AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat qen Badallaj ketu ja nise ofanziven kundra meje

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat qen Badallaj ketu ja nise ofanziven kundra meje   Ven 30 Jan - 13:21


Reshatit i djege aq shume kur i thash se Imri Badalla ka marr per grua nxensen e tij.

Me poshte do e lexoni se ška deklaron nje ish student i Imri Badalles se šfare pis morali kishte ne fakulltet duke šnjerezue studentet,per nje note kaluse ka dhunue femra shqiptare,duke ja prishe jeten.

Ne shkrimet e mia ja se ška shkarravit:"Ymri Badallaj e ka marre nxenesen e vet per grua..." Ky spiun me damkŰ ja deformon edhe emrin e prof.dr Imriut. EshtŰ shumŰ e vertet se prof.dr.Imriu eshtŰ martuar me ish studenten. Dr. Imriu tani ka femije me te dhe ka krijuar familje te shendosh. Dhe š┤te keqe ka more hajvan? Dhe ky langua i shkenisŰ,miku i Arkanit, Haxhi Kuši, thotŰ... pyete Ymrie Beqen, qe ka qenŰ nzor pi kusherinit ton..." shprehte shoku i Zhelkos. Po cka ka tema me punet private more derri ta.... e kupton se ška dua te them....
Une shkrova shkrimin:Historiku i Flamurit. Poshte shkrimit me nofken"Gjovani Antonio",ky qene "komenton" jo lidhur me temen,por merret me punet familjare. Kjo nuk aspak burreri. Nejse gabeli,cka dise ška eshte burreria.Fal disa moderatoreve,redaktorve... me njoftonin se nga postohen...
Shih per ketŰ, une, kerkova qe te di se kush eshte Haxhi Kuši,dyshoja nga Decani,Juniku...se isha i bindur dhe ishte perhapur lajmi se eshte vrare qeni serb,Haxhi Kuši ne malet e Thetrandes nga UăK-ja. Angazhova bashkepunetoret e i dhe me shkruan:"Jo, Reshat, Haxhi qeni ka shpallur veten te vrare pwer te shpetuar nga laku ne qafe i popullit. Ka ikur bashkŰ me Arkanin dhe tani eshte ne FrancŰ dhe ruhet nga Ambasada serbiane. Ata te cilet nuk kane njohuri, ne France, ka varresa te ushtareve serbŰ...
Burri me temel,si thuhet nga anet tona,nuk merret me familje, po te ishte ashtu,ne e dim se ky qen eshte djali i Latif Krasniqit nga Jancisti i Malisheves dhe i nene Naxhijes,mbiemri i vajzerise Elshani nga Zllapuzhani i Therandes. Eshte nipi i Destanit dhe ka nje vella, Daja dhe nipi jane distancuar me kohe nga ky qen.Ky e pranon kete,kur i shkruan Xh. Zeq. Ne e dimse ja ka marrur pasurine vellaut dhe e ka lene me gishta ne goje. Te shkreten nene Naxhije, qe ja ka dhene gjirin e haram e paste, e ka shkokurdhuar dajak. Ky qen i zi i Arkanit,ishte i martuar me nje bije te deres se mire nga Ceraleva, me mesitni,se me dashuri kete zagar nuk e merre as zagarica. Neqoftese jeni te ineresuar per te pare surratin e keti ne video,luteni shume te largoni femijte nen moshe 18,se trishtohen e une nuk marre pergjegjesi. Gruaja,dy djem dhe nje vajze ikin nga maltrtimet dhe sherohen ne spitalin psikiatrik,ose: te tregojm edhe ne cilin spital jane. Por,Haxhi ZEZA fajin ja le:"Mi helmuan francezet..." Kete fakt do t┤ia jap origjinal se cka thote ai vete per kete marifet.
Dhe klyshi i zi i Arkanit,permend Gjyqin e Hages,EULEX-in OKB-en.Harron klyshi se po te pergjigjet do ishte racist,se cka thote per kombet;Gjermanet,francezet,shqiptaret,jahudit... Shkrimin tim leter te hapur derguar Carla dek Pontes, qe e pata bere hor,sepse fyu rende kombin tim,ky qen i zi i Arkanit, e dergon dhe jane disa komente ne frengjishte. Degjo edhe kete thuaja nga Reshat Badallaj;Zonja Carla,Reshati ka thene:"Mjerishte nuk je femer qe ke elemente te femres seksuale ,sepse ka patur ndermend te shkruan leter ashiknije dhe do te ndante nga burri.Por, mjerisht, nuk ja trazoni ndenjat. Mos harro dergoja e ke me shkrim tani.Ne e dijm se edhe ke bere diplomen fals dhe ke konkuruar ne shkollen e Zllapushanit. Kur te zune si falsikator te rrahen si gomer para nxeneseve... Ne dijm se edhe si ke vjedhur shqiptaret qe fitonin ne loto (do te degjoni biseden origjinale),se a eshte kjo e vertet apo shpifje. Por, nuk eshte qellimi i burrit te merret me pune familjare. Kete e bene vetem soji i yt qe ke ngrene šorben e Beogradit,por,mbaje mend se ora eshte edhe pese ne 12-te dhe ka me te mbetur ne fyt. Dijme edhe shume gjera tjera,po kesaj radhe po e leme me kaq. Per Zllatkin heren tjeter...
Ky pis paguhej nga UDB-a, per te deportuar ne grupetr ilegale dhe per te futur huti e percarje. Po i permendim vetem tri raste: Te nje shkrim i imi, shkruan ne emer te Dr. Hazer Susurit,avokat. Kur Z. Susuri beri reagimin me shkrime me vule. Qeni u step dhe humbi si shurra e pules,rasti tjeter thote:"Isha ne nje vorrim ,ne nje fshat te Hasit,e takova nje zhurian i cili deshi te mbetet anonim,tha:Reshati eshte burgosur se ne Zhur,ka beritur."Rrofte Enver Hoxha". Nderkaq, te shkrimi tjeter,Thote: Ju zhurianet me keni vrare baben...dhe shume e shume emra tjere,qe thash me larte do te botohen te terat. Duke harrur qeni se ne jemi ne dijeni per te gjitha se nga vijn... Klyshi i Arkanit,kinse per ti humber gjurmet thote:Reshati me hakmerret, se ja kam permend rastin e Imriut,e shti Avdi Ibrahimi...Jo,or qen e verteta qendron ndryshe:Qe ishe spiun dhe langua i UDB-es dhe me dole deshmitar, Nuk kam thene ne Zhur ka patur dhunime... Kam thene qe ne Zhur, e ke prur si krushk Arkanin, i ke foilur Mestanit shqip, qe t┤iu shperndaj akullore femijeve dhe se Arkani i paguan...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat qen Badallaj ketu ja nise ofanziven kundra meje
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: