se ky qen eshte djali i Latif Krasniqit nga Jancisti i Malisheves dhe i nene Naxhijes,mbiemri i vajzerise Elshani nga Zllapuzhani i Therandes. Eshte nipi i Destanit dhe ka nje vella, Daja dhe nipi jane distancuar me kohe nga ky qen.Ky e pranon kete,kur i shkruan Xh. Zeq. Ne e dimse ja ka marrur pasurine vellaut dhe e ka lene me gishta ne goje. Te shkreten nene Naxhije, qe ja ka dhene gjirin e haram e paste, e ka shkokurdhuar dajak. Ky qen i zi i Arkanit,ishte i martuar me nje bije te deres se mire nga Ceraleva, me mesitni,se me dashuri kete zagar nuk e merre as zagarica. Neqoftese jeni te ineresuar per te pare surratin e keti ne video,luteni shume te largoni femijte nen moshe 18,se trishtohen e une nuk marre pergjegjesi. Gruaja,dy djem dhe nje vajze ikin nga maltrtimet dhe sherohen ne spitalin psikiatrik,ose: te tregojm edhe ne cilin spital jane. Por,Haxhi ZEZA fajin ja le:"Mi helmuan francezet..." Kete fakt do t“ia jap origjinal se cka thote ai vete per kete marifet.
Dhe klyshi i zi i Arkanit,permend Gjyqin e Hages,EULEX-in OKB-en.Harron klyshi se po te pergjigjet do ishte racist,se cka thote per kombet;Gjermanet,francezet,shqiptaret,jahudit... Shkrimin tim leter te hapur derguar Carla dek Pontes, qe e pata bere hor,sepse fyu rende kombin tim,ky qen i zi i Arkanit, e dergon dhe jane disa komente ne frengjishte. Degjo edhe kete thuaja nga Reshat Badallaj;Zonja Carla,Reshati ka thene:"Mjerishte nuk je femer qe ke elemente te femres seksuale ,sepse ka patur ndermend te shkruan leter ashiknije dhe do te ndante nga burri.Por, mjerisht, nuk ja trazoni ndenjat. Mos harro dergoja e ke me shkrim tani.Ne e dijm se edhe ke bere diplomen fals dhe ke konkuruar ne shkollen e Zllapushanit. Kur te zune si falsikator te rrahen si gomer para nxeneseve... Ne dijm se edhe si ke vjedhur shqiptaret qe fitonin ne loto (do te degjoni biseden origjinale),se a eshte kjo e vertet apo shpifje. Por, nuk eshte qellimi i burrit te merret me pune familjare. Kete e bene vetem soji i yt qe ke ngrene ēorben e Beogradit,por,mbaje mend se ora eshte edhe pese ne 12-te dhe ka me te mbetur ne fyt. Dijme edhe shume gjera tjera,po kesaj radhe po e leme me kaq. Per Zllatkin heren tjeter...
Ky pis paguhej nga UDB-a, per te deportuar ne grupetr ilegale dhe per te futur huti e percarje. Po i permendim vetem tri raste: Te nje shkrim i imi, shkruan ne emer te Dr. Hazer Susurit,avokat. Kur Z. Susuri beri reagimin me shkrime me vule. Qeni u step dhe humbi si shurra e pules,rasti tjeter thote:"Isha ne nje vorrim ,ne nje fshat te Hasit,e takova nje zhurian i cili deshi te mbetet anonim,tha:Reshati eshte burgosur se ne Zhur,ka beritur."Rrofte Enver Hoxha". Nderkaq, te shkrimi tjeter,Thote: Ju zhurianet me keni vrare baben...dhe shume e shume emra tjere,qe thash me larte do te botohen te terat. Duke harrur qeni se ne jemi ne dijeni per te gjitha se nga vijn... Klyshi i Arkanit,kinse per ti humber gjurmet thote:Reshati me hakmerret, se ja kam permend rastin e Imriut,e shti Avdi Ibrahimi...Jo,or qen e verteta qendron ndryshe:Qe ishe spiun dhe langua i UDB-es dhe me dole deshmitar, Nuk kam thene ne Zhur ka patur dhunime... Kam thene qe ne Zhur, e ke prur si krushk Arkanin, i ke foilur Mestanit shqip, qe t“iu shperndaj akullore femijeve dhe se Arkani i paguan...
HAXHI LATIF KUĒI NDERRON KOMBIN SHKRUHET MAXHUP
Lidhur me kete ja se cka shkruan Fan Stilian Noli:"Njeriu mund te zgjedhe cilendo fe qe ka trashguar prej stergjysheve dhe qe i pelqen, por, s“mund te zgjedhe nje tjeter kombesi dhe te luftoje te tijen pa vene ne balle nje vule te madhe TRADHĖTARI"
Tradhetari i kombit shqipar, Haxhi Kuēi, tashme ka hyre ne kronologjine shqiptare si TRADHTAR, ik nga Kosova si spiun i Serbise, qe pranon vet,degjone me vemendje, ne Gjermani, nuk ka lene gje te zezė ne ketė tokė pa share e pa shpifur kunder kombit tone, kunder UĒK-ės dhe kunder komandanteve te tyre. Gjermania per shpifje te tilla dhe rrena te keti soji e debon nga kjo toke.
Spiuni, langua ēetnikoserbian,me emrin HAXHI KUĒI, detyrohet te ik ne Francė. Qeni atje shkruhet maxhup,por sic thote ai shkruhet ASHKALI. Nuk e di se cfare dallimi ka ashkaliu e maxhupi. Mendoj se ke bėrė mire, se taman te pershtatet nga zanati,kultura,surrati,fjalori. Per hajr!
Haxhi maxhupi ke shumė pyetje t“iu pergjigjesh popullit e mua. Por ama mos provo me rrena dhe dallavere sikur qe ke be me te tjeret se te une nuk te pijn uje. Shume borxh i ke Shqiperise Etnike. Akoma me tingllon ne vesh, klithma e nje plake qe mblodha per ty, ne gusht, ku tha: "Or bir, ai Haxhija dite te bardh mos paft. Zoti eshte i Madh or bir po thojn se nje djal atje ja lidhin per krevati si budall, le ta shehe se cka eshte evladi. Zoti i ardh akut ishalla..." Ketė selam e ke nga vendi dikur i yti. Mirė eshtė qe mendon te kthehesh atje, mos harro merre njė thes me veti per t“i mbledh eshtrat e DESHMOREVE DHE HERONJEVE TE KOMBIT...
Ja fakti, se si qeni i paguar serboēetnik,Haxhi Kuēi, qe kerkon vdekjen e shqiptareve,se komb shqiptar nuk ka, nga shqiptaret ika... Origjinal nga qeni i Arkanit, Haxhi Kuēi. Per kete me gjersisht do te lexoni ne numrin e radhes
profili
mesazh
2006-06-26
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
ēdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t'keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t'me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t'prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t'pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:01 am
Sarkozi kerkon ndihme nga Toni Bleri
A qen bir qeni,vra njerez fukara
kush te shtini mi vra dy foshje,dy lule qe nuk e shejuan diten e rinise,edhe djalin time ma helmuat zoti juve franqezeve me shqiptar ua qift *****!Bashke me gjermanet!
A deshte qe ne france me ba revolucionin ,e mi shtie franqezet mu vra ne mese vedi ore pise,ore Jahudi polaku!Nuk ke faje ti ka faje populli franqez qe ta ka dhen shtetesin franqeze,dhe tani ne vend qe ti te jeton si fukara ne poloni hype ne karrike dhe rrasjau franqezeve!!!!Po,po dike kush e rrit ,ky ka me te mbyt!
minatori Haxhi l. Kuqi thotė:
26 Qershor 2006 @ 11:19 am
O Sali Berisha:Kur une nuk kam mundur mu bere i mire per shqiptar,qe veq qe nuk me ka dal shpyrti se vertete ēenka ēudi,jo ti ore kryeminister,por as Kadare,e as ZOTI me u ardhe shqiptareve ne mesin e tyre nuk ka me ju dokur i mire!!!Dhe shqiptaret ti dhine te gjitha te mirat,ti harrojn edhe kur ua shpeton jeten!U baltos e tere njerezia,eh dhashte perendia qe deri ne fund te ketije QERSHORIT rafte nje ASTEROID e jave qifte ***** tere botes,sepse pa i pasur borgj njerezis me perveluan:::Si shqiptaret ne radhe te pare,Gjermanet, e Franqezet!
Une nuk kam force mu rrok e me luftue ,me keto tri shtete,as nuk kam ushtri e polici e ua qift ***** i MADHI PERENDI,dhe faren e juaje mos lefte ku mbi kete TOKE!!!!
Zot i madh je perendi
qe ke force me bere ēdo gje
dhe ca dite pritni,pritni
se po u vjenen drejtesia.
Do te vajtoni per ndytesira
qe ja bete shoishoit
dhe per nje grosh leku
e masakruat vellaun!
Zot i madhe Perendi
ēka po pret
mbi kete milet
jepi haz me fuqin tende
dhe vrer vjelle mbi keta!
Po te lutem dite e nate
dhe fshamen ,malkimin skam me ndale
gjere sa te shoh qe po vepron
duke i kalle keta katila!
nese bahemi njeezi te medhenje
shqiptar vraponi me marr intervista
e t'mi pini fenat e mija ,
sepse nga shqiptaret ika,
RESHAT BADALLAJ,Zhur,krahina e Lumės, Republika e Shqiperisė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
ēdo gje shpif Reshat Badallaj
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: